Andrzej Okruciński, nowy wójt gminy Ciechocin: - Będzie audyt finansowy i kontynuacja inwestycji

Czytaj dalej
Fot. KR
Karolina Rokitnicka

Andrzej Okruciński, nowy wójt gminy Ciechocin: - Będzie audyt finansowy i kontynuacja inwestycji

Karolina Rokitnicka

Z nowym wójtem gminy Ciechocin, Andrzejem Okrucińskim o planach na obecną kadencję.

Jak ocenia Pan obecną sytuację gminy, jeśli chodzi o rozwój i finanse?
Obecnie jest przygotowywany audyt finansowy, który będzie omówiony najprawdopodobniej na najbliższej sesji Rady Gminy. Naświetli on sytuację finansową Gminy Ciechocin.

Nie jest tajemnicą, że w poprzednich kadencjach dochodziło do wielu spięć na linii wójt – radni. Jak wygląda Pana współpraca z radą?
Rada Gminy jest organem ustanawiającym lokalne prawo, dlatego dobra współpraca z jej członkami jest dla mnie priorytetowa. Gmina nie będzie dobrze rozwijać się w atmosferze nieporozumień i konfliktów. Bardzo cieszę się, że w obecnej Radzie Gminy Ciechocin zasiadają osoby reprezentujące różne grupy zawodowe: zajmujące się rolnictwem czy prowadzące własną działalność gospodarczą. Swoich reprezentantów mają strażacy ochotnicy, koła gospodyń wiejskich oraz miłośnicy sportu. Ogromnym atutem obecnej Rady Gminy jest również połączenie życiowego i samorządowego doświadczenia z młodością i zapałem do działania. Jestem przekonany, że zapewni to owocną i ciekawą współpracę, która przyniesie obustronną satysfakcję, a Gminie Ciechocin harmonijny rozwój. Z mojej strony gwarantuję otwartość i gotowość do dialogu na każdy temat.

A jakie ma Pan plany dotyczące polityki kadrowej w urzędzie? Czy planowane są zwolnienia? Co ze stanowiskami najbliższych współpracowników, jak wicewójt czy sekretarz?
Aby realizować zadania gminy oraz zaplanowane przedsięwzięcia potrzebny jest dobrze współpracujący i skoordynowany w działaniach zespół pracowników. Zarówno ja, jak i obecni pracownicy Urzędu Gminy musimy poznać się i doprecyzować obustronne oczekiwania. W mojej dotychczasowej pracy zawsze opierałem się na osobach przygotowanych merytorycznie i zaangażowanych w wykonywanie swoich obowiązków. Chcę dalej utrzymywać wysoki poziom kadrowy. Ufam, że współpraca będzie opierała się na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Jestem przekonany, że pozwoli to na efektywną pracę na rzecz mieszkańców Gminy.

Jakie są Pana najważniejsze plany na tę kadencję?
Obecnie należy zakończyć projekty już realizowane. Wiele przedsięwzięć jest dofinansowywanych ze środków zewnętrznych. Nie można pozwolić, aby gmina straciła znaczące pokrycie kosztów wielu inwestycji. Zależy mi również na jak najszybszym rozpoczęciu działań związanych z realizacją mojego programu wyborczego. Mieszkańcy Gminy Ciechocin obdarzyli mnie zaufaniem więc teraz nie mogę ich zawieść. Chcę w tym miejscu zapewnić wszystkich mieszkańców, że przedstawione podczas kampanii założenia programowe będą realizowane możliwie jak najszybciej, na ile pozwoli na to koniunktura gospodarcza i sytuacja finansowa gminy.

Pozwólcie Państwo, że za pośrednictwem Gazety Pomorskiej złożę wszystkim mieszkańcom Gminy Ciechocin najserdeczniejsze Życzenia Noworoczne. Niech 2019 rok będzie dla Państwa czasem sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Niech nie opuszcza Państwa zdrowie, uśmiech oraz życzliwość. Szczęśliwego Nowego Roku.

Karolina Rokitnicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.