Bydgoski Festiwal Nauki startuje już 22 maja. Zapisy na zajęcia idą jak burza!

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/Archiwum
Małgorzata Pieczyńska

Bydgoski Festiwal Nauki startuje już 22 maja. Zapisy na zajęcia idą jak burza!

Małgorzata Pieczyńska

Już 22 maja startuje X Bydgoski Festiwal Nauki. Jubileuszowa edycja zapowiada się bardzo ciekawie. Organizatorzy przygotowali ponad 900 propozycji i siedem ścieżek tematycznych. W poniedziałek 13 maja zaczęły się zapisy. Tylko w pierwszym dniu w ciągu zaledwie pięciu godzin dokonano ponad 7 tys. rezerwacji miejsc na zajęciach.

Jubileuszowa edycja potrwa od 22 do 26 maja. Organizatorem festiwalu jest 5 bydgoskich uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK i Bydgoska Szkoła Wyższa. Liczne imprezy (22-25 maja) w ramach Dni Nauki będą odbywać się w kampusach 5 wspomnianych uczelni oraz siedzibach licznych partnerów festiwalu.

Ponad 900 propozycji

Udział w BFN jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy na zajęcia. Te zaczęły się 13 maja w samo południe i są możliwe wyłącznie online na stronie www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl. Tam też znajduje się program festiwalowych imprez. Dane potrzebne do utworzenia konta to: e-mail, imię, nazwisko i telefon kontaktowy. Podczas rejestracji należy w systemie zaproponować indywidualny login i hasło. Po jej dokonaniu należy zalogować się i poszukać wolnych miejsc, a potem kliknąć ZAPISZ się. Wszystkie rezerwacje, które zostały prawidłowo zrobione, wyświetlą się po kliknięciu „gwiazdki” znajdującej się w lewym górnym rogu strony głównej.


Do wyboru jest ponad 900 propozycji i aż siedem ścieżek tematycznych. - Zainteresowanie jest ogromne - mówi Agnieszka Balcer z z Biura Organizacyjnego Bydgoskiego Festiwalu Nauki. - Tylko pierwszego dnia zapisów w ciągu zaledwie 5 godzin dokonano rezerwacji aż 7252 miejsc na zajęciach.

Rezerwacji można dokonywać aż do samego rozpoczęcia festiwalu - w miarę dostępności miejsc.

- Na tę chwilę jest jeszcze w czym wybierać, ale z każdą godziną liczba miejsc maleje - mówi Agnieszka Balcer. - Wybierać można spośród 7 ścieżek tematycznych: artystycznej, humanistycznej, nauk o zdrowiu, nauk ścisłych, przyrodniczej, społecznej i technicznej . Każdy od juniora do seniora znajdzie coś dla siebie.

Niczym świeże bułeczki

13 maja upłynął z kolei termin przesyłania prac na konkurs plastyczny pt. „Prześlij kartkę Bakcylowi”. Teraz komisja konkursowa wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Ogłoszenie wyników nastąpi 26 maja podczas Pikniku Naukowo-Rodzinnego na Wyspie Młyńskiej, który tradycyjnie zakończy Bydgoski Festiwal Nauki.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się też inauguracja BFN - 22 maja o godz. 17 w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Uświetni ją wykład motywacyjny Łukasza Jakóbiaka, który znany jest z youtubowego programu „20m2 Łukasza”. Będzie też recital „SeriaLOVE” w wykonaniu Magdy Steczkowskiej. Wejściówek na inaugurację Bydgoskiego Festiwalu Nauki już nie ma. Rozeszły się niczym świeże bułeczki.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.