29-letnia białostoczanka oszukana przez fałszywego pracownika banku. Straciła 40 tys. zł

Czytaj dalej
Fot. KMP Białystok/ zdjęcie ilustracyjne
Izabela Krzewska

29-letnia białostoczanka oszukana przez fałszywego pracownika banku. Straciła 40 tys. zł

Izabela Krzewska

Naciągacz twierdził, że ktoś na jej dane zaciągnął kredyt. Próbując wszystko "odkręcić", kobieta postępowała zgodnie z instrukcją oszusta. Po kilku godzinach zorientowała się, że to mistyfikacja, ale było już za późno.

Sytuacja miała miejsce w minioną środę. 29-letnia białostoczanka jeszcze tego samego dnia powiadomiła policjantów, że padła ofiarą oszustów. Opowiedziała, że kilka godzin wcześniej skontaktował się z nią mężczyzna. Przedstawił się jako pracownik banku z działu bezpieczeństwa.

Rozmówca poinformował kobietę, że ktoś na jej dane złożył wniosek kredytowy. Żeby go anulować, białostoczanka musiała wykonać polecenia oszustów. Zapewniali ją, że o całym zdarzeniu została już powiadomiona policja.

Czytaj też:
[polecane]21782821[/polecane]

- Operacje, które wykonywała na polecenia rzekomych pracowników banku wiązały się z zaciągnięciem kredytu i wypłaceniem gotówki w placówce banku. Będąc w ciągłym kontakcie telefonicznym, kobieta wypłaciła pieniądze w banku i wpłaciła je do wpłatomatu na numer rachunku wskazany przez oszusta - relacjonuje starszy sierżant Malwina Trochimczuk z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Wierząc w opowiedzianą historię przestępców, kobieta straciła ponad 40 tysięcy złotych.

Izabela Krzewska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Ja niestety nie mam ani krztyny litości dla takich "przypadków" bezmyślności. Myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć, logicznie, to moja rada i nie dawać się manipulować. Ostatnio moja znajoma stwierdziła, że ktoś "włamał się" do jej telefonu, bo zhakował maila, dostęp do banku, Facebooka i Messengera. Przy każdej próbie założenia nowych już za chwilę znów traciła do nich dostęp, czyli znów ktoś zmieniał hasło. Według mnie wykonała o jedno kliknięcie za dużo i zainstalował się aktywny program szpiegujący, który przestępcom od razu przesyłał nowe dane do logowania. Tyle teraz jest oszustw : na zakład energetyczny, dopłatę do paczki, zwrot z PIT, czy jeszcze inne, że czasami mam wrażenie, że już strach jest wchodzić w wiadomości.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.