Joanna Pluta

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy wciąż niepewna. Pieniądze są, czy dopiero mają być?

Nowoczesny kampus Akademii Muzycznej pomieściłby w sobie rozrzucone w tej chwili po mieście siedziby uczelni. Fot. wizualizacja, mat. prasowe Nowoczesny kampus Akademii Muzycznej pomieściłby w sobie rozrzucone w tej chwili po mieście siedziby uczelni.
Joanna Pluta

Z końcem sierpnia Łukasz Schreiber, poseł PiS, ogłosił, że w przyszłym roku ministerstwo kultury przekaże 51,878 mln zł na budowę kampusu Akademii Muzycznej, a reszta, czyli prawie 250 mln zł, zostanie rozłożona na trzy kolejne lata. Prezydent Bruski poprosił o dodatkowe informacje i dowiedział się, że resort dopiero będzie wnioskował o te środki.

Przypomnijmy, pod koniec wakacji Łukasz Schreiber, bydgoski poseł PiS (wybrany też na kolejną kadencję) napisał na swoim facebookowym profilu: „Rada Ministrów zapoznała się z projektem budżetu na rok 2020, więc mogę już oficjalnie potwierdzić: w przyszłym roku ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego przekaże 51,878 mln zł na budowę kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów, inwestycja zostanie wpisana do planu wieloletniego, a łączne dofinansowanie wyniesie aż 290 mln zł”.

- Zgodnie z prawem, dopóki w budżecie państwa nie będzie zagwarantowana całość sumy przeznaczonej na tę inwestycję, nie jest możliwe ani ogłoszenie przetargu, ani podpisanie umowy na budowę kampusu - komentuje Michał Sztybel, wiceprezydent Bydgoszczy.

Co dalej z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy? Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Pluta

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.