Aman NTS najlepszy. W sobotę - półfinał!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Marach
Adam Lewandowski

Aman NTS najlepszy. W sobotę - półfinał!

Adam Lewandowski

- Nakło od zawsze siatkówką stoi - mówi trener Artur Sierzchuła, od 16 lat nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 3.

- Siatkówka dorosłych gra drugiej lidze, młodzicy - rocznik 2001 i 2002 - tydzień temu wygrali ćwierćfinał mistrzostw Polski. Mamy wspaniałą, ambitną młodzież , wierzę w zwycięstwo naszych chłopaków. Proszę mi wierzyć - oni ciężko pracują na swój sukces. W tygodniu po 16 i więcej godzin.

Michał Nowak, skarbnik Nakielskiego Towarzystwa Sportowego, które w październiku zeszłego roku świętowało swe 10-lecie, na co dzień nauczyciel matematyki i informatyki, wymienia skład zespołu:

Krzysztof Baran, Borys Leppert, Jakub Czerwiński, Jakub Jaruzal, Maciej Świtalski, Filip Kuczkowski, Antoni Kwasigroch, Borys Tacikowski, Piotr Szarszewski, Jakub Kiersznicki, Jakub Ziółkowski, Dorian Płócienniczak. Dodaje: - Ich trenerem jest Artur Sierzchuła. To oni tydzień temu wygrali ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodzików!

Turniej odbył się w sali Gimnazjum nr 3 w Nakle. NTS Trójka było gospodarzem spotkania i będzie nim także w najbliższą sobotę. Drugie miejsce, również premiowane awansem, zajęła drużyna ze Świnoujścia. Nakielanie dość pewnie wygrali spotkania z drużynami z Gdańska i Pyrzyc.

- W drugiej grupie o pierwsze miejsce walczyły Piła i Świnoujście - opowiada Michał Nowak. - Po pasjonującym meczu lepsze okazało się Świnoujście. Do grupy finałowej awansowały więc Świnoujście, Piła, nasza drużyna i Gdańsk. Ponieważ mecze grupowe pomiędzy zespołami tej samej grupy (Nakło-Gdańsk i Świnoujście-Piła) były zaliczane w fazie finałowej, nakielanom pozostały do rozegrania mecze z Piłą i Świnoujściem. W obu spotkaniach górą był NTS i dzięki temu nasza drużyna wygrała cały turniej.

I skarbnik NTS, i trener zwycięskiej drużyny z Nakła w imieniu klubu dziękują kibicom, którzy pomogli stworzyć emocjonujące widowisko. Około 150 osób na każdym meczu gospodarzy sprawiło, że własna hala i kibice byli dodatkowym wsparciem w walce o półfinał. - Chcemy również podziękować zawodnikom, rodzicom za wsparcie, jakie chłopcy otrzymują od nich w trudnych chwilach, nauczycielom - za wyrozumiałość i życzliwość.

Dziękują też wszystkim zaangażowanym w organizację turnieju, i sponsorom. Turniej wsparli: nakielski ratusz, firmy Zelan, AMAN, Freedom For Feet, Bar Słoneczko, Womix, oraz osoby prywatne: Artur Adamczewski, Antoni Żygowski i Edward Pubanc. W sobotę c.d. zmagań.

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.