Nie nosi korony ani wykwintnych szat. Z rodem królewskim łączy go serce, którym dzieli się z potrzebującmi.
Teresa Zima, szefowa domu kultury i kandydatką na Człowieka Roku Krono nie boi się wyzwań. Niedawno nauczyła się pływać!
Panie bywają dużo lepszymi instruktorami niż przedstawiciele płci brzydkiej
Zwolniona kucharka dementuje informacje urzędu gminy. Kobieta wygrała proces z wójtem Wojciechem Olszewskim
Takiej treści groźby usłyszała mieszkanka miejscowości pod Żaganiem, od rodziny mężczyzny, z którym się od jakiegoś czasu spotyka. Ze zgłoszenia, jakie trafiło do policji wynika, że rodzina przyjaciela kobiety, napadła ją, poturbowała, a potem...
Do takich wniosków doszli eksperci z Federacji Polskich Banków Żywności. Wydłużenie przerwy o 10 minut może ich zdaniem wiele zmienić.
Kim jest osoba, która zdobyła pieniądze, światową sławę, uznanie i pomaga chorym na raka osobom? I dlaczego kocha Zieloną Górę?
Pacjenci z gubińskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego zostaną w piątekprzewiezieni do innych placówek. A miało być inaczej...
Materiały budowlane do wyremontowania całkowicie spalonych pomieszczeń to teraz najpilniejsza potrzeba pani Cecylii, która sama mieszka w małej wsi pod Nową Solą. Pożar zabrał jej cały dobytek i psa.
Gdyby władza zaczęła od dialogu z tymi, którzy sprzeciwiają się ekshumacjom swoich bliskich, a nie od kategorycznej decyzji, dramatu można by uniknąć. Niestety, religia smoleńska uniemożliwia dialog - uważa prof. Zbigniew Mikołejko.
Grzegorz Ryś, biskup krakowski, należy już do najbardziej ważnych hierarchów polskiego Kościoła. Dosyć młody, świetnie wykształcony i otwarty, nie obawia się mówić na trudne tematy. Duchowny, który świetny kontakt z młodymi ludźmi (jeździ z nimi...
- Chcemy mieć udział w kształceniu młodzieży, ale kto poniesie koszty? - pytają pracodawcy z regionu. A młodzi nie garną się do zawodówek.
Narasta przekonanie, że elity polityczne i niektóre medialne oderwały się od realiów życia szarego człowieka - mówi dr Sławomir Drelich, politolog i etyk z UMK w Toruniu.
Historia współpracy bydgoskiego przedsiębiorcy z SB rzuca światło na powstanie wielu firm polonijnych. I to bez ostrych światłocieni.
Na pytanie Czytelnika odpowiada Anna Winnicka-Skalniak, adwokat.
To miał być zwykły niedzielny poranek. Niespieszny, w sam raz na zjedzenie śniadania lub pójście do kościoła. Jednak tego dnia życie Adamowiczów legło w gruzach.
O tym przekonamy się już jutro w czasie gali finałowej festiwalu Camerimage w Bydgoszczy. Kończy się tydzień ze światowym kinem.
Dwoje Polaków, studentów bydgoskiej Akademii Muzycznej, jest w gronie finalistów konkursu pianistycznego im. I.J. Paderewskiego.
Już niedługo Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy nareszcie zostanie doposażony. Na sprzęt dostanie około 29 milionów złotych.
Umowa z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym została podpisana wczoraj. To ostatni element modernizacji szpitali w regionie.
Podporządkowanie Trybunału Konstytucyjnego interesom politycznym oznacza faktycznie zmianę konstytucji bez zmiany jej zapisów - uważa Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.
Rozmowa z Januszem Kaliszczakiem, lekarzem medycyny, specjalistą chorób zakaźnych, epidemiologiem i pediatrą.
Projekt zmian w prawie farmaceutycznym zakłada wprowadzenie poważnych ograniczeń w zakładaniu aptek. Może mieć to wpływ na ceny leków.
W projekcie miejskiego budżetu na 2017 rok zapisano m.in. milion złotych na rozpoczęcie przebudowy stadionu Polonii Bydgoszcz.
Gama pomocy Caritasu obejmuje wsparcie w kraju i za granicami Polski.
Kobylniccy uczniowie przygotowali w tym roku 142 paczki, które trafią na Ukrainę. Paczki trafią do rodzin potrzebujących wsparcia. To już druga akcja uczniów z Kobylnicy.
8 grudnia 2014 roku Jacek Jaśkowiak złożył ślubowanie i przejął ster rządów w Poznaniu. Jakie są efekty? Fani prezydenta kibicują promowanej przez niego idei „Wolnego Miasta Poznania”. Przeciwnicy twierdzą, że wywołanie wojny ideologicznej ma...
Już po raz dziewiąty redakcja „Echa Dnia” przygotowała listę 100 największych przedsiębiorstw regionu radomskiego. „Złota Setka” ma już swoją pozycję wżyciu biznesowym naszego regionu. Jest to jedyny ogólnodostępny przewodnik po lokalnej...
Leżały wymieszane. Czaszki, żebra, kości rąk i nóg dwustu, a może więcej zmarłych. Zasypywały wejście do średniowiecznej krypty, broniąc jej przed intruzami zakłócającymi wieczny odpoczynek.
16-letni Michał Ćwiklik z Kielc cierpi na nieuleczalną chorobę Leśniowskiego-Crohna. Miał skurcze brzucha porównywalne z porodem kobiety.
Mieszka w niewielkiej Żurawicy koło Sandomierza, a w ostatni weekend została mistrzynią świata w fitness. Katarzyna Dudek opowiedziała o drodze do sukcesu
Kielczanin Waldemar Ciekalski, z zawodu inżynier mechanik, a z pasji pisarz i poeta ze swojej słabości do płci pięknej napisał ostatnio wyjątkową książkę zatytułowaną „Kobiety polskie i ich imiona”. Rozszyfrował w niej 271 imion polskich,...
Jak leczyć łuszczycę, w jaki sposób skóra reaguje na stres? Rozmowa z doktor Sylwią Cyran-Stemplewską, dermatologiem z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach
Czy w rejonie Kołobrzegu krótko po wojnie działała siatka pohitlerowskiego podziemia? Dziś trudno to jednoznacznie stwierdzić, choć wygląda na to, że ktoś prowadził sabotaż.
Starania świdwińskiego samorządu o pozabudżetowe dotacje przyniosły efekt. Miasto dostanie kilka milionów na zakupy i realizację inwestycji.
We wtorek Straż Miejska w Koszalinie świętowała 25 lat istnienia. Rozmawiamy ze st. insp. Anną Matysiak - pracuje w komendzie od początku.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.