Paweł Kaniak

Bydgoszcz wyda więcej na remont stadionu Polonii. Dołoży się też do funkcjonowania klubu

Kolorystyka siedzeń na nowych trybunach ma nawiązywać do tradycyjnych biało-czerwonych barw Polonii Bydgoszcz Fot. Wizualizacja: materiały promocyjne Urzędu Miasta Bydgoszczy Kolorystyka siedzeń na nowych trybunach ma nawiązywać do tradycyjnych biało-czerwonych barw Polonii Bydgoszcz
Paweł Kaniak

Prezydent Rafał Bruski zawnioskował do Rady Miasta Bydgoszczy o zwiększenie środków w budżecie na modernizację stadionu Polonii.

W ogłoszonym w październiku 2018 r. przetargu na modernizację trybuny głównej stadionu bydgoskiej Polonii, najtańsza oferta opiewa na 21,5 mln złotych. Jak informuje bydgoski ratusz, pierwotnie zaplanowane pieniądze w budżecie miasta nie uwzględniały szeregu dodatkowych prac oprócz budowy samej trybuny. Poza trybuną powstanie zaplecze socjalnie, nowy parking i zaplecze dla zawodników.

Miasto pierwotnie planowało przeznaczyć na przebudowę trybuny niespełna 7 mln złotych.

- Prezydent złożył wniosek o zwiększenie środków na inwestycję na kwotę 14,9 mln złotych. Wynika to ze znacznego rozszerzenia zakresu prac - informuje Marta Stachowiak, rzeczniczka Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Jak zmieni się stadion Polonii? Czytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Paweł Kaniak

Moją przygodę z dziennikarstwem zacząłem na stażu w „Trybunie Śląskiej" w Katowicach, później pisałem dla miesięcznika „Gospodarka Śląska”. Od 2010 roku pracuję w Bydgoszczy – po krótkiej przygodzie z magazynem sportowym „Sport Plus” rozpocząłem pracę w redakcji „Expressu Bydgoskiego”. Początkowo w dziale dodatków lokalnych, później w redakcji online, a obecnie jestem dziennikarzem działu miejskiego w Bydgoszczy. Piszę o codziennym życiu miasta, podejmuję interwencje związane z problemami mieszkańców zajmuję się m.in. tematami społecznymi, politycznymi, edukacyjnymi, miejskimi inwestycjami, obserwując wydarzenia w kraju opisuję je lokalnie – po bydgosku.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.