Państwo Kuroniowie przyjechali w niedzielę wieczorem specjalnie z Warszawy po psa do chojnickiego schroniska. Czemu? Bo to wyjątkowy pies.
Firmy nie będą już zajmować całej pływalni tak często, jak kiedyś.
Komendant Sebastian Pastucha, odnosząc się do opinii mieszkańców, że w gminie nie jest bezpiecznie, powiedział, że policja stara się być jeszcze bardziej aktywna, a przez to i widoczna dla mieszkańców.
Od 25 lat Gminny Ośrodek Kultury w Aleksandrowie Kujawskim organizuje konkursy plastyczne dla dzieci pod hasłem „Gdybym był malarzem”. To rywalizacja dwuetapowa.
GOK w Dobrem podtrzymuje tradycje, dlatego w niedzielę ulicami Dobrego i w różnych instytucjach pojawił się Mikołaj, który sprawił dużą niespodziankę dzieciom i dorosłym.
Doroczne obchody Dnia Górnika stały się okazją m.in. do prezentacji najbliższych planów zarządu kopalni soli. Perspektywy są dobre.
17 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych pow. inowrocławskiego, w których można uzyskać świadectwo dojrzałości, otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów.
Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który wczoraj z kursantem wyjechał „na miasto”. Od ręki stracił prawo jazdy.
- W sprawie zamknięcia szkół podstawowych w Zalesiu i Cettach jeszcze nic nie jest przesądzone - zapewnia Jerzy Stempczyński, przewodniczący komisji oświaty w chodeckim samorządzie.
Przebudowa drogi krajowej nr 1 (obecnie 91) w granicach administracyjnych to sztandarowa inwestycja ekipy Andrzeja Pałuckiego (SLD).
Banki i bez nowego podatku podnosiły opłaty i prowizje od usług.
Rozmowa dr Barbarą Brodzińską - Mirowską, politologiem z UMK w Toruniu o Nowoczesnej i zajętej sobą Platformie.
Przestał kaszleć, a szczekanie nie powoduje już u niego zmęczenia. Bez trudu spaceruje przez dwie godziny i zaczyna walczyć o pozycję w stadzie wśród pozostałych czworonożnych domowników. Trzyletni psiak, którym zaopiekowała się grupa Husky-Team...
Znacznie większym problemem na polskich drogach niż alkohol jest brawura całkiem trzeźwych kierowców - uważają nasi Czytelnicy.
Skończyły się czasy, kiedy u wróżek szukało się miłości życia. Dziś klienci pytają o konkrety. O co? Zdradza tarocistka i astrolog, Monika „Moka” Trybulska-Siudak.
Dawca szpiku dla Karoliny Gwizdały z Parlina, która choruje na białaczkę, znalazł się w Niemczech. Zabieg odbędzie w Katowicach.
Finanse gminy Strzelno nie poprawiają się. Nadal problemem są długi. Tak wynika przynajmniej z opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Nie umiem usiedzieć w miejscu. Muszę coś robić - przyznaje bydgoszczanin Stanisław Kapłoński. Jest artystą nieprofesjonalnym. Kocha rzeźbić i malować. Doczekał się 17 wystaw w regionie.
W starobrzeskiej placówce wiedza za cenę studiowania.
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępólnie Krajeńskim po raz szósty odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej „Wesoły Brzdąc”.
Kolonoskopia, fobt i badania ginekologiczne cieszą się największym zainteresowaniem mieszkańców powiatu wąbrzeskiego uczestniczących w programie prozdrowotnym.
Obecni szóstoklasiści będą ostatnim rocznikiem, który napisze sprawdzian na koniec szkoły. Ale to dopiero początek zmian.
Rozmowa z dr Magdaleną Mateją, medioznawcą z UMK w Toruniu o tym, czy uda się zamienić mit smoleński w prawdę..
Prace nad nową wersją Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców nie zakończą się na czas. Dla WORD-u może to stanowić duży problem.
Późne okienko transferowe przyczyną podbijania stawek i wysokich cen żużlowców? Speedway Ekstraliga chce to zmienić od przyszłego roku.
Rozmowa z prof. Januszem Golinowskim politologiem bydgoskiego UKW o zamiarach postawienia Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu przez PiS.
Widzisz to? Mróz, noc, barykada. Rozgrzewamy się przy płonącej beczce i gadamy o Wołyniu - wspomina Walenty Wakoluk z Łucka. - Nie wiesz, czy dożyjesz następnego dnia.
Firmy chciałyby płacić nawet 5 tysięcy złotych na miesiąc, ale wtedy fiskus nie dałby im żyć - tłumaczy Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club.
Rozmowa z Grzegorzem Schetyną, kandydatem na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, o powyborczych rozliczeniach i przyszłości partii.
W niektórych sytuacjach nie jest łatwo dostać rentę rodzinną. Przekonali się o tym nasi Czytelnicy, podczas ostatniego dyżuru z ZUS.
Nieważne ile pieniędzy dostanę, jak dobrzy będą lekarze. Już nic nie mogę zrobić. I to jest najtrudniejsze - mówi młody Australijczyk.
Stop bosym stopom - to kampania, w ramach której PCK kupuje nowe buty dzieciom z najbiedniejszych rodzin.
Ale przedstawicielstwa samochodowych marek widziały tu dla siebie dobry rynek. Prężnie działał też Automobilklub Pomorski, który powstał w końcu 1928 roku.
Student Akademii Muzycznej wygrał The Voice of Poland. Skromny, ale pewny siebie 20-latek podkreśla jednak, że najważniejsza jest muzyka.
Piłeś - nie jedź! To najlepsza recepta. Ale rozpoczyna się dyskusja czy można zliberalizować prawo.
W Adwencie żadne cudowne oczyszczenie czy pojednanie nie nastąpi. Aby faktycznie połamać się opłatkiem, już teraz musimy ciężko pracować. Nie zawsze będzie przyjemnie - mówi ks. Jacek Prusak.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.