Z dr Olgą Majchrzak, prodziekan kierunku Filologia Obca w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, rozmawia Maciej Kałach.
Z prof. Lucyną Woźniak, prorektor ds. nauki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, rozmawia Paweł Patora.
Z dr. hab. Dominikiem Mierzejewskim, prof. UŁ, kierownikiem Zakładu Azji Wschodniej w Katedrze