Kilkanaście milionów złotych otrzyma w tym roku województwo opolskie do podziału dla samorządów na rozwój komunikacji publicznej. W poniedziałek w urzędzie wojewódzkim zorganizowano spotkanie.
W połowie lipca na kulturalnej mapie Torunia zadebiutował Cello Festival i był to zarówno letni powiew muzycznej świeżości, jak i rzadka okazja, by posłuchać dźwięku wiolonczeli w wielu, czasem niecodziennych odsłonach.
PiS jest oburzone, a Forum Mniejszości się cieszy. Projekt zgłosił Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej, który od lat walczy o budowę w mieście strzelnicy. Pomysł budowy pomnika odrzucił zespół ds. budżetu obywatelskiego.
Już prawie pięćdziesiąt pożarów odnotowano w tym roku w naszych lasach. To tyle samo, ile w całym 2018 roku! Sytuacja jest niepokojąca.
Miasto chce pomóc kwiaciarzom z Bydgoszczy wypracować takie rozwiązanie, by koszty poprawy estetyki pawilonów na placu Wolności nie były zaporowe. Prawdopodobnie nie będzie potrzeby budowania nowych straganów, bo sama konstrukcja dotychczasowych...
Nie ma tygodnia, by CERT Polska - zespół reagowania na e-incydenty czy Niebezpiecznik - portal zajmujący się bezpieczeństwem w sieci nie ostrzegli przed jakąś akcją. Oto najnowsze przykłady.
Natalia Z. miała urodzić w domu i zamordować swoje nowo narodzone dziecko. Prokurator postawił jej zarzut zabójstwa. Resztę swoich dni kobieta może spędzić w więzieniu.
Około 13 tysięcy absolwentów gimnazjów i podstawówek z Opolszczyzny stoi w długich kolejkach do lekarza medycyny pracy, żeby zdobyć zaświadczenie, wymagane przez szkoły zawodowe i technika.
Oto informacje. Prokuratorzy swastykę uznają za niegroźny symbol hinduizmu i nie widzą podstaw do szukania oprawców, którzy skopali kobiety tylko dlatego, że nie wyznawały narodowo-faszystowskiej ideologii.
Rok 1944. Święto „wolności narodu polskiego” było ufundowane na kłamstwie. PKWN nie był „suwerennym organem rządowym”, lecz ciałem uzurpatorskim, który składał się z osób podporządkowanych Moskwie.
Jest rok 1519. 10 sierpnia z portu w Sewilli wyrusza w rejs flota pięciu okrętów dowodzona przez Ferdynanda Magellana jego celem jest odkrycie najkrótszej drogi do wysp korzennych - moluków po trzech latach do hiszpanii wracają zaledwie...
Trzej deputowani z Podlaskiego zaczynając kadencję w Parlamencie Europejskim złożyli oświadczenia majątkowe. Wynika z nich, że mistrzem oszczędzania jest Karol Karski (PiS), a mistrzem inwestowania w nieruchomości Tomasz Frankowski (KE). Europoseł...
Przy tym poziomie testosteronu, jaki tam był, mogło się to wszystko wymknąć spod kontroli - wydarzenia na marszu równości ocenia prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku.
Rozmowa z dr. Marcinem Kędzierskim, ekspertem Klubu Jagiellońskiego, o obietnicy PO zniesienia zakazu handlu w niedzielę.
Po publikacji zdjęć od Czytelników z Koszalina, które pokazują stan osłon śmietnikowych w różnych rejonach Koszalina, stanowisko w tej sprawie przesłało do redakcji Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie.
Przedsiębiorcy z branży przetwórstwa rybnego w Darłowie reagują na informacje zamieszczone kilka tygodni temu w ogólnopolskich mediach. Chodzi o artykuły prasowe dotyczące połowów dorsza.
Marcin Wojnowski z zawodu jest optykiem i politologiem. Z sukcesami zajmuje się przetwórstwem mleka koziego.
Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej podał terminarze rozgrywek na sezon 2019/2020.
Gmina Żary ma tydzień, by ustalić stawki za ścieki ze spółką wodno- kanalizacyjną. Po tym czasie do akcji wkroczy prezes Wód Polskich. Tak stało się w Żaganiu
Tydzień temu pisałem, że atmosfera przed marszem równości nakazała domniemywać, że brzemię, które po sobocie 20 lipca będzie musiał dźwigać Białystok, okaże się znacznie pokaźniejsze od tego, które było pokłosiem wydarzeń przemarszu z kwietnia...
