Bydgoszcz Główna - kolejowe serce regionu

Czytaj dalej

Bydgoszcz Główna - kolejowe serce regionu

Dworzec w Bydgoszczy zachwyca architektów, ale dzięki swojej funkcjonalności służy przede wszystkim podróżującym.

Kolejnictwo w Bydgoszczy cieszy się bogatymi tradycjami. To tutaj m.in., już w 1849 roku, powstała pierwsza Dyrekcja Kolei Państwowych. Rozwój kolei równał się rozwojowi miasta i gospodarki. Lokalizacja w centrum Polski jest istotna ze względu na krzyżowanie się kluczowych linii: wschód - zachód i północ - południe.

Bardzo ważną rolę na komunikacyjnej mapie kraju odgrywa zatem dworzec główny w Bydgoszczy. Dziś, po trwających dwa lata pracach - remoncie istniejącego gmachu i połączeniu z wybudowanym nowym obiektem - bydgoski dworzec należy do najnowocześniejszych w kraju. Wzbudza uznanie ekspertów, zgarnia nagrody i co najważniejsze - wyposażeniem i funkcjonalnością służy podróżnym, którzy porównują wygląd i funkcjonalność dworca do lotniska.

Nic dziwnego: w nowym budynku wrażenie robią przestronny, nowoczesny hol, podświetlane, czytelne tablice informacyjne czy zaplecze gastronomiczne i sklepowe. Kolejnym udogodnieniem są wygodne windy i ruchome schody, dzięki którym podróżujący mogą szybko i sprawnie dostać się na perony czy do strefy usługowej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.