Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nie jest zaskoczona tym, że główne obchody rocznicowe wybuchu II wojny światowej odbędą się w Warszawie. Jak przypomina, śp. Paweł Adamowicz zachęcał najważniejsze osoby w państwie do wspólnej organizacji...
Flower-power, to hipisowskie hasło przypomina mi się, gdy patrzę na obrazy cioci Gertrudy - mówi Krzysztof Skiba, znany rockman, lider zespołu Big Cyc.
Dziś (19.07) dziura w ziemi i jezioro po próbie budowy Nordic Astrum przy Babiej Wsi w Bydgoszczy idą na licytację. Podobno są chętni na kupno i budowę wieżowca...
Zajęcia poza murami szkoły, adaptowanie niektórych sal na potrzeby klas, a czasem praca na dwie zmiany - bydgoskie szkoły średnie przygotowują się na przyjęcie podwójnego rocznika.
Siniaki na przedramionach, ból barku, kręgosłupa szyjnego i zalecenie od lekarza: przyjmować leki przeciwbólowe i przeciwlękowe - tak skończyła się wizyta bydgoszczanina w Galerii Pomorskiej.
Starsi bydgoszczanie z trudem wyobrażają sobie Bydgoszcz bez czynnej hali targowej. Choć przechodziła różne koleje losu, do niedawna tętniła życiem.
W pracach nad kształtem list wyborczych najbardziej zaawansowane jest Prawo i Sprawiedliwość. Opozycja dopiero ustaliła, w jakiej konfiguracji wystartuje.
Niewiele brakuje, a niejeden pisowiec będzie musiał miał zazdrościć. Bo być może dany mi będzie zaszczyt dostępu do legendarnego ucha prezesa! Pośrednio, bo pośrednio, ale zawsze!
Bydgoszczanin Bonifacy Cyrus jako jeden z pierwszych wynalazców na świecie skonstruował w 1930 roku turbinę wiatrową. Dziś o tym nikt nie pamięta.
Rozmowa z dr inż. Marzeną Suchocką, wykładowcą w Katedrze Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, a także kierowniczką Zespołu Badań i Analiz Stanu Zdrowotnego Zadrzewień na Terenach Zurbanizowanych w Instytucie...
Jedna 60-letnia sosna produkuje dziennie tyle tlenu, że wystarczy dla 3-osobowej rodziny na dobę. Zdrowe drzewo o wysokości do 10 m produkuje średnio około 118 kg tlenu rocznie.
Samozwańczy stróże porządku i strażnicy prawa są coraz skuteczniejsi - informują policję i straż miejską jeśli tylko zauważą złamanie prawa. A widzą wiele.
Kto wygrał bitwę pod Płowcami i kto napisał Hymn Polski? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań muszą znać Ukraińcy, którzy chcą na stałe mieszkać w naszej ojczyźnie. Muszą też mieć ogromną cierpliwość do biurokracji. Mimo tego coraz więcej z nich...
Czy Polacy oczekują powstania Polski dzielnicowej, a właściwie miejsko-gminnej, złożonej z udzielnych księstw, niezależnych od władzy państwowej? Czy prezydenci miast mają zostać nowymi królewiętami, a władza w państwie ma zostać ograniczona na...
Za sporem o miejsca w liceach kryje się najważniejszy problem społeczny współczesnej Polski: czasy marzenia o równych szansach dla wszystkich powoli znikają. Decydują o tym przede wszystkim dwie dziedziny: zdrowie i edukacja.
Nie wiem, kto doradza liderom polskiej opozycji w ich staraniach o powrót do władzy, ale podejrzewam, że nikt. Ciężko jest mi bowiem uwierzyć, że ktokolwiek miałby odwagę wziąć choć złotówkę za podsunięcie pomysłów na tzw. szóstkę Schetyny. A...
Wizja zastąpienia człowieka przez maszyny bywa kusząca.
Lipiec to wakacje w pełni, ale też bardzo ważny okres dla uczniów. To miesiąc, kiedy absolwenci szkół średnich poznają wyniki matur. Ponadto podawane są pierwsze wyniki rekrutacji do szkół średnich. W tym roku, ze względu na zmiany związane z...
Opisano jak dotąd ponad milion gatunków owadów, ale entomolodzy twierdzą, że tych nieopisanych zostało jeszcze kilka razy więcej. Ale często niewiele wiemy nawet o tych owadach, które są obok nas na co dzień.
