Bydgoskie Schronisko dla Zwierząt będzie bardziej funkcjonalne. Jesienią nowy obiekt powinien być oddany do użytku

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Pieczyńska

Bydgoskie Schronisko dla Zwierząt będzie bardziej funkcjonalne. Jesienią nowy obiekt powinien być oddany do użytku

Małgorzata Pieczyńska

Sala edukacyjna, szpitalik pooperacyjny, salon kosmetyczny dla psów i kotów - to będzie możliwe dzięki kończącej się rozbudowie Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy. To będzie nowoczesny i ekologiczny obiekt z wykorzystaniem instalacji odnawialnych źródeł energii.

Jak informuje ratusz, po upływie 5 lat od zakończenia projektu, panele fotowoltaiczne sprawią, że schronisko będzie całkowicie samowystarczalne w zakresie zapotrzebowania na energię elektryczną. Przy średniej, zimowej temperaturze powietrza pompy ciepła zasilane w dużym stopniu na panelach fotowoltaicznych, zapewnią aż 85 proc. zapotrzebowania na ciepło.

Perełką sala edukacyjna

- Trwa wykańczanie wnętrz i prowadzone są jeszcze prace instalacyjne - mówi Izabella Szolginia, dyrektorka Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy. - Szacujemy, że odbiór od wykonawcy - firmy Bydgosta, nastąpi pod koniec lipca. To jednak nie oznacza, że będzie można już nowy budynek użytkować. Musi być doposażony, powinno się przenieść komputery, czy nauczyć się obsługi nowych urządzeń. Szczególnie zależy nam na wyjątkowo funkcjonalnym wyposażeniu sali edukacyjnej, która pomieści do 60 osób. Powstanie tu Centrum Edukacji Humanitarnej. Na początek planujemy dwa razy w tygodniu zajęcia dla dzieci i młodzieży, ale też dla seniorów. Z czasem realizować będziemy ich więcej. Chcemy uczyć empatii i ekologii, informować jak opiekować się zwierzętami, jak reagować w przypadkach niehumanitarnego ich traktowania czy też zapobiegać takim zachowaniom. Utworzymy tu ścieżkę edukacyjną. Liczymy w tym względzie na współpracę z ProNaturą, która jest naszym opiekunem i sponsorem.

Przeczytaj ciąg dalszy artykułu...

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.