Zapłaty 100 tys. zł na cele społeczne i przeprosin żąda Robert Paluch od trójki mieszkańców gminy. Sprawa może trafić do sądu. Przyczyną ma być droga, która nie powstała w Nowym Żabnie.
Ostrygi, szparagi, lody z szampana, płynąca czekolada? To propozycje menu na romantyczny wieczór. Jakie afrodyzjaki warto jeszcze polecić na taki wieczór?
W najbliższy weekend w okolicach poznańskiej Malty odbędzie się Super League Triathlon, czyli jedna z największych imprez triathlonowych w Polsce. Z roku na rok przybywa chętnych do uprawiania tej niezwykle wymagającej dyscypliny i można...
Po raz pierwszy na Podlasiu zastosowano nową metodę leczenia. Pacjentka chora na raka jajnika, otrzymała tzw. ciepłą chemię, czyli chemioterapię podgrzaną do 42 stopni. Zabieg miał miejsce w Uniwersyteckim Centrum Onkologii w USK.
– Nie prosimy o tramwaj, który będzie hałasował. Nie potrzebujemy również parkingu „Park&Ride”, ale parkingu dla naszych samochodów. Mieszkańcy sąsiednich gmin niech jeżdżą pociągami – twierdzi pani Ewa, mieszkanka Dębca.
Mieszkańcy województwa lubelskiego najczęściej odwiedzają lekarzy rodzinnych, chirurgów, ginekologów i okulistów. Średnio z porad specjalistów korzystamy dziewięć razy w roku.
By naświetlić kulisy tego zdarzenia, sięgnąć trzeba do dokumentów z twórczej działalności Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. To cenne źródło wiedzy o Inowrocławiu.
Kolejny krok do budowy drogi biegnącej przez Specjalną Strefę Ekonomiczną w Grudziądzu został wykonany: ogłoszono przetarg na jej wykonanie.
Rowerzyści znów chcą zwrócić uwagę urzędnikom jak trudno jest pokonać rowerem wiadukt Dąbrowskiego. Postulują, by miasto zbudowało tu podwieszoną kładkę. A jeśli byłoby to zbyt kosztowne, to zabrać część jezdni na ścieżkę rowerową, oddzielając ją...
Odszedł Władysław Żaroffe, świadek historii, miał 97 lat. Sądeczanie zapamiętają go jako wielkiego człowieka i bohatera. - Z jego odejściem zamyka się ważny etap historii miasta. Był niezastąpiony - wspomina Łukasz Połomski.
Autobusy w Jaworznie jeżdżą jak chcą. Pasażerowie piszą skargi. Na początku były to pojedyncze przypadki, potem częstsze. Spółka PKM Jaworzno potwierdza, że ma problem, brakuje im kierowców i autobusami nie ma kto jeździć.
Prokuratura Rejonowa w Żywcu zakończyła właśnie śledztwo w sprawie zdewastowania pomnika upamiętniającego Antoniego Bieguna „Sztubaka” i jego żołnierzy z Narodowych Sił Zbrojnych, który stoi przy rondzie w centrum Milówki.
Zakończył się drugi etap renowacji sanktuarium jasnogórskiego w ramach projektu “Jasna Góra elementem europejskiego dziedzictwa kulturowego”.
Budżet obywatelski Wasilkowa na 2020 rok będzie rekordowy. Do podziału ma być aż 350 tys. złotych. To o 170 tys. złotych więcej niż na ten rok. Nowością jest to, że swoje pomysły mogą zgłaszać mieszkańcy Wasilkowa oraz sołectw.
Łódź patrolowa i plecak ratownika wodnego - to sprzęt, który trafił właśnie do ratowników Grupy Prewencyjnej Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brodnicy.
W Noteci jest tak mało wody, że statek szkolny „Łokietek” nie może wrócić z rejsu do macierzystego portu w Nakle. Nie mogą się także odbyć zaplanowane na dziś na pokładzie tego statku tzw. warsztaty terenowe poświęcone drodze wodnej E70.
W 2018 roku aż 1438 mieszkańców naszego regionu osiągnęło dochody przekraczające 1 mln zł - wynika z najnowszych danych, które specjalnie dla „Pomorskiej” zebrała Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.
Otwarcie sezonu na Balatonie w Wodzisławiu Śl. poważnie zagrożone. Przypomnijmy, kąpieliska nie zgłoszono na czas, więc Rada Miasta przegłosowała uchwałę o wyznaczeniu miejsc do okazjonalnej kąpieli. Przyjrzał się temu Wydział Nadzoru Prawnego...
