Bydgoskie uniwersytety liczą na udany związek

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Bydgoskie uniwersytety liczą na udany związek

Sławomir Bobbe

Wczoraj prof. dr hab. Jacek Woźny, rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, i prof. dr hab. Tomasz Topoliński, rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, podpisali porozumienie o zacieśnianiu współpracy. Czy zakończy się ono fuzją dwóch uczelni?

To na razie jedynie wstępny etap porozumienia - oba uniwersytety podpisały jedynie list intencyjny w sprawie prowadzenia rozmów o zawiązaniu związków uczelni publicznych w naszym mieście. Ale i z tego listu wyczytać można nieco konkretów.
„Wspólnym mianownikiem rozmów związanych z możliwością utworzenia związku uczelni będzie optymalizacja wykorzystania zasobów uczelni tworzących związek, realizowana poprzez administrowanie wydzielonym majątkiem uczelni, prowadzeniem obsługi administracyjnej w zakresie kształcenia, systemu pomocy materialnej i biur karier, prowadzenie działalności wydawniczej uczelni, obsługę uczelni w zakresie finansowym, kadrowym, pomocy prawnej i zamówień publicznych” - czytamy w porozumieniu. Dopiero na ostatnim miejscu pojawia się wspieranie badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych w uczelniach.

Nie ma co komentować, trzeba współpracować

- Skoro porozumieniami zainteresowane są chociażby Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska, to znaczy, że nie ma co komentować, tylko trzeba współpracować, by wypracować wspólnie tę wartość dodaną - uważa prof. Jacek Woźny. - Razem będziemy silniejsi pod wieloma względami - dodaje.

w dalszej części artykułu:

więcej o szczegółach współpracy międzyuczelnianej

profity wynikające z współpracy między bydgoskimi uniwersytetami

 

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.