Bydgoskie szkoły coraz częściej stawiają na współpracę z pracodawcami, by dobrze przygotować uczniów

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski/Archiwum
Małgorzata Pieczyńska

Bydgoskie szkoły coraz częściej stawiają na współpracę z pracodawcami, by dobrze przygotować uczniów

Małgorzata Pieczyńska

Staże u pracodawców, klasy patronackie - bydgoskie szkoły i to nie tylko te kształcące w zawodach, coraz chętniej nawiązują współpracę z firmami.

Dla uczniów II LO w Bydgoszczy dobrą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności z języka niemieckiego i francuskiego był miesięczny staż podczas wakacji w firmie „Oponeo”.

- Nasi absolwenci tam pracują, postanowiliśmy skorzystać z tej okazji i nawiązaliśmy współpracę - mówi Aleksandra Górna, nauczycielka języka niemieckiego w II LO i zarazem metodyk w Miejskim Ośrodku Edukacji Nauczycieli. - W ubiegłym roku szkolnym udało się zebrać grupę 30 uczniów, którzy chcieli podszlifować język obcy i sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Przy okazji mogli też zobaczyć, jak wygląda praca w tej firmie.

Staż poprzedził kurs języka specjalistycznego, podczas którego uczniowie, pod okiem lektorek, poznawali branżowe słownictwo z języka niemieckiego i francuskiego. Potem zostali przeszkoleni przez pracowników „Oponeo”.

Jak bydgoskie szkoły współpracują z lokalnymi przedsiębiorstwami. Co mają z tego uczniowie? Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.