W sierpniu może zabraknąć wody w kranach w wielkopolskich domach. Prognozy wskazują na niżówkę hydrogeologiczną, która sprawia, że wysychają małe cieki wodne, studnie, obniża się poziom wody w rzekach, opada poziom wód podziemnych. Państwowa...
Głośna sprawa „wampira” z Kamienia Pomorskiego i zaskakujący wynik badań specjalistów Zakładu Genetyki Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, które zaprzeczają poprzednim ustaleniom.
Wrzucić niedopałek do kosza pełnego śmieci, czy wyrzucić go na ulicę? Wielu bydgoszczan i przyjezdnych staje, niestety, przed takim wyborem.
Aż jedna piąta z ankietowanych obywateli Ukrainy planujących przyjazd do Polski jako swój cel wskazywała Gdańsk. Pierwsze miejsce wśród destynacji u naszych wschodnich sąsiadów wyjeżdżających za pracą to tylko jeden z wniosków z niedawno...
Ponad 300 osób wzięło udział w manifestacji, która była znakiem solidarności z ofiarami ataku w Białymstoku.
W sierpniu rozpocznie się budowa salonu meblowego w Toruniu. Centrum handlowe może też powstać przy Dworcu Głównym. Tymczasem pozwolenia na rozbiórkę Uniwersamu i budowę w jego miejscu Solaris Center wygasły.
Zastępca bydgoskiego komendanta miejskiego policji polecił szefom komisariatów wyrzucanie policjantów na wolne dni za nadgodziny. Bo nie ma kasy, żeby im zapłacić.
Większość rzek w województwie opolskim od kilku dni ma niskie stany wód. Prognozy są jeszcze gorsze. Wędkarze narzekają, że wodę z rzek i zbiorników podkradają... rolnicy.
To wydarzyło się naprawdę, choć samej nie chce mi się w to wierzyć. Droga dojazdowa do Neapolu. Sznur aut przesuwa się w żółwim tempie. Ale w pewnym momencie następuje blokada. Stoimy dobrych kilkanaście minut, kiedy nie wytrzymuję i idę zobaczyć,...
Moim pierwszym samochodem, 23 lata temu, był maluch w kolorze MILICYJNYM. Mimo, że było już kilka lat po transformacji, nadal tę niebieskoszarą serię nazywano na cześć aparatu przemocy poprzedniego systemu , choć już była policja.
W lutym 1994 roku premierę miał amerykański film „Reality bites”, obyczajowy obraz w reżyserii Bena Stillera, potem naczelnego śmieszka Hollywood. W historii kinematografii zapisał się jako jeden z najlepszych portretów pokolenia zwanego generacją...
Aleksandra Szwed opowiada nam o swoim występie w sportowym filmie „Fighter”.
- Owszem, to dopiero propozycje, wstęp do koncepcji, ale kiedy mamy interweniować, jeśli nie teraz? Przecież gdy już projekty będą zatwierdzone, będzie za późno - tłumaczą samorządowcy.
Krakowska reżyserka Małgorzata Szumowska ukończyła swój nowy film - „The Other Lamb”. Będzie miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, który rozpocznie się 5 września.
PGE Dystrybucja oddała do użytku nową linię energetyczną, która połączyła dwie ważne stacje dystrybucyjne wysokiego napięcia: Śródmieście (przy dworcu Fabrycznym) i Drewnowska (przy Manufakturze). Dzięki temu ma się znacznie poprawić jakość...
Coraz więcej lokalnych polityków zabiera głos w sprawie planowanego na 24 sierpnia Marszu Równości. Wsparcie dla niego deklarują już Anna Synowiec i Piotr Wilczewski.
Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Rybnika rybniccy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę - apel zainicjowany przez radnych PiS - skierowany do rządu o wprowadzenie zmian w polskim prawie nakazujących magazynowanie odpadów powodujących uciążliwości...
Czy jest szansa, że pociągi z Katowic do Wisły pojadą wreszcie z przyzwoitą prędkością? Spółce PKPPLK nie udał się przetarg na rewitalizację torów od posterunku Bronów do stacji Wisła Głębce, bo okazało się, że oferty wykonawców przekraczały...
