Rozmowa z Tomaszem Sekielskim, dziennikarzem, twórcą filmu „Tylko nie mów nikomu” .
W tegorocznym konkursie PFRON organizacje pozarządowe otrzymały o 20 proc. mniej pieniędzy na prowadzenie rehabilitacji niepełnosprawnych. Po wielu apelach ministerstwo dołożyło 10 proc. Cały czas brakuje kolejnych dziesięciu.
Pasażerowie naciskają port na nowości - linie, kierunki, czartery. Pytają, jakie są szanse na to, by z Jasionki latały różowe samoloty Wizz Air.
11 maja 2017 roku w północnym skrzydle Zamku Książąt Pomorskich zawaliły się trzy kondygnacje budynku. Kondygnacje zostały przebite filarem, który spadł z najwyższego piętra.
Przy parku Popiela, wzdłuż ulicy Strażniczej, powstają nowe miejsca postojowe. Będzie tam można pozostawić 48 samochodów.
W 1944 roku w rzezi Woli Niemcy zamordowali jego rodziców i dwóch braci. Miał 11 lat, cudem ocalał. Po wojnie tułał się po Polsce. Na apel zatroskanej o losy chłopca redaktorki „Expressu Wieczornego” reagują Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie.
Tamte trudne momenty umocniły mnie bardzo jako człowieka i muzyka. Bo to, co przeżywam i doświadczam, przekłada się potem na to, co i jak gram - mówi Sławomir Łosowski, lider Kombi.
Do 10 maja można się rejestrować na Scandinavian Business Connect, czyli spotkanie skierowane do ludzi biznesu na temat start-upów, przemysłu 4.0 oraz kwestii związanym ze Smarter Living and Working.
Mamy coraz mniej wody. W rolnictwie, przemyśle, a niebawem także i w mieszkaniach. Susza zmienia świat wokół nas i trzeba się do tego przyzwyczaić.
Piotr Łobodziński z Bielska Podlaskiego jest mistrzem świata w bieganiu po schodach. Teraz swoich sił próbuje jego żona, Iwona.
Człowiek jest przede wszystkim organizmem żywym i bez względu na jego przekonania – w uproszczeniu – dobre jest dla niego właśnie to, co dobre dla żabki czy żuczka - mówi Łukasz Berlik, prezes Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego.
40 lat temu powstał Ruch Młodej Polski. - Bardzo trudno teraz wrócić do tego, co było. Wszyscy musimy zadać sobie pytanie: Co się stało? - mówi Bożena Rybicka-Grzywaczewska
Rozmowa z Arturem Sporniakiem, szefem działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym“ i dr. Tomaszem Snarskim, adwokatem i nauczycielem akademickim, specjalistą od prawa karnego z UG.
A jednak! Toruńscy posłowie PO Lenz i Myrcha nie porzucili kolegi posła PO z Inowrocławia, czyli kandydata Brejzy startującego właśnie pod szyldem Koalicji Obywatelskiej do eurosejmu. 3 maja, w Święto Konstytucji, wsparli go w przedwyborczej akcji...
Dr Dorota Dybowska, specjalista chorób zakaźnych, adiunkt Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii CM UMK opowiada m.in. o tym, jak skutecznie chronić się przed kleszczami.
Feministyczna „Chryja pod Radiem Maryja 2” psuje krew nie tylko ojcu Rydzykowi, ale i jego obrońcom. „Psy wojny zostały spuszczone” - ogłosiła tuż po manifestacji jej liderka. Dlaczego?
W Radziejowie prowadzą strajk włoski, w Barcinie i Inowrocławiu rozdają ulotki i rozmawiają z pacjentami. W Bydgoszczy fizjoterapeuci noszą czarne koszulki.
Jak wychowuje się dziewczynki w kraju Astrid Lindgren? Co wolno kobiecie na Madagaskarze? W czym niemiecka rodzina przypomina polską? Rozmowa z Giselą Hebrant, prawniczką, która mieszka w Niemczech, pochodzi ze Szwecji, jest zauroczona Polską i...
Sebastian Chmara, były zastępca prezydenta miasta, a teraz wiceprezes PZLA, pozwał do sądu Krzysztofa Pietrzaka, właściciela Tartaku Bydgoszcz. O co chodzi?
