Bydgoskie rondo stłuczek - jeszcze do grudnia! [Remont na rondzie Grunwaldzkim]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
WM

Bydgoskie rondo stłuczek - jeszcze do grudnia! [Remont na rondzie Grunwaldzkim]

WM

Ekipy budowlane, które ryją na rondzie Grunwaldzkim w Bydgoszczy, poprzecinały instalację ITS. Może to nie koniec niespodzianek... Do początku grudnia - o ile nie dłużej - potrwają dramatyczne w skutkach roboty budowlane.

To lista zdarzeń drogowych na Grunwaldzkim z ostatniego miesiąca. I to niepełna... Na początku października kierowca wjeżdżając na rondo od strony Grunwaldzkiej nie ustąpił pierwszeństwa. Tydzień później auto osobowe zderzyło się z busem. Siła uderzenia była tak duża, że bus koziołkował. Z ustaleń policji wynika, że kierowca jadący Nakielską nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi, który opuszczał rondo. Z kolei 23 października na przejściu dla pieszych na rondzie Grunwaldzkim została potrącona piesza.

Nie ma kilku dni, żeby na rondzie nie dochodziło do stłuczki, otarcia samochodów czy zwyczajnie niebezpiecznych sytuacji.

Od wielu tygodni...

Zbieg Grunwaldzkiej, Nakielskiej i Focha jest rozkopany od wielu tygodni. Częściowo zwężono trasy przejazdu aut, zamykając pasy ruchu. Niedawno nie zauważył tego jeden z kierowców i wpakował się pod ciężarówkę z naczepą - zmieniał pas w ostatniej chwili przed przeszkodą.

Horror to Grunwaldzka na wysokości cmentarza Starofarnego - tylko na 1 listopada urządzono tam prowizoryczne przejście dla pieszych.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
WM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.