Apelacja w sprawie gwałtu w Pietrzykowicach: Wyrok poznamy 2 listopada

Czytaj dalej
Fot. arc
Patryk Drabek

Apelacja w sprawie gwałtu w Pietrzykowicach: Wyrok poznamy 2 listopada

Patryk Drabek

Dzisiaj, przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach, odbyła się rozprawa odwoławcza w bulwersującej sprawie gwałtu na nastolatce w Pietrzykowicach w powiecie żywieckim.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 grudnia 2013 roku. Młodzi ludzie bawili się w jednym z żywieckich lokali, a po jego zamknięciu ekipa przyjaciół wspólnie z dziewczyną pojechała do willi w Pietrzykowicach. To właśnie tam nastolatka została wykorzystana seksualnie.

Już po zdarzeniu sprawcy odwieźli dziewczynę na przystanek autobusowy. Nastolatka po powrocie do domu opowiedziała o wszystkim matce, która zgłosiła przestępstwo na policję. Dawid A., Jakub N., Rafał S. i Jacek K. zostali oskarżeni o to, że wykorzystali to, że 17-latka była nietrzeźwa (co spowodowało jej bezradność i to, że nie mogła stawiać oporu) i wielokrotnie doprowadzili ją do obcowania płciowego, powodując obrażenia ciała.

Arkadiusz P. i Michał O. zostali natomiast oskarżeni o doprowadzenie pokrzywdzonej przemocą do obcowania płciowego, czyli gwałt zbiorowy. Oskarżeni, w tym syn znanego na Żywiecczyźnie polityka PSL, zostali uznani za winnych i otrzymali kary od roku i trzech miesięcy do dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat.

Prokuratura Rejonowa w Żywcu chciała surowszych kar dla sprawców.

Dziś, na wniosek prokuratora, sąd wyłączył jawność rozprawy odwoławczej. Sąd oddalił również wniosek zawarty w apelacji jednego z obrońców o przeprowadzenie eksperymentu procesowego na miejscu zdarzenia. Uznano, że jest nieprzydatny dla ustalenia okoliczności istotnych w sprawie.

Czy Prokuratura Rejonowa w Żywcu słusznie żąda surowszych kar dla sprawców gwałtu w Pietrzykowicach?

Sąd uprzedził także o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej czynów, o które zostali oskarżeni sprawcy. W dalszej części rozprawy głos zabrali obrońcy oskarżonych, prokurator oraz pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej. Do Katowic nie przyjechał żaden z oskarżonych.

Sąd jeszcze nie ogłosił wyroku. Poznamy go 2 listopada.

[Czytaj także: Gwałt w Pietrzykowicach: Przed sądem odbył się protest ws. zbyt niskiego wyroku]

*Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
*Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
*25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
*Równica bez schroniska? Niestety to koniec

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.