Al. Planu 6-letniego, czy al. Lecha Kaczyńskiego. Na jakiej ulicy mieszkamy? - pytają na Kapuściskach

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Pieczyńska

Al. Planu 6-letniego, czy al. Lecha Kaczyńskiego. Na jakiej ulicy mieszkamy? - pytają na Kapuściskach

Małgorzata Pieczyńska

Na Kapuściskach ludzie się zagotowali. - To istne wariactwo! - Na co komu te zmiany nazw ulic? Tak jak było, było dobrze - mówi wielu mieszkańców al. Planu 6-letniego i ul. Przodowników Pracy.

Środowy poranek. Jestem na al. Planu 6-letniego. Tak przynajmniej pokazuje tablica. Życie toczy się tu jak co dzień, ale ludzie jakby posępni. - Mieszka pan tu? - zagaduję starszego mężczyznę. - Tak, od 49 lat. O tu zaraz, w wieżowcu przy ul. Przodowników Pracy - mówi 78-letni pan Jan.

To jakieś kpiny. Wojewoda i radni robią sobie z nas jaja. Mieszkam tu od 37 lat. W poniedziałek rano obudziłam się przy Przodowników Pracy, a zasnęłam przy Śliwińskiego.

- A wie pan, że w poniedziałek wojewoda zarządził, że znowu Planu 6-letniego została zmieniona na al. Lecha Kaczyńskiego, a Przodowników Pracy na Bernarda Śliwińskiego? Ma to związek z dekomunizacją - podpowiadam. - Pani kochana, o niczym innym się tu od dwóch dni nie mówi - odpowiada pan Jan. - I już pojawiły się pierwsze problemy.

Przeczytaj dalszą część artykułu

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Moją przygodę z dziennikarstwem zaczęłam od pracy w dziale sportowym. Do dziś moją najbardziej ulubioną dyscypliną sportu jest siatkówka. W "Expressie" pracuję od 2007 roku. Obecnie zajmuję się głównie edukacją. Bardzo cenię sobie bezpośredni kontakt z uczniami i nauczycielami. Piszę też o seniorach, służbie zdrowia i innych tematach społecznych. Ten zawód wciąż daje mi dużo satysfakcji, zwłaszcza, gdy udaje się komuś pomóc. W tej pracy każdy dzień jest inny, zaskakujący, bo życie często lubi nas zaskakiwać.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.