Jarosław Kaczyński mówił o Via Carpatii, Grzegorz Schetyna o S8. Było też dużo o rolnictwie, małym ruchu granicznym, gospodarce czy wielokulturowości. Taki obraz Podlaskiego w Europie wyłonił się z konwencji dwóch największych graczy na polskiej...
Za 3 miesiące pracy na budowie domu w Łochowie obywatele Ukrainy mieli dostać po 1300 zł. Inwestor zapłacił, wykonawca mówi, że pieniądze przekazał podwykonawcy, ten że nie całe. Budowa stanęła, robotnicy wyjechali, a inspekcja pracy jest bezsilna.
Przez blisko 8 lat strażacy informowali na żywo o pożarach, wypadkach i niebezpiecznych zdarzeniach w regionie. Ich przebieg mógł śledzić każdy przez oficjalną stronę psp.opole.pl. Kilka dni temu ta funkcjonalność została wyłączona. Ludzie są...
Krótko przed wyborami do Parlamentu Europejskiego kandydujący z ramienia Koalicji Obywatelskiej marszałek dostał cios od prezydenta Opola.
Kolejna odsłona wojny miłośników przyrody i zwolenników powiększania przyblokowych parkingów. Na Bartodziejach wygrywają ci drudzy.
Nie ma nic dziwnego w tym, że minister kultury Piotr Gliński domaga się przeprowadzenia konkursu na dyrektora białostockiej Galerii Arsenał. Takie postępowanie powinno być normą w instytucjach publicznych. Pod warunkiem, że intencje mu...
Rozmowa z Małgorzatą Jacyną-Witt, przewodniczącą rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej, pełniącą obecnie obowiązki prezesa, radną sejmiku Prawa i Sprawiedliwości.
Rozmowa z Bartłomiejem Świątczakiem naczelnikiem Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Łodzi Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
12 maja 1935 roku zmarł Józef Piłsudski. O przyczynie śmierci Marszałka i ostatnich dniach jego życia, rozmawiam z reżyserem i historykiem, badaczem dwudziestolecia międzywojennego Dariuszem Markiem Srzednickim.
Stadion miejski przy al. Unii Lubelskiej będzie miał cztery trybuny, bo będzie można rozstrzygnąć przetarg na rozbudowę stadionu ŁKS. Taką decyzję podjęła Rada Miejska w Łodzi. Na sali obrad było kilkudziesięciu kibiców ŁKS Łódź, którzy po...
23-letnia Joanna Gibner została uduszona przez swojego męża. Jej ciało Marek W. zatopił w Jeziorze Dywickim koło Olsztyna. Po 23 latach od morderstwa krakowscy nurkowie spróbują wydobyć szczątki Asi, aby matka mogła w końcu pochować swoją córkę.
Napiszą reportaż, przeprowadzą wywiad, nakręcą film. Zanim zabiorą się za jakiś temat, przeczytają tysiące dokumentów i wszystkie zapamiętają. Dziennikarze przyszłości. Programy komputerowe
W ostatnich dniach zaczęła się przelewać przez nasz kraj fala ukłonów europejskich. Kto żyw łapie mapę Europy i przechwala się jej znajomością. Im bliżej do wyborów, tym fala będzie się wzmagać. Tym bardziej że niemal cały rząd, szczelnie...
W ciągu 58 dni pokonał pieszo 1785 km. Mateusz Waligóra, pierwszy człowiek, który samotnie przeszedł mongolską część Gobi, opowiada o wędrówce przez największą pustynię Azji.
Kto nie ściągał, niech pierwszy rzuci kamieniem. Kto nie uśmiechnął się na wspomnienie - również. Ale dziś metodą nie są już małe skrawki papieru sprytnie chowane w rękawie ani harmonijki przypominające miniaturowe książeczki. Dziś do akcji...
- Kto kombinuje i nie jest standardowy w swoich wyborach, zawsze ma wpadki na koncie. Ale to jest fajne, bo dowiadujemy się wtedy, że coś jest zdecydowanie nie dla nas - mówi nam aktorka Ada Fijał, znana m.in. z seriali „Barwy szczęścia” oraz „Ślad”.
O historię i twórczość pytamy autorkę książek fabularnych inspirowanych krakowską historią wojenną, Mirosławę Karetę.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.