Seniorzy z gminy Łazy wykazują się wyjątkową aktywnością. Dziesięciolecie istnienia obchodzi Grupa Teatralna Miraż.
Zimą na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej jest co robić. Piesze wycieczki w mroźnym krajobrazie to wspaniała okazja do poznania tej części województwa śląskiego. Jura o każdej porze roku jest piękna, choć wielu docenia ją głównie jesienią i właśnie...
W chorzowskim zoo mieszkają cztery żyrafy: Liani, Lunani, Luna i Lindani. Jak wygląda dzień opiekuna żyrafy? Nasza dziennikarka Katarzyna Kapusta postanowiła wcielić się w tę rolę, a efekty mogą Państwo oglądać w programie „Tu byłam” na stronie...
Sonia „Mama”, Rafał „Tata”, „Bobek”, „Kapitan Jawor”, i „Łoś” na co dzień pracują na złomowisku w Radostowicach. Już niebawem ich codzienne zmagania będzie można oglądać na kanale Discovery Channel w programie Złomowisko Pl.
Miejsca nieznane, niezwykłe, często niedostępne. Do takich zaglądamy w programie W 360° dookoła Śląska i pokazujemy je w pełnej panoramie 360 stopni, czyli najprościej rzecz ujmując z każdej strony. Tym razem odwiedziliśmy wspaniałą willę przy...
Świętochłowice: Kto w jego domu strzelał do policjanta Grencla i zabił jego żonę Stefę? Zbrodnia sprzed lat.
O nowej opinii biegłych ogłoszonej przez Instytut Pamięci Narodowej, o zadrze, którą od lat nosi Lech Wałęsa, o tym, dlaczego były przywódca Solidarności nie przyznał się do współpracy z SB i jak na te nowe fakty zareaguje świat i Polacy - mówi...
Jacek Gaj ze Szczakowej zdobył dwa trzecie miejsca na Mistrzostwach Polski Gupika. Pasjonat akwarystyki pokazał nam swoje puchary.
W niedzielny wieczór oficjalnie rozpoczęła działalność Kopalnia Kultury w czeladzkiej dzielnicy Piaski. Przed publicznością wystąpiła między innymi Edyta Rusak, Jerzy Kryszak, a także zespół Feel.
Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację tenora Piotra Beczały.
Maszynką do mięsa, chochlą i młotkiem zmasakrował sąsiadów, którzy traktowali go jak wnuczka. Mówi, że jest niewinny. Mateusz N. jest już prawomocnie skazany na dożywocie. Sąd apelacyjny w Katowicach utrzymał w mocy wcześniejszy wyrok, uznając w...
Dobiega końca wielka modernizacja kolejki linowej na Szyn-dzielnię. Nowe gondole już zawisły na wymienionej linie. Są żółte, podobnie, jak wagoniki poprzedniej generacji, ale gołym okiem widać, że mają inny kształt - są wyższe, przestronniejsze i...
DwuGłos: Czy abonament RTV powinien być obowiązkowy dla wszystkich? Po co wprowadzać go w dzisiejszej telewizji? - pyta Joanna Labuda. Na to pytanie odpowiadają prof. Dorota Piontek, medioznawca, kierownikiem Zakładu Komunikacji Społecznej...
Dzisiaj wieczorem w poznańskim hotelu Andersia poznamy laureatów 59. Plebiscytu na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski w 2016 roku. Jego historia rozpoczęła się 30 stycznia 1959 roku...
- To nie jest tak, że ja sobie chcę coś udowodnić. Biegun jest ważny, ale najważniejszy jest marsz - mówiła Małgorzata Wojtaczka, gdy wyruszała na biegun południowy. Dotarła do niego po 69 dniach samotnej wędrówki bez wsparcia z zewnątrz....
W roku wielkiego jubileuszu nie mogło zabraknąć nas z akcją 360Śląskie w Raciborzu, jednym z najpiękniejszych miast Śląska, w którym to, co historyczne, miesza się z tym, co nowoczesne. Zobaczcie Racibórz na zdjęciach 360 stopni.
