Donald Trump, człowiek bez żadnego politycznego doświadczenia, został przywódcą jedynego supermocarstwa na kuli ziemskiej.
Z prof. Marcinem Królem, filozofem polityki i historykiem idei o zwycięstwie Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach. O tym, co to oznacza dla Ameryki i świata. Czy zmieni się układ sił wokół Polski?
Może naiwnie, ale jednak wierzę, że z czasem te wszystkie konflikty, o których rozmawiamy, uda się przynajmniej w pewnej mierze załagodzić. Wiem, że nie zapanują nagle powszechna zgoda i miłość, ale chciałbym, żebyśmy wszyscy podchodzili...
Prokuratorzy trwają w decyzji o ekshumacji wszystkich ciał ofiar katastrofy smoleńskiej i na nic zdają się protesty tych rodzin, które ekshumacji nie chcą. Teraz na pierwszy plan wychodzą lekarze sądowi. W poniedziałek, 14 listopada odbędzie się...
Prof. Roman Bäcker i Adam Willma dyskutują o sytuacji politycznej w kraju i na świecie.
Szok i euforia w Ameryce. Zaskoczenie i niepewność w Europie. Szaleństwo na giełdach.
W Białym Domu jest m.in. basen, sala kinowa i Gabinet Owalny, w którym zapadają najważniejsze dla Amerykanów decyzje.
Rozmowa z Małgorzatą Kalicińską i Vladem Millerem, autorami książki "Dom w Ulsan czyli nasze rozlewisko".
O konstruktywnej rywalizacji między Bydgoszczą i Toruniem, o tym, czym jest współczesny patriotyzm i co festiwal daje Bydgoszczy rozmawiamy z Markiem Żydowiczem, dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage, który w sobotę zaczyna...
Były prezydent Lech Wałęsa powiedział mu, że uczył się od niego patriotyzmu. Były premier Jerzy Buzek zdradził mu, że w jego mieszkaniu uczestniczył w tajnych spotkaniach działaczy „Solidarności”.
- Świetny pomysł! Oby udało się stworzyć ten psi raj – piszą internauci na profilu miasta na FB pod informacją na temat planów wybudowania psiego parku. Takiego miejsca jeszcze nie było!
Dlaczego w listopadzie modne są wąsy i bezpłatne badania USG? O kampanii Movember, raku jąder i prostaty, badaniach profilaktycznych mężczyzn w redakcji „Głosu Wielkopolskiego” opowiadali specjaliści i przedstawiciele Fundacji Kapitan Światełko
Co się musi stać, żeby matka katowała własne dziecko? Dlaczego kobiety biją swoich bliskich? W Lubuskiem od początku roku z powodu kobiet 130 rodzinom założono niebieskie karty.
Najgorzej jest po świętach, choćby po 1 listopada. Tiry, które czekały na wjazd do Niemiec, muszą nadrobić stracony czas. Słubice i okolice to wtedy jeden wielki korek.
Wezwania na komendę za złe parkowanie dostało pół osiedla - mówi Czytelniczka. Podobnie było w innych rejonach Zielonej Góry.
Marek Hukiewicz, prezes Lubuszy Rusinów, przypomina, że klub stara się od około czterech lat o nową szatnię. Jak wiadomo, z miejscowego boiska korzysta wiele osób. Drużyny seniorów - Lubusze Rusinów i Odra Glińsk - oraz drużyny piłkarskich adeptów...
W środę 9 listopada grupa radnych ze starostą Marcinem Jabłońskim zorganizowała konferencję prasową, na której przedstawili nieprawidłowości, które powstały za rządów poprzednika Piotra Łuczyńskiego.
Patriotyczna edukacja to ważny element wychowania również przedszkolnego. W środę dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Świebodzinie przygotowały wzruszający występ, na który zaprosiły przedstawicieli związku kombatantów i Koła Sybiraków.
- To była największa manifestacja w Lublinie od stanu wojennego - przypomina Dariusz Kocuń, w 1988 roku student UMCS należący do NZS.
