Alko fani codziennie aktywni na ulicy Dworcowej

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Alko fani codziennie aktywni na ulicy Dworcowej

Sławomir Bobbe

Czy bezdomni zbierający na alkohol w centrum miasta wysyłają swojego kolegę inwalidę, by ten wyżebrał dla nich jeszcze więcej datków?

Grupa bezdomnych uprzykrza życie przechodniom w okolicy Biedronki przy ul. Sobieskiego i na trasie do Dworca Głównego PKP. Zwykle biesiadują w okolicach nieczynnego obecnie Hotelu Centralnego.

- To agresywni ludzie, zaczepiają przechodniów, wyłudzają pieniądze, strach im odmówić, bo zaraz bluzgają. Często dojeżdżam z córką do Bydgoszczy i gdy wracamy na dworzec, widząc ich, przechodzę na drugą stronę - mówi nasza Czytelniczka.

W zeszły piątek kobieta jak zwykle wracała z córką w kierunku dworca, ale sytuacja była o wiele bardziej niebezpieczna.

- W tym szemranym towarzystwie przebywa mężczyzna na wózku inwalidzkim. Widziałam, że jego głowa zwisała bezwładnie z tego wózka, ciekła z niej krew. Sprawiał wrażenie nieprzytomnego. Ale jego kompani nic sobie z tego nie robili, a nawet żartowali z całej sytuacji, „budząc” go kopniakami - opowiada nasza Czytelniczka. - Ktoś chyba wezwał pogotowie, bo na miejsce przyjechali ratownicy medyczni.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.