Przedstawiciele spółki PFI Global spotkali się z radnymi i snuli wizje: oceanarium, galerii, hotelu, kina itd. A Potrzebują działki i partnera, który wziąłby na siebie część ogromnych kosztów.
Żołnierze Wojsk Ochrony Pogranicza pojawili się w Kołobrzegu pod koniec 1945 roku.
Czym jest tolerancja? Jak walczyć ze stereotypami? Co zrobić, by żyć w zgodzie ze sobą?
Przed wojną Koszalin słynął z wędzonych łososi. Trwają przygotowania do powrotu tej marki: łosoś znowu ma nas promować. - Koszalinowi brakuje takich symboli. Chcemy to zmienić - słyszymy.
Miejsca nieznane, niezwykłe, często niedostępne. Do takich zaglądamy w programie W 360° dookoła Śląska i pokazujemy je w pełnej panoramie 360 stopni, czyli najprościej rzecz ujmując z każdej strony. Tym razem odwiedziliśmy wspaniałą willę przy...
Rada rodziców, ubezpieczenie, materiały na świetlicę - lista szkolnych wydatków jest długa. - Wszystkie opłaty są dobrowolne - podkreślają dyrektorzy. Ale raczej niewielu się wyłamuje.
Stare pieniądze pokazywał wczoraj dzieciom z Lubna gorzowski numizmatyk na zajęciach w muzeum. Młodzież była zachwycona!
W ostatnim czasie na sepsę zachorowały dwie dziewczynki. Jedna z nich zmarła. Sepsa to nazwa, która wywołuje powszechny strach. O szczegółach na temat tej choroby rozmawiamy z dr Zbigniewem Zdónkiem.
O nietypowej akcji „Czytanie w chmurze” w zielonogórskiej Bibliotece Norwida rozmawiamy z bibliotekarzem, Bartoszem Czerniawskim.
W październiku 1956 r., po raz pierwszy od zakończenia wojny, mieszkańcy miasta spontanicznie wyrazili dezaprobatę dla władzy - mówi dr Marcin Markiewicz z Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.
Są pierwsze podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie oświaty. W środę, 1 lutego, Zielonej Górze powołano wojewódzki sztab Komitetu Referendalnego.
Zainteresowani poparciem referendum przeciw reformie oświaty w wykonaniu rządu PiS mogą składać podpisy w siedzibie ZNP w Słupsku.
We wtorek w słupskim Sądzie Rejonowym nie stawiła się Elwira Z. z Ustki, którą policja obwinia o kradzież dwóch cukierków za 60 gr.
Gdy pierwszy raz zadzwonił do mnie Stefan Wierzba, pomyślałem: ot, na stare lata znalazł sobie fajną pasję. Taki pozytywny patriotyzm. Ale w miarę, gdy przyglądałem się jego działalności, dostrzegałem, iż ten patriotyzm nie jest pozytywny.
Komentarz redaktora Tomasza Malety
Wybierana ze społeczeństwa Rada Powiatowa miała być gwarantem rozwoju ziemi Limanowskiej. Powiat limanowski miał szczęście do „światłych” urzędników państwowych, np. Józefa Beka.
Po kontroli w oddziałach psychiatrycznych w szpitalu Zdroje stwierdzono, że u podłoża problemów leżą finanse. Ministerstwo ma plan.
U nas życie jest ciężkie. Nie ma pracy, mało jest młodych, a tych, którzy są zabierają na wojnę - żali się starsza mieszkanka Chyrowa na Ukrainie tuż przy polsko - ukraińskiej granicy.
U progu nowego rozdziału kariery rozmawiamy z Katarzyną Zielińską - gwiazdą telewizji i kina, pochodzącą ze Starego Sącza. Aktorka opowiada m.in. o tym, jak bardzo zmieniło ją macierzyństwo.
Nauczyciele z Gimnazjum nr 1 założyli komitet, by uratować szkołę. Chcą by była tu podstawówka. Rodzice uczniów szturmowali wczoraj gabinet burmistrza, który uważa, że wystarczą dwie szkoły.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.