Ceny towarów i usług będą rosły w najbliższych miesiącach - tak przewidują ekonomiści. Wpływ na tę sytuację mają stawki paliw, sytuacja w rolnictwie.
Trochę zestresowani, przejęci, ale dobrej myśli. Dziś maturzyści rozpoczynają egzamin dojrzałości. Rusza też międzynarodowa matura.
Kilka razy w życiu zdarzyło mi się być w więzieniu. Bynajmniej nie z powodu tego, że coś przeskrobałam. Chyba wielu dziennikarzy miało okazję (bo na pewno nie przyjemność) trafić za kratki, w celu spotkania się z bohaterami swoich artykułów. Dla...
W Zespole Szkół nr 6 w Szczecinku powstanie technikum leśne. Aż dziw, że nikt do tej pory nie wpadł na taki pomysł w stolicy środkowopomorskich lasów.
Nowe przepisy sprawią, że kwotę refundacji za lek wyliczy system. A senior otrzyma receptę na darmowe lekarstwa także u specjalisty
W ramach Tygodnia Bibliotek Koszalińska Biblioteka Publiczna organizuje spotkania z poetami i pisarzami.
Chcesz wspomóc jedną z najciekawszych inwestycji w regionie? Siostry Maryi z Góry Chełmskiej gromadzą fundusze, aby móc kontynuować budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego. I, jak zapewniają, wszystko idzie zgodnie z planem, a termin...
Fundacja Oczami Brata, obchodząca 5-lecie działalności, wybuduje w Częstochowie dom dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi.
W Będzinie powstaje hala sportowa z prawdziwego zdarzenia, której dziś w mieście brakuje. Prace przy budowie Będzin Areny mają nabrać tempa w najbliższych dniach.
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach jako pierwszy w Polsce wprowadza e-szpilki. To nowa jakość w zaliczeniach z anatomii, która jest zmorą studentów medycyny.
Czy na salę egzaminacyjną można wnieść jedzenie lub picie? Co zrobić z telefonem komórkowym? A linijka lub kalkulator - czy można z tymi rzeczami wejść? Dzisiaj rozpoczynają się egzaminy maturalne, które potrwają - łącznie z przedmiotami...
Odra jest śmiertelnie niebezpieczną chorobę. Chorych przybywa skokowo. W Niemczech, gdzie liczba zachorowań na odrę jest obecnie największa od dekady na tę chorobę zmarł właśnie półtoraroczny chłopczyk. Liczba zachorowań na odrę rośnie skokowo. Są...
Klimatyzacja w mieszkaniu? To możliwe. Trzeba jednak spełnić warunki, jakie stawia zarządca budynku. Podstawowy warunek - urządzenie nie może być uciążliwe dla sąsiadów. A z tym, na podstawie przykładów z włocławskich spółdzielni, bywa różnie.
Oto jakie projekty w głosowaniu na Grudziądzki Budżet Obywatelski do realizacji wybrali mieszkańcy osiedli Lotnisko i Rządz.
Uruchomienie małego ruchu granicznego z Białorusią, wyrównanie dopłat dla rolników średnio do poziomu 280 euro do hektara - zapowiedzieli liderzy Koalicji Europejskiej w Białymstoku. Ogłosili też europejski program ochrony zdrowia.
Rozmowa z Elżbietą Pędziwiatr, wiceprezesem łódzkiego oddziału PTTK
Rozmowa z dr Iwoną Sienkiewicz z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku.
Budowa centrum przesiadkowego w Gorzowie ruszy najwcześniej za rok. Miasto wciąż szuka chętnego, który przygotuje projekt. By go w końcu znaleźć, dokument ma powstawać etapami.
Jedne remonty w mieście się kończą, kolejne inwestycje zaś ruszają. Jakie utrudnienia czekają nas w najbliższym czasie? Kiedy możemy się spodziewać końca prac?
W Kosierzu mieszkańcy mogą się pochwalić pięknym pałacem. Przynajmniej kiedyś tak było, ponieważ obecnie budynek popada w ruinę. W gminie rozkładają ręce, bo pałac jest w rękach prywatnych...
2,2 mln zł otrzymały w tym roku podlaskie samorządy na realizację programu Senior Plus. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał już umowy z beneficjentami.
Wanda Buk, rodowita żaganianka, jedna z dwóch córek tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem gen. Tadeusza Buka, wieloletniego dowódcy wojsk lądowych, kilka dni temu wraz z bratem Mariuszem witała w Żaganiu żołnierzy biegnących w IX...
O uruchomienie większej ilości kamer monitoringu wnioskowała na ostatniej sesji rady miejskiej radna Żagania Małgorzata Klorek. Mieszkańcy poczuliby się znacznie bezpieczniej, wiedząc, że ulice są obserwowane - tłumaczyła.
- Olimpiada, Olimpiada! - darły się za nią dzieciaki, gdy była mała. I każdy wiedział, o kogo chodzi. Dziś, gdy jest już duża, mówią na nią „Sędzia Olimpia”. I też każdy wie, o kogo chodzi. Cała Polska wie.
Jest jak kameleon. Michał Stachyra był profesorem z Finlandii, misterem studentów i supergwiazdą z Ameryki. Chce, żeby Kazimierz Dolny tętnił życiem. Nie tylko w sezonie, nie tylko dla turystów.
Chodzi o przezskórną metodę leczenia niedomykalności zastawek serca. Nie trzeba rozcinać klatki piersiowej, zatrzymywać akcji serca, przez co jest mniej powikłań, a pacjent może szybciej wrócić do zdrowia.
W 163 lubuskich szkołach w poniedziałek 6 maja rozpoczyna się egzamin dojrzałości. Przystąpi do niego około 7,8 tys. uczniów. W tym roku ich stres może być jeszcze większy, bo na finiszu przygotowań strajkowali nauczyciele.
Radni PiS apelują o referendum w sprawie przejęcia przez miasto zamku znajdującego się w rękach prywatnych właścicieli. Uważają, że marcowa debata, na której była garstka mieszkańców czy ankieta na portalu społecznościowym to za mało, by na...
- Skarbem miasta są parki, zieleń. Dziękuję wszystkim kolejnym prezydentom, że nie wycięli drzew i nie zabudowali wszystkiego blokami - mówi Dieter Ehrhardt, który do 1945 r. mieszkał w Landsbergu.
Ponad 500 lat temu w dolinie Bystrzycy istniało tętniące życiem gospodarstwo. Pozostał jeden budynek, który teraz czeka na odkrycie swoich tajemnic. - Im głębiej wchodzimy, tym ciekawsze rzeczy znajdujemy - przyznają badacze.
Działa nieprzerwanie od 2011 roku, zrzesza osoby z miejscowości Kalinowa.
Pierwsze KGW w Dębsku powstało w 1956 roku.
Istnieje, by wspólnie zmieniać rzeczywistość na lepszą, by żyło nam się nie tylko przyjemnie i pięknie, ale także w zgodzie z naszą kulturą, tradycją i otaczającą nas przyrodą, a przede wszystkim z szacunkiem dla nas samych i drugiego człowieka.
Powstało w 2014 roku z inicjatywy osób, którym nie jest obojętny rozwój miejscowości Kowale Księże.
Powstało 19 grudnia 2013 roku z inicjatywy mieszkańców sołectwa Kaczki Średnie. Prezesem od początku działalności organizacji jest Jolanta Łożyńska.
Stowarzyszenie „Wspólnota Kobiet” w Słodkowie działa od 2011 r. Prezesem jest Jadwiga Glapa. Stowarzyszenie skupia obecnie 51 kobiet w różnym wieku i z różnych środowisk.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.