Bydgoskie firmy zapowiadają milionowe inwestycje

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Sławomir Bobbe

Bydgoskie firmy zapowiadają milionowe inwestycje

Sławomir Bobbe

SoftBlue, bydgoska spółka notowana na New Connect, ma pozwolenie na budowę własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego w naszym mieście. Rozpoczęcie budowy jeszcze w tym roku.

- W SoftBlue od lat prężnie działa nasz wewnętrzny dział badawczo-rozwojowy. Naturalnym krokiem w jego rozwoju jest zatem powstanie dedykowanego centrum, które pozwoli na zwiększenie efektywności prac nad naszymi kluczowymi projektami, czyli optymalizacją zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi - w komunikacie spółki informuje Michał Kierul, prezes SoftBlue. - Zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie mają nasze badania dotyczące zagospodarowania wody, której przecież z roku na rok ubywa. Jest to problem globalny, który nie rozwiąże się sam, dlatego koncentrujemy się na wypracowaniu konkretnych rozwiązań dla przemysłu.

Centrum badawczo-rozwojowe spółka zbuduje na kilku działkach przy ulicy Gdańskiej. Stosowne pozwolenie na budowę Wydział Administracji Budowlanej bydgoskiego ratusza wydał pod koniec lipca. Wartość inwestycji to ponad 12 mln zł, niemal połowa środków pochodzi z dofinansowania Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Na informacje o inwestycjach spółki szybko zareagowali inwestorzy, jej kurs wzrósł od poniedziałku o 20 procent.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.