Rozmowa z Leszkiem Hermanem, autorem "Sedinum" i "Latarni umarłych", która właśnie ukazała się w księgarniach.
Pediatria przenosi się z Dojlid do centrum miasta.
W rzeszowskim gimnazjum dwóch chłopców i dziewczynka uprawiali seks. Szkoła nie powiadomiła organów ścigania
Biegły sądowy będzie powołany w sprawie z powództwa Eidotech Polska Sp. z o.o., przeciwko Trafostacji Sztuki w Szczecinie.
Jeździł od wsi do wsi i namawiał starszych ludzi oraz dzieciaki na pozowanie do niezwykłych zdjęć. Tych, którzy się zgodzili, ubrał w korony z patyków i liści. - Zaprezentowali światu nie tylko swoje piękne twarze, ale pokazali, jak się żyje na...
Kędzierzyn-Koźle. Przed laty znajdował się tu okazały szpital i winiarnia. Budynki stoją do dziś.
17 stycznia 1945 r. w obozie koncentracyjnym Auschwitz, niemieckie dowództwo wydało rozkaz ewakuacji ok. 56 tys. więźniów.
W Europie o tym zapomnieliśmy, ale chrześcijaństwo to również wezwanie do bycia heroicznym. Wigilia to dobry moment, by sobie o tym przypomnieć. Istotą Bożego Narodzenia jest, że w tym dniu Dobra Nowina stała się faktem i zaczęła się spełniać -...
- Badanie prenatalne zawsze będzie może wykonać i naszym obowiązkiem jest informowanie pacjentek o takiej możliwości - mówi prof. Piotr Laudański. - A to - czy one będą chciały je wykonać, czy nie - będzie zależało tylko i wyłącznie od nich
Donald Tusk był, jest i będzie emanacją głównego nurtu europejskiego. On jest członkiem elit, zawsze świetnie się do nich dostosowywał, także jako premier - mówi Anna Fotyga, europosłanka PiS, była minister spraw zagranicznych.
Dziś wiem, że nie chcieli mnie zabić, co byłoby zresztą łatwiejsze - mówi Wiolantyna Mataniak, opolska prokurator, która postawiła się gangsterom i zapłaciła za to wysoką cenę.
Nie mam zwyczaju chwalić się w mediach swoimi przekonaniami czy wiarą. Nie ma nic bardziej intymnego niż sfera sacrum - mówi Ania Rusowicz, która nagrała właśnie płytę z piosenkami świąteczno-zimowymi.
O amantach gawędziarzach, śmierci z miłości do sceny, nerwowych reżyserach, biuście 70-lecia, wreszcie o wężu amatorze, który nie wystąpił, bo dostał zapalenia płuc, czyli Teatr Wybrzeże w anegdocie.
Spod ręki Virgila Exnera wychodziły w latach 50. projekty nadwozi aut De Soto z lekkim dachem sprawiającym wrażenie, jakby unosił się w powietrzu nad ogoniastym kadłubem samochodu.
Nowy prezes ZKP musi zerwać z dotychczasowym stylem, który doprowadził do podziału pisze Eugeniusz Pryczkowski, pokonany kandydat w wyborach na szefa związku.
O konflikcie w sejmowym klubie Kukiz’15, dezubekizacji, marnotrawieniu publicznych pieniędzy i konieczności upowszechnienia w Polsce dostępu do broni - mówi posłanka Magdalena Błeńska.
Któryś z sąsiadów wszedł na strych. Na belkach wisiały ciała dwóch kobiet i mężczyzny, na podłodze leżała martwa dziewczynka.
Z mec. Piotrem Barteckim o bezprecedensowym pozwie rozmawia Szymon Zięba.
Wicemarszałkowie Sejmu otrzymali po 13 tysięcy premii i zrobiła się awantura. Sprawa wydała się przez brak odpowiedzialności wicemarszałka Tyszki, który postanowił pieniądze zwrócić podatnikom. Dziwny jakiś.
Generał Jaruzelski przepraszał za stan wojenny, ubolewał nawet z powodu ofiar w Grudniu ’70. Ale gdy rządził, nie zrobił nic, by zadośćuczynić ofiarom i ich rodzinom.
Filarem, na którym stoi teoria ewolucji, jest genetyka. - Ale ja ukułem powiedzenie, że gołe geny nie biegają po lasach i nie pływają w jeziorach - mówi prof. JAN KOZŁOWSKI, laureat polskiego Nobla. - Zmiany w genach zachodzą na poziomie...
Zmieniają pampersy, ścielą łóżka i podłączają kroplówki. Ich praca wymaga nie tylko wysiłku fizycznego, ale również dużej dawki empatii i cierpliwości. Siostry Julia, Magda i Wiktoria Kitówny mają jednak potrójnie mocne przekonanie, że...
Robert Biedroń zorganizował obchody drugiej rocznicy objęcia funkcji prezydenta Słupska. Wydał swój „Raport Słupski”. Chwali się, tym, co zrobił i zrobi. Dziś podsumowanie „Głosu”. Prezydentem Robert Biedroń nie jest złym. Jest słabiutkim.
W końcu znalazł się odważny, który zaatakował pagony Jaruzelskiego i Kiszczaka. Piotrkowski poseł PiS, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz...
Kochają się w różnych pozycjach, szepczą sobie do ucha pikantne słówka, a seks trwa godzinę. Ona głośno krzyczy, on zawsze robi to dobrze. Tyle że to tylko film...
Rozmowa z Małgorzatą Zaleską, prezes Giełdy Papierów Wartościowych, o inwestorach, sytuacji i opiniach o warszawskim parkiecie.
Z bogatymi życiorysami, bagażem doświadczeń, zawodową i życiową mądrością zrobili wiele, by z historii Bydgoszczy zachować jak najwięcej.
Historia żurawiejek rozpoczęła się w wojsku polskim w latach 1919-20. Nie były one nigdzie spisane, a tylko ustnie przekazywane. A jednak do dziś pamięć o nich przetrwała.
O seksie coraz rzadziej mówimy szeptem i z rumieńcem. Polki chcą się kochać częściej i z fantazją. Czy jednak ma to wyłącznie dobre strony?
Prof. Roman Bäcker i red. Adam Willma dyskutują o aktualnej sytuacji politycznej w kraju.
Nie będzie już Pelagii, dowcipów mówionych z kamienną twarzą... Wczoraj nad ranem zmarł po ciężkiej chorobie Bohdan Smoleń, artysta, który swoje życie związał z Poznaniem.
- Mam coś z cyborga. Moją głową sterują mechanizmy. Jestem człowiekiem na pilota - opowiada Bernadeta Lewandowska. Choroba obudziła w niej uśpiony talent.
- Wybuchły dwa strajki: w Stilonie i Ursusie. Stilonu bali się tknąć ze względu na amoniak. Było 1632 żołnierzy, MO - mówi Tadeusz Horbacz, uczestnik tamtych wydarzeń. W piatek jest rocznica pacyfikacji Ursusa.
Kolorowa lalka to Holofernes, babiloński wódz. Druga to Chaplin. Obie są pamiątkami po wybitnym aktorze. Dziś mijają trzy lata, jak zmarł
15 grudnia 1981 o. Ryszard Śleboda został zatrzymany. Wyszedł po wstawiennictwie episkopatu. W Nowej Soli działał dwukrotnie. W połowie lat 70. i dziewięć lat później. I stał się legendą...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.