Kolejne osoby dzwonią do naszej redakcji, że skazani na kary bezwzględnego więzienia przestępcy nadal chodzą na wolności. Sprawdziliśmy: jeszcze długo nie trafią za kratki z powodu przeciągających się procedur.
Polityków różnych opcji od PO, przez PSL, do Kukiza’15 i PiS-u można było w weekend spotkać... na wsi. Walka o poparcie rozpoczyna się na dobre, bo ostatnie wybory pokazały, że wygrywa się je poza miastami.
Rozmowa z Magdaleną Michalak, byłą już dziennikarką TVP Łódź
Rozmowa z dr hab. Agnieszką Kurczewską, prof. Uniwersytetu Łódzkiego, prodziekanem ds. rozwoju Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.
Wielkie wydarzenia czasami przechodzą do historii małymi kroczkami. Zapamiętujemy je przez drobne gesty, słowa. Za symbol wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych wielu pewnie uzna jego machanie do kupowanego przez Polskę myśliwca...
Co z tego, że jest szybsze i cichsze, nie telepie na rozjazdach, a toalety ładnie pachną? Nie lubię pendolino, bo są otwarte przedziały, czyli nie ma strefy ciszy, jaka panowała w zwykłych, oldskulowych, ośmioosobowych. Jako palacz nie lubię...
Nie pamiętam jakiego koloru był ten kuferek. Wiem, że miał miliony usztywnionych przegródek, w których bezpiecznie można było schować kosmetyki. Osobno każdy cień do powiek, osobno kredki do oczu, podkład, a nawet różne kolory mascary, na które...
Choć nie było to łatwe, na chwilę przed otwarciem pierwszych strzeżonych kąpielisk, niemal w całym województwie udało się zebrać pełne kadry ratowników. Wszystko wskazuje na to, że przed nami bezpieczny sezon, o ile oczywiście - jak podkreślają...
Na półki księgarń trafia właśnie nowa powieść o Łodzi pt. „Dwa lwy i teatr” autorstwa Piotra Jarmołowicza i Jacka Kusińskiego. Książka łączy wątki, miejsca i postaci od początku XX wieku po lata współczesne.
Złoża miedzi pomiędzy Nową Solą a Zieloną Górą mają należeć do najbogatszych na świecie. W złożu jest też bardzo dużo srebra. Spółka Miedzi Cooper chce budować kopalnię. Ma gotową dokumentację złóż.
Rozmowa. Z Kamilem Kieresiem, nowym szkoleniowcem drugoligowego Górnika Łęczna
Pokolenie Y nie głosuje, nie angażuje się, nie chce brać odpowiedzialności, nie chce działać... Tak jest, czy może młode pokolenie temu starszemu trudniej zrozumieć?
Aż 26 klas pierwszych planują utworzyć szkoły średnie w powiecie drawskim. To dwa razy więcej niż w minionych latach. Ale nie każdy dostanie się do wymarzonej szkoły i klasy.
Dopiero we wrześniu zostanie otwarta biblioteka na odrestaurowanym, zabytkowym dworcu kolejowym w rudzkiej dzielnicy Chebzie.
Gwałty, groźby karalne, znęcanie się nad dzieckiem i nad psem - lista zarzutów dla małżeństwa z Tychów jest długa. 26-letniemu Dawidowi R. i 22-letniej Weronice R. grozi do 15 lat więzienia.
Sejmik oraz białostocka rada miasta będą we wtorek decydować o absolutorium dla włodarzy. Teoretycznie i prezydent, i marszałek nie powinni martwić się o wynik głosowania. Mają odpowiednią większość do uzyskania pozytywnego wyniku. Czy jednak...
- To nie tak, że ktoś jest silny. Siłę buduje się na co dzień - z ekranu mówi do nas Janina Ochojska. I dodaje, że paradoksalnie bez niepełnosprawności nie byłaby tu, gdzie jest i nie zrobiłaby tego całego dobra. - Dostajemy od losu rzeczy, które...
