Bydgoski Budżet Obywatelski - we wspólnocie siła

Czytaj dalej

Bydgoski Budżet Obywatelski - we wspólnocie siła

50 placów zabaw, 40 siłowni plenerowych, ponad 30 zestawów monitoringu miejskiego i zamontowanego oświetlenia – to tylko część z pomysłów bydgoszczan na inwestycje na ich osiedlach, które zostały zrealizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Obecnie trwa siódma edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego - programu, w którym to mieszkańcy zgłaszają pomysły na osiedla, na których mieszkają, i później sami wybierają w głosowaniu te, które będą realizowane.

Do tej pory wykonano ponad trzysta zadań i inwestycji. Powstały nowe place zabaw, siłownie plenerowe, boiska, parkingi, miasteczka ruchu drogowego, zamontowano kamery monitoringu miejskiego i oświetlenia ulic, przebudowane zostały ulice.

W tym roku rozszerzono formułę BBO. Zwiększono budżet, a projekty podzielono na dwie części: osiedlowe i ponadosiedlowe. Przykładem tych ostatnich jest ścieżka rowerowa biegnąca przez kilka osiedli.

plus.expressbydgoski.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.