Bydgoscy ratownicy medyczni będą się uczyć jak radzić sobie z agresywnymi pacjentami

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt/Archiwum Polska Press
Małgorzata Pieczyńska

Bydgoscy ratownicy medyczni będą się uczyć jak radzić sobie z agresywnymi pacjentami

Małgorzata Pieczyńska

Ukruszony ząb, złamana ręka, ataki z użyciem broni - ratownicy medyczni coraz częściej doświadczają agresji ze strony pacjentów. W Bydgoszczy średnio rocznie do organów ścigania trafia 20 wniosków o naruszenie ich nietykalności cielesnej. Jak radzić sobie z agresorem? Od poniedziałku (25 lutego) podczas szkoleń podpowiedzą to ratownikom policyjni negocjatorzy i psychologowie.

W listopadzie ub. roku opinią publiczną wstrząsnęła informacja o zdarzeniu na bydgoskim Szwederowie, gdzie wezwano karetkę. Mężczyzna awanturował się i wymierzył do ratownika z broni, jak się później okazało była to broń na plastikowe kulki, ale w danym momencie trudno było ocenić, czy to broń palna, czy nie.

W roli agresora wystąpił też gość festiwalu Camerimage - hollywoodzki operator Matthew L. Ratownik, udzielający mu pomocy w jednym z bydgoskich hoteli, doznał wstrząśnienia mózgu i miał ukruszony ząb.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.