W pierwszej połowie lipca informowaliśmy o tym, że przesądzona jest już w zasadzie przyszłość terenu, na którym znajduje się stadion im. Edmunda Szyca na Wildzie. Choć miasto dopiero pod koniec roku chce ogłosić konkurs na opracowanie koncepcji...
Czy inwestycja ma szansę w ogóle się rozpocząć w 2019 r.? Według naszych nieoficjalnych informacji - tak. A to dzięki decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji sprzed trzech miesięcy. KRRiT 25 kwietnia zdecydowała o przyznaniu narodowemu...
Grzegorz Ł., nazywany „mózgiem” i liderem skoku stulecia, podczas którego fałszywy konwojent ukradł 8 mln zł w Swarzędzu, stanie we wtorek przed sądem. Do tej pory, oprócz niego, wyroki skazujące usłyszeli już wszyscy członkowie grupy...
Obrońcy krów rozpoczynają zbiórkę na utrzymanie stada. Za każdy dzień pobytu w rezerwacie trzeba płacić 2160 zł.
Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka wystartuje z Poznania w wyborach parlamentarnych 2019. Jak mówi w rozmowie z portalem gloswielkopolski.pl, nie zamierza się jednak bić o „jedynkę” na liście Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu. W poniedziałek 22 lipca...
SLD, Wiosna i Razem łączą siły i wspólnie startują do Sejmu. Ugrupowania lewicowe liczą na to, że tym razem uda im się przekroczyć próg wyborczy i dostać do parlamentu.
Od powstania PRL-u do jego końca Polska się śmiała. Kwitły kabarety, wychodziły pisma satyryczne, a opowiadane kawały zasłużyły na niejedną antologię. Były wentylem bezpieczeństwa, pozwalającym rozładować napięcia społeczne, były komentarzem...
30 podopiecznych toruńskiej Akademii Walki z Rakiem będzie mogło skorzystać m.in. z rozmaitych warsztatów i porad specjalistów.
Cebula i ziemniaki to produkty, które w ciągu ostatniego roku podwoiły swoje ceny. Więcej płacimy też za mięso, pieczywo oraz nabiał.
Odsądzany od czci i wiary i wspominany z rozrzewnieniem. Jeszcze dziś, po niemal 30 latach od swego końca nie poddaje się jednoznacznym ocenom. Jedno jest pewne: PRL był domem kilku pokoleń Polaków. Bywało, że zamkniętym od zewnątrz na klucz.
Ponad 400 miejsc czeka na kandydatów w toruńskich liceach. Miasto jest pewne, że po zakończeniu rekrutacji wszyscy znajdą swoje miejsca w klasach.
W 1919 roku na rynku wydawniczym pojawiła się książka pod tytułem "Zabawy i gry ruchowe dzieci i młodzieży" (ze źródeł dziejowych i ludoznawczych, przeważnie rodzimych i z tradycji ustnej), autorstwa doktora Eugeniusza Piaseckiego, profesora...
Już Bismarck mówił, że w polityce trzeba czekać na pomyślny zbieg okoliczności. Teraz okoliczności dla opozycji korzystne nie są. Poza tym opozycja nie ma swojej idei, polskiego odpowiednika „American dream” - mówi prof. Marcin Król, historyk idei.
Marcin Dymała, nowy zawodnik w Mieście Szkła Krosno dostanie w naszej drużynie na pewno więcej minut gry, niż to miało miejsce ostatnio w Spójni Stargard. Nowy nabytek występuje na pozycji rozgrywającego.
Kacper Maik przed minionym sezonem zdecydował się na przenosiny do Siarki Tarnobrzeg. Jednak teraz zdecydował się na powrót do Wisłoki Dębica, która awansowała do 3. ligi. - To tu się wychowałem, stąd pochodzę - mówi piłkarz.
Geotermia to przyszłość i wielka szansa, bo gorące wody to czysta i niewyczerpana energia z wnętrza ziemi. Burmistrz Sędziszowa Młp. ma już plany wykorzystania źródeł geotermalnych do ogrzewania mieszkań, szkół i zakładów pracy. Możliwości...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.