Uważni kierowcy pewnie już w piątek dostrzegli przy sosnowieckim odcinku DK94 tablice, informujące o utrudnieniach, jakie czekają kierowców. Od jutra dwupasmówka straci tam po jednym pasie w każdym kierunku.
Stara siedziba Nadleśnictwa Szczecinek przy ulicy Kościuszki znalazła nabywcę. Pod młotek idzie także dawne nadleśnictwo Czaplinek.
Do końca czerwca ma się wyjaśnić przyszłość oddziału psychiatrycznego w Szczecinku.
Dziś ostatni dzień, kiedy to uczniowie, kończący szkoły podstawowe i gimnazja, mogą złożyć wnioski o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
Podczas piątkowej sesji rady miejskiej podsumowano poprzedni rok pracy burmistrza oraz urzędu. Pod względem liczbowym wszystko wydaje się być w porządku, jednak wśród niektórych radnych pojawiło się kilka wątpliwości.
W Gorzowie część nauczycieli chce odrobić utracone przez strajk zarobki, prowadząc zajęcia dodatkowe. W Strzelcach ten pomysł już wszedł w życie. Międzyrzecz myśli o podniesieniu nauczycielskich pensji już od lipca.
Rozmowa z dr Pawłem Załęckim, socjologiem i antropologiem kultury.
Po kilkumiesięcznym przestoju, grudziądzcy drogowcy rozpoczęli poszukiwanie firm gotowych remontować grudziądzkie ulice. Na początek: Sienkiewicza oraz Rapackiego.
W czerwcu specjalne szkolenie skończą nowi przewodnicy po Bydgoszczy. Na brak zajęcia narzekać nie będą - turyści chcą być oprowadzani po mieście.
Najpierw sąd niesłusznie go skazał, bo pomylono go z inną osobą o tym samym imieniu i nazwisku. Chociaż sprawę udało się wyprostować i Kanadyjczyk Matthew Harris ostatecznie został uniewinniony, teraz i tak ma zapłacić ponad 5 tys. zł kosztów...
Kilka dni temu Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim odwiedził mistrz kuchni Karol Okrasa. Gospodarz programu „Okrasa łamie przepisy” poprowadził lekcję dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Do czego potrzebni są nam naukowcy w takich dziedzinach jak optyka i fotonika? Dlaczego sekunda, jaką znamy, niedługo przestanie obowiązywać? Mówi Beata Zjawin, laureatka prestiżowego stypendium.
Nadal możemy głosować na białostoczanina 100-lecia. Magistrat wydłużył głosowanie. A po naszej interwencji powiadomił o tym nawet mieszkańców.
Mieszkańcy bloku przy ul. Grottgera 13 oskarżają sąsiada o to, że - według nich bezprawnie - postawił ogrodzenie. Uważają też, że remont, jak mówią, rudery u zbiegu ul. Podleśnej i Grottgera ma na celu wyłącznie uzyskanie przez sąsiada wyższego...
O rzeczywistych kosztach reformy oświaty mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania.
Domowa hodowla rybek akwariowych stała się popularna w okresie międzywojnia. To wówczas pierwsi bydgoscy miłośnicy egzotycznych i miniaturowych ryb założyli własny klub i zaczęli urządzać publiczne wystawy swoich najciekawszych okazów.
„Lublin, to miasto magiczne”, te słowa słyszymy bardzo często, ale o rzeczywistych „czarodziejskich” i „magicznych” wydarzeniach wiemy niewiele. Teraz możemy wiedzieć więcej, dzięki książce Magdaleny Kowalskiej - Cichy: „Magia i procesy o czary w...
W młodości pomagał ojcu prowadzić gospodarstwo, podczas wojny należał do partyzantki, powołanie poczuł przed ukończeniem 22. roku życia. Wierni zawdzięczają mu ponad 400 kościołów. W wieku 97 lat zmarł abp Bolesław Pylak, emerytowany metropolita.
Czy wjazdy do Zielonej Góry są estetyczne?
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.