Kolejna próba ożywienia ulicy 3 Maja. Tę próbę podjął Włocławski Inkubator Przedsiębiorczości, który w niedzielę organizuje „Targowe śródmieście”. Ale to dopiero początek zmian na ul. 3 Maja.
Od 1 lipca świadczenie 500+ dostać można na pierwsze i każde kolejne dziecko. Dochody nie mają już znaczenia. Uproszczona jest też procedura składania wniosków. Wiele wskazuje na to, że pierwsze wypłaty będą już w lipcu.
Rodzice 2,5 tys. dzieci z woj. lubelskiego uchylają się od obowiązkowych szczepień najmłodszych. Czy Lublin pójdzie w ślad za innymi miastami i wprowadzi obowiązkowe zaświadczenia przy rekrutacji do żłobka lub przedszkola?
34 stopni Celsjusza, w słońcu jeszcze więcej. Tak gorąco ma być dziś w Toruniu. Dla przynajmniej części klientów MZK podróż może być ciężkim przeżyciem.
Interbud nie rezygnuje z pomysłu budowy bloków przy ul. Relaksowej. Sprawą zajmie się sąd. W maju „nie” inwestycji powiedzieli miejscy radni.
Grupa Stonewall zabiegająca o przyjęcie w Poznaniu Karty LGBT+ nie jest usatysfakcjonowana propozycją poznańskich radnych Koalicji Obywatelskiej. Chcą oni, by zamiast dokumentu dedykowanego mniejszościom seksualnym miasto przyjęło Europejską Kartę...
Na początku lipca rzeszowski oddział „Wód Polskich” ma podpisać umowę z wykonawcą odmulania zalewu na Wisłoku w Rzeszowie. Jedyna oferta, jaka wpłynęła w przetargu na to zadanie jest już sprawdzana.
Bieszczadzkie Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, jako jedyna grupa w Polsce, zapewni turystom pomoc nie tylko ratownika górskiego, ale i medycznego. Ekipa w takim składzie dyżurować będzie całodobowo od 1 lipca w stacji w Ustrzykach Górnych.
Przebywanie na słońcu może mieć negatywne skutki w postaci poparzeń. Pierwszy stopień poparzenia słonecznego to zaczerwienienie skóry, uczucie swędzenia, pieczenia. Jeśli beztrosko będziemy korzystać z kąpieli słonecznych, może się to skończyć...
Za reprezentację Polski do lat 21 kciuki ściskał cały kraj. Ostatecznie do półfinału awansować się nie udało, ale młodzi piłkarze zasłużyli na najwyższe uznanie. Wśród nich był Paweł Bochniewicz, zawodnik wychowany w Wisłoce Dębica.
Policjanci z podkarpackiej drogówki na początku marca sprawdzili miejsce wskazane na mapie jako to, w którym szaleją piraci drogowi. W trzy dni zatrzymali 7 praw jazdy.
W czerwcu rozpoczął się remont drewnianego mostu, prowadzącego na zamek w Siewierzu. To oznacza, że podczas tegorocznych wakacji, do końca lipca, tej atrakcji nie będzie można odwiedzić. Jest jednak szansa, że prace skończą się nieco szybciej.
Radni osiedlowi ze Starego Miasta domagają się zmiany tzw. uchwały hałasowej. Twierdzą, że ta jest martwa, a mieszkańcy - zwłaszcza osoby starsze i osoby z dziećmi - nie mogą spokojnie spać.
Podczas Święta Trzech Braci w Cieszynie straż miejska użyła paralizatora na mężczyźnie, który odpalił racę w czasie koncertu na rynku. Do sprawy odniosła się Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna. Do czasu wyjaśnienia sprawy zakazała...
Urząd Miasta w Tychach informuje, że w parkach na terenie miasta i innych miejskich przestrzeniach pojawią się nowe tabliczki informacyjne. Wśród nich te zakazujące wyprowadzania psów. Takie rozwiązanie budzi kontrowersje.
O tragedii w Rybniku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego głośno w całej Polsce. Na placu manewrowym 68-letnia kursantka zdająca egzamin na prawo jazdy potrąciła egzaminatora. 35-latek nie żyje. Wracamy do sprawy, o której piszemy od poniedziałku...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.