- Boję się o swoje zdrowie i życie. On czuje, że jest bezkarny - tak o swoim synu mówi pan Sławomir. Skarży się, że syn go okrada i demoluje jego restaurację na LSM. Prokuratura dwukrotnie występowała o aresztowanie podejrzanego. Dwa razy sąd...
Podczas pacyfikacji powstania Niemcy nie przestrzegali żadnych cywilizowanych reguł. Masakry popełnione przez nich w powstańczych szpitalach do dziś przerażają okrucieństwem.
Kaci Warszawy słynęli z barbarzyństwa. Często swoje ofiary, by nie tracić kul, palili żywcem. Ta niewielka jednostka SS zamordowała przeszło 60 tys. ludzi. Oto jej dzieje
Jeżeli prezydent Tadeusz Ferenc zdobędzie w jesiennych wyborach mandat posła, Rzeszów czeka prawdziwe trzęsienie ziemi, które zakończą przedterminowe wybory.
Już niedługo poprawi się komfort podróżujących koleją po Podkarpaciu. Na mocy zawartej wczoraj umowy Newag dostarczy dla województwa podkarpackiego 8 trójczłonowych pojazdów kolejowych z napędem elektrycznym oraz 2 pociągi dwuczłonowe z napędem...
Ważący 700 kg dzwon Józef z Nazaretu wyjechał z Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Teraz trafi do firmy Rduch Bells & Clock w Czernicy koło Rybnika, gdzie zamontowane zostanie serce i stojak.
- Szczególnie w pierwszej połowie mogliśmy się pokusić o więcej bramek - mówi pomocnik PGE Stali Mielec, Grzegorz Tomasiewicz o wygranym 2:1 meczu z Wartą Poznań.
W Częstochowie trwa największa w historii miasta inwestycja w infrastrukturę tramwajową. Przebudowa linii oraz zakup nowych tramwajów pochłonie ponad 200 milionów zł. Niestety inwestycja powoduje duże utrudnienia w ruchu.
Szczecińscy radni w połowie lipca udali się na długie wakacje. Nie są zwoływane żadne posiedzenia komisji, a wszystko po to, by radni nie stracili ani złotówki ze swoich diet.
Kierowcy muszą teraz bardziej uważać w okolicy budowanego ronda u zbiegu ulic Bydgoskiej i Skłodowskiej-Curie, Kazimierza Wielkiego, Obwodnicy Staromiejskiej w Stargardzie.
W Polsce mieszka około 11 mln millenialsów, czyli osób urodzonych w latach 1980-2000. To grupa, która wcale nie marzy o domu na przedmieściach, czy mieszkaniu o powierzchni 80 m2 „tam, gdzie wrony zawracają”.
Jedynki Prawa i Sprawiedliwości na listach wyborczych dostali najbardziej lojalni z lojalnych. Koalicja Obywatelska nie rezygnuje z centroprawicowego skrzydła, ale walczy też bardziej o lewicowych wyborców - mówi Michał Wenzel, socjolog...
Wtorkowe posiedzenie zarządu Platformy Obywatelskiej zaowocowało ogłoszeniem „jedynek” na jesienne wybory parlamentarne. Gdyńską drużynę Koalicji Obywatelskiej poprowadzi przewodnicząca Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka. W Gdańsku, zgodnie z...
W Czeladzi rozpoczęła się największa inwestycja miejska w historii tego miasta, która kosztować będzie 35 mln zł. Chodzi o budowę trzech węzłów przesiadkowych, nowych dróg rowerowych oraz miejsc parkingowych.
Rozmawiamy z Moniką Matowską, przewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy oraz Wojciechem Klabunem, toruńskim radnym PiS.
Toruński Rower Miejski nareszcie wystartował. Pierwsze wrażenia - jest dość ciężki, ale do przejażdżki typowo miejskiej - wystarczający.
Wyniki badań skażenia po Zachemie, przygotowane przez wynajętą przez ratusz firmę w ramach unijnego projektu GreenerSites zaskoczyły mieszkańców Łęgnowa-Wsi. I nas.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazuje albo listownie, albo elektronicznie informacje o wysokości zgromadzonego kapitału i wysokości prognozowanej emerytury.
