Szymon Spandowski

Budowlańcy szturmują muzeum. ztery firmy są zainteresowane adaptacją kompleksu Koszar Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń

Lew z Fortu Świętego Jakuba. Podobny był również na Koszarach Bramy Chełmińskiej, ale „zaginął” Fot. Grzegorz Olkowski Lew z Fortu Świętego Jakuba. Podobny był również na Koszarach Bramy Chełmińskiej, ale „zaginął”
Szymon Spandowski

Muzeum Twierdzy Toruń ma kosztować prawie 22 miliony złotych. Na adaptację do celów muzealnych budynku Koszar Bramy Chełmińskiej gospodarze miasta chcą przeznaczyć 14 milionów złotych brutto. Na oferty czekali do 16 marca. Zgłosiły się cztery firmy, proponując ceny od niemal 22 do prawie 14 milionów złotych.

- Rozstrzygnięcie przetargu w przyszłym tygodniu - mówi rzeczniczka prezydenta Michała Zaleskiego, Anna Kulbicka-Tondel.

Na realizację zadania jego przyszły wykonawca będzie miał 81 tygodni, licząc od chwili podpisania umowy. Prace związane z tworzeniem muzeum prowadzone są na kilku frontach.

- Na zlecenie Muzeum Okręgowego powstał już ramowy scenariusz ekspozycji „Muzeum Twierdzy Toruń” w Koszarach Bramy Chełmińskiej. Autorem jest Marcin Wichrowski - dodaje Anna Kulbicka-Tondel.

Związany z Muzeum Twierdzy Kostrzyn Marcin Wichrowski jest bardzo cenionym znawcą fortyfikacji, m.in. jednym z autorów „Atlasu Twierdzy Toruń”. W sierpniu powinien być gotowy projekt zagospodarowania ekspozycji.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Spandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.