Czasami nakrywamy pacjentów na papierosie w zakamarkach szpitala. Nie są w stanie rzucić palenia, pomimo że usłyszeli diagnozę - mówi dr n. med. Andrzej Rojowski, torakochirurg ze szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie.
Sprawa unijnej dotacji na budowę hal rybackich zakończyła się po myśli władz miasta.
W czasie pokoju też jest wiele możliwości, by zamanifestować swoją postawę. Wyróżnia nas to, że dajemy uczniom szansę, żeby mogli wyrażać swój patriotyzm - mówi Maciej Rydzewski, dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Skoro „zamknęliście” McDonald’sa, to znak, że dojrzewacie - mówi (żartem?) Filip Springer. Z reportażystą rozmawialiśmy, jak Koszalin wypada na tle innych byłych miast wojewódzkich.
Pracownicy Muzeum w Koszalinie Bogna Buziałkowska (Pracownia Digitalizacji i Informacji Naukowej) oraz Andrzej Kuczkowski (Dział Archeologii) są autorami projektu „Szlak Miejskich Tradycji”.
Bomby z czasów II wojny światowej stanowią coraz większe zagrożenie dla turystów i rybaków. 40 tysięcy ton bomb, pocisków i beczek leży na dnie Bałtyku. Najwięcej w okolicy Bornholmu.
Jedyny w województwie kościół ewangelicko-augsburski może wreszcie doczekać się remontu. Osiemnastowieczna świątynia pw. Świętej Trójcy w Lublinie to zabytek wyjątkowy. - Jego cechą charakterystyczną jest duży stopień zachowania oryginalnego...
- Od dwóch miesięcy nie mogę normalnie mieszkać - skarży się pani Sabina z Ustki. - Robotnicy, podłączając ciepłą wodę, zniszczyli mi też część łazienki.
W grudniu w Słupsku odbędzie się zjazd partii, który wybierze władze dla partyjnego okręgu, który będzie obejmował pięć powiatów oraz miasto Słupsk. Zjazd przygotowuje poseł Jolanta Szczypińska.
Wczoraj Sąd Rejonowy w Lęborku zdecydował o osadzeniu na trzy miesiące w areszcie Adriana R., 26-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego, który w poniedziałek zaatakował kasjerkę w punkcie pocztowym w Mostach. O zastosowanie takiego środka...
Między cyklistami a myśliwymi iskrzy od dawna, a ostatnio te relacje uległy zaognieniu wskutek zdarzeń tragicznych oraz prób zawłaszczania przez koła łowieckie terenów turystyczno-rekreacyjnych na miejsca zbiorowych polowań na dziką zwierzynę.
Radny zarzuca władzom Słupska podważenie zasad budżetu obywatelskiego. Wiceprezydent mówi o patologii w tym budżecie. Co więc jest z nim nie tak?
W 1918 roku kilkadziesiąt kobiet czekało na mrozie na podpisanie przez Józefa Piłsudskiego dekretu nadającego kobietom prawo wyborcze. Po prawie stu latach tysiące kobiet znów stało w deszczu domagając się przestrzegania swoich praw.
Rada Osiedla Stare Miasto oczekuje od władz Poznania zaprzestania dalszego likwidowania miejsc parkingowych w centrum miasta. Radni podjęli w tej sprawie uchwałę, którą przekazali prezydentowi.
Karczmiska będą kolejną gminą, w której przez przepisy tzw. ustawy odległościowej nie dojdzie do budowy farm wiatrowych. Inwestorzy planowali postawić tam w sumie siedem wiatraków.
Piątek, 27 grudnia 1918 roku nie był pierwszym dniem, gdy Polacy w Poznaniu chwycili za broń i rozpoczęli zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. W połowie listopada zbrojnie opanowali fort na Górczynie i dokonali "zamachu" na ratusz...
Już 2 grudnia w poznańskiej Arenie odbędzie się Lech Conference oraz Lech Cup. Wśród prelegentów będzie Paulo Leitao, były dyrektor Akademii Sportingu Lizbona.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.