By przekroczyć próg jurty, trzeba tylko zdjąć buty i wyłączyć telefon. Przechodząc przez niziutkie drzwi, nieświadomie wykonuję pokłon. Wewnątrz okrągłe, jasne wnętrze ogrzane kominkiem, drewniana podłoga i cień liści buka na płóciennym dachu....
Po lądowaniu na Księżycu zostały nie tylko zdjęcia i dokumenty, ale i sporo anegdot. Z okazji 50 rocznicy misji Apollo 11 przypominamy 11 najciekawszych z nich.
11 chrześcijan dziennie ginie za swoją wiarę - wyliczyła organizacja Open Doors. Rozmowa z ks. Rafałem Cytką, dyrektorem krakowskiego oddziału stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Jest zdecydowana, odważna i energiczna. Potrafi przekraczać swoje granice - i fizyczne, i psychiczne. Dominika Kasieczko z Zakopanego reprezentowała Polskę na prestiżowych zawodach paralotniarskich Red Bull X-Alps 2019.
Był dyplomatą, wykładowcą akademickim, alpinistą i podróżnikiem. W ciekawym życiu miał wiele domów. Teraz jego domem jest krakowski DPS. Jerzy Surdykowski twierdzi: bardzo mi tu dobrze.
Rozmowa z profesorem Zygmuntem Kruczkiem, przewodniczącym kapituły plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski”, wykładowcą Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie,przewodnikiem beskidzkim, pilotem wycieczek.
Walka polityczna wkracza u nas w całkiem nową fazę - do kin. Nagle wszyscy ulegli zbiorowej halucynacji, media również, że wynik jesiennych wyborów będzie zależeć od dwóch filmowych premier.
O tym, jak nie rozpoznał własnej żony, o wpadkach, do jakich dochodzi w prowadzonym przez niego programie „Dzień dobry TVN”, o absurdalnych wypowiedziach polityków i celebrytach, którzy nie zawsze udzielają wywiadów na trzeźwo, opowiada...
Agata i Wojtek Miszewscy przejechali na rolkach 707 kilometrów, by pomóc chłopcu z porażeniem mózgowym. Wzruszył ich los Czarka, który nie może powiedzieć „mamo“ ani „tato” i potrzebuje specjalistycznego sprzętu, by w końcu móc poprosić o to,...
Ponad 60 osób z powiatu żagańskiego i świebodzińskiego uczestniczyło w projekcie "Wnuczęta w dobrych rękach". Czego się nauczyli?
59 miejsc parkingowych w zamian za kilkadziesiąt drzew przy ogólniaku w Zielonej Górze. W Gorzowie wielkie wycinki pod remonty dróg... Drzewa powinno się wycinać wtedy, kiedy ma się absolutną pewność, że to jedyne rozwiązanie - mówi tymczasem...
Nastka ma niecałe 3,5 roku, a przeszła tak dużo, że niejednemu dorosłemu ciężko by było udźwignąć to, z czym musiała się zmierzyć dziewczynka. Dwie operacje, 13 bloków chemioterapii i 14 naświetlań, właśnie zakończyła ostatni z pięciu...
Będą tęczowe flagi, muzyka i - jak mają nadzieję jego organizatorzy - mnóstwo radości. Jutro w centrum przejdzie pierwszy w historii stolicy Podlaskiego marsz równości.
Rozmowa z Jarosławem Kozłowskim, kustoszem, kierownikiem Działu Numizmatyki Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.
Córka nie chciała jechać na kolonie odchudzające. Mama wróciła do tematu. - A na obóz sportowy, taki z zumbą, byś pojechała? - zapytała dziewczynę. Usłyszała: tak.
Nie ma co gadać. Lubimy się bawić i to coraz głośniej. Pewnego razy stałem pod farą w Białymstoku i słyszałem odgłosy z trzech scen. Jedna stała na rynku, druga przed teatrem, a trzecia przy Pałacu Ślubów.
Śpioszki z napisem „Fifny gzubek”, czapkę z rogalem świętomarcińskim, skarpetki z koziołkami, karty sensoryczne oraz kocyk znajdą się w kartonie „Pierwsze klunkry dla gzubka”. Taką wyprawkę w prezencie od miasta dostaną rodzice, których dzieci...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.