Astoria -pierwszy taki basen w regionie

Czytaj dalej

Astoria -pierwszy taki basen w regionie

Trwa budowa nowej Astorii - pierwszego basenu olimpijskiego w naszym województwie, miejsca do organizowania zawodów i zgrupowań klubów sportowych.

Dzięki funkcji sportowo-rekreacyjnej z kompleksu będą mogli korzystać pływacy, uczniowie bydgoskich szkół i mieszkańcy. W obiekcie będzie znajdował się basen z 10 torami o długości 50 m i szerokości 25 m, z możliwością podzielenia części do pływania na dwie lub cztery mniejsze, wyodrębnieniem stref do gier wodnych, zajęć aerobiku w wodzie, miejscem treningu dla nurków. Oprócz tego bogate wyposażenie: hala rozgrzewkowa, siłownia, szatnie, sale odnowy biologicznej, magazyny na sprzęt. Na zewnątrz - otwarte baseny dla mieszkańców.

Zmienić ma się także teren wokół kompleksu ciągnący się wzdłuż bulwarów od nowego basenu aż do ul. Unii Lubelskiej. To obszar o powierzchni około 21 tysięcy metrów kwadratowych. Wstępnie podzielono go na 4 strefy. Najbliżej Astorii zaplanowano strefę basenów pływackich z szatniami i gastronomią. W środkowej części obszaru znajdzie się natomiast strefa zabaw i rekreacji wodnej. Bardziej na zachód planowane jest utworzenie strefy relaksu z plażą, leżakami, boiskami do siatkówki plażowej i natryskami schładzającymi. Najbliżej ulicy Unii Lubelskiej powstanie natomiast strefa rekreacji ruchowej z parkiem linowym dla dzieci, placem zabaw, urządzeniami do ćwiczeń oraz parkour parkiem.

plus.expressbydgoski.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.