Pracownicy firmy Dospel dzisiaj o godz. 11.30 będą pikietować pod Urzędem Skarbowym przy ulicy Paderewskiego w Katowicach. Ich zdaniem, błędna decyzja urzędnicza może spowodować upadek zakładu, a pracę może stracić kilkaset osób.
Do końca roku w pracowni Agnieszki i Tomasza Trzosów w Tychach odnowione zostaną dwa kolejne sarkofagi z krypt wawelskich. Są to sarkofagi króla Władysława IV i jego żony Cecylii Renaty.
Grubo ponad miliard kosztuje nas utrzymanie najwyższej władzy. To koszty Sejmu, Senatu i Kancelarii Prezydenta. Każdy z posłów otrzymuje oprócz pensji pieniądze na utrzymanie biur. Rocznie to kwota 172 tys. zł.
Na swoim koncie ma wiele zwycięstw. 33-letnia lekkoatletka, Justyna Korytkowska z Łomży, może pochwalić się 14 medalami mistrzostw Polski w biegach długodystansowych. Teraz jednak czeka ją najważniejsza walka - o własne życie.
Czytelnik zwrócił nam uwagę na przeciekające śmieciarki. Czy można je naprawić?
Za pięć tygodni w szkołach zabrzmi dzwonek. Budowlańcy uwijają się więc, by podwójny rocznik miał gdzie się uczyć.
80 pracowników w tej branży to sporo - zastrzega Łukasz Kunert, prezes Multitex z Głogówka. - Sporo, bo produkujemy wyłącznie marki własne, z własną siatką dystrybucji - nie jesteśmy szwalnią usługodawczą.
Seks, narkotyki, przemoc. Czy tylko tak wygląda świat współczesnych nastolatków? To pytanie, które nasuwa bardzo popularny serial HBO „Euforia”. Komentuje psycholog dr Piotr Kwiatkowski.
Dla części pasażerów komunikacji miejskiej może to być szok. Z lubelskich ulic znikną autobusy linii 10. Sama trasa jednak nie zostanie zlikwidowana. Będzie obsługiwana przez trolejbusy. I to już od sierpnia.
Nie potrafimy żyć bez telefonu, ale tylko 41 proc. Polaków zdaje sobie sprawę, że nawet niski, nieuregulowany na czas rachunek, jak np. 33 zł za telefon, może być powodem wszczęcia windykacji. W naszym regionie jest ponad 26 tys. dłużników,...
Ks. Jerzy Popiełuszko, ks. Sylwester Suchowolec i ks. Sylwester Zych. Zdaniem większości historyków za ich śmierć odpowiedzialne są komunistyczne służby. Lubelscy filmowcy kręcą dokument o dramatycznych losach ich i innych represjonowanych księży.
Ruszyła kolejna edycja samorządowego programu „Oddłużanie”. Bezrobotni najemcy z Włocławka mają szansę odpracowania swoich należności czynszowych. Na horyzoncie jest też nowa propozycja od AZK.
Tramwaje znowu nie będą dojeżdżały do osiedla Tarpno w Grudziądzu. A autobusy nie będą jeździły ulicą Legionów. Objazdów spodziewać się muszą także kierowcy indywidualni.
Bujna grzywa, myszate umaszczenie i dosyć niski wzrost. To cechy charakterystyczne koników polskich. Od 37 lat żyją w Roztoczańskim Parku Narodowym. To tereny zamieszkiwane przez ich przodków, dlatego można powiedzieć, że tu czują się jak w domu.
W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym chce wiedzieć, skąd pochodzi i jakie są jego korzenie. Te pragnienia są jeszcze większe w przypadku osób, które zostały adoptowane lub rozdzielone w dzieciństwie ze swoim rodzeństwem....
Grupa społeczników z Czernikowa i Osieka nad Wisłą od niemal dekady zabiega o ratowanie XVIII-wiecznej chaty we Włęczu. Sukces niesie kolejne wyzwania.
Najmroczniejsze były czasy wojny, kiedy służba ocierała się o kolaborację. W PRL powstał podział policja - społeczeństwo. Przez 100 lat polska policja bardzo się zmieniała.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.