Kilkunastu właścicieli mieszkań na osiedlu Awangarda w Fordonie chce storpedować projekt placu zabaw który poparło kilkaset osób. Napisali petycję.
Coraz mniej niewiadomych na kluczowych pozycjach list wyborczych największych partii. Do kogo mogą trafić mandaty po jesiennych wyborach?
W wielu opolskich miastach czas oczekiwania na przydział lokalu komunalnego to zaledwie rok, dwa lata, maksymalnie trzy. Kiedyś trzeba było mieć dużo więcej cierpliwości. Powód? Więcej osób stać na własne mieszkanie. A z kolejek znikły martwe...
Prawie 100 skontrolowanych ciężarówek, 17 wszczętych postępowań administracyjnych, 12 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych oraz 18 nałożonych mandatów. To wyniki nocnej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu.
Zła wiadomość: wzrosła liczba Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie. Na pocieszenie: w Kujawsko-Pomorskiem mamy jednak ciut lepiej.
Kiedy gang kiboli z Krakowa wziął się za przemyt imigrantów z Syrii, Iraku i Pakistanu do Niemiec, co chwilę przytrafiały się im dramatyczne niespodzianki. Teraz czekają na wyrok.
Białystok w kategorii miast wojewódzkich, a Wysokie Mazowieckie - miast powiatowych awansowały do pierwszej dziesiątki najbogatszych polskich samorządów. Na przeciwległym biegunie znalazł się powiat łomżyński - jest na ostatnim miejscu w Polsce!
Kto szykuje się do wyborów parlamentarnych 2019 w województwie lubuskim?
Salsation z trenerem Przemkiem Waszczyszynem, zajęcia hula hop na dwa sposoby z HulaFit i wymiana roślinna, podczas której miłośnicy doniczkowców będą mogli wymienić nadwyżki ze swoich domów z innymi. To tylko część atrakcji, które czekają na...
Ze wsparcia pomocy społecznej w Lublinie skorzystało w zeszłym roku 17, 4 tys. osób. To 5,3 proc. mieszkańców miasta. Głównym powodem udzielania pomocy jest obecnie długotrwała lub ciężka choroba oraz niepełnosprawność.
Na darczyńców czeka 550 tornistrów. Mogą je wziąć z siedziby Caritas lub z parafii i wypełnić tym wszystkim, co przyda się w szkole: zeszytami, długopisami, kredkami, flamastrami... No i przynieść z powrotem. Pod koniec wakacji Caritas przekaże je...
To co wyrabia na polskich drogach duża część kierowców jest porażające - kompletna ignorancja przepisów i zasad ruchu drogowego, brak wyobraźni i zdrowego rozsądku.
W środę przy ul. Kosynierów Gdyńskich, w ogródku przedszkola „Świat Bajeczki Jedyneczki”, posadziliśmy pierwszego w mieście irysa Gazety Lubuskiej. W piątek kolejne dwa posadzimy w Parku Wiosny Ludów! Bądźcie z nami!
- Koszt pracy, to koszt wytworzenia produktu. Jeśli koszty produkcji będą w Polsce za wysokie, firmy będą wyprowadzać produkcję z naszego kraju. We wszystkim trzeba zachować umiar i zasady ekonomii - przestrzega Wadim Tyszkiewicz.
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze jako jedyny ośrodek w Polsce stosuje nowoczesną metodę oznaczania niedużych, operacyjnych guzów piersi. Komfort leczenia nową metodą jest dla pacjentki dużo większy niż tradycyjnymi metodami.
Właściciel "pseudogalwanizerni" ma tylko 10 dni na zamknięcie działalności. Musi też uprzątnąć teren i przywrócić go do stanu pierwotnego.
Gmina podjęła decyzję o zmniejszeniu liczby klas IV-VI w podstawówce w Ośnie. Klasy miałyby zostać połączone. Rodzice nie mogą się pogodzić z tą zmianą.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.