Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Bydgoski Festiwal Nauki startuje już 22 maja. Zapisy na zajęcia idą jak burza!

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/Archiwum
Małgorzata Pieczyńska

Bydgoski Festiwal Nauki startuje już 22 maja. Zapisy na zajęcia idą jak burza!

Małgorzata Pieczyńska

Już 22 maja startuje X Bydgoski Festiwal Nauki. Jubileuszowa edycja zapowiada się bardzo ciekawie. Organizatorzy przygotowali ponad 900 propozycji i siedem ścieżek tematycznych. W poniedziałek 13 maja zaczęły się zapisy. Tylko w pierwszym dniu w ciągu zaledwie pięciu godzin dokonano ponad 7 tys. rezerwacji miejsc na zajęciach.

Jubileuszowa edycja potrwa od 22 do 26 maja. Organizatorem festiwalu jest 5 bydgoskich uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK i Bydgoska Szkoła Wyższa. Liczne imprezy (22-25 maja) w ramach Dni Nauki będą odbywać się w kampusach 5 wspomnianych uczelni oraz siedzibach licznych partnerów festiwalu.

Ponad 900 propozycji

Udział w BFN jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy na zajęcia. Te zaczęły się 13 maja w samo południe i są możliwe wyłącznie online na stronie www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl. Tam też znajduje się program festiwalowych imprez. Dane potrzebne do utworzenia konta to: e-mail, imię, nazwisko i telefon kontaktowy. Podczas rejestracji należy w systemie zaproponować indywidualny login i hasło. Po jej dokonaniu należy zalogować się i poszukać wolnych miejsc, a potem kliknąć ZAPISZ się. Wszystkie rezerwacje, które zostały prawidłowo zrobione, wyświetlą się po kliknięciu „gwiazdki” znajdującej się w lewym górnym rogu strony głównej.


Do wyboru jest ponad 900 propozycji i aż siedem ścieżek tematycznych. - Zainteresowanie jest ogromne - mówi Agnieszka Balcer z z Biura Organizacyjnego Bydgoskiego Festiwalu Nauki. - Tylko pierwszego dnia zapisów w ciągu zaledwie 5 godzin dokonano rezerwacji aż 7252 miejsc na zajęciach.

Rezerwacji można dokonywać aż do samego rozpoczęcia festiwalu - w miarę dostępności miejsc.

- Na tę chwilę jest jeszcze w czym wybierać, ale z każdą godziną liczba miejsc maleje - mówi Agnieszka Balcer. - Wybierać można spośród 7 ścieżek tematycznych: artystycznej, humanistycznej, nauk o zdrowiu, nauk ścisłych, przyrodniczej, społecznej i technicznej . Każdy od juniora do seniora znajdzie coś dla siebie.

Niczym świeże bułeczki

13 maja upłynął z kolei termin przesyłania prac na konkurs plastyczny pt. „Prześlij kartkę Bakcylowi”. Teraz komisja konkursowa wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Ogłoszenie wyników nastąpi 26 maja podczas Pikniku Naukowo-Rodzinnego na Wyspie Młyńskiej, który tradycyjnie zakończy Bydgoski Festiwal Nauki.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się też inauguracja BFN - 22 maja o godz. 17 w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Uświetni ją wykład motywacyjny Łukasza Jakóbiaka, który znany jest z youtubowego programu „20m2 Łukasza”. Będzie też recital „SeriaLOVE” w wykonaniu Magdy Steczkowskiej. Wejściówek na inaugurację Bydgoskiego Festiwalu Nauki już nie ma. Rozeszły się niczym świeże bułeczki.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Expressu Bydgoskiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Expressu Bydgoskiego
  • codzienne e-wydanie Expressu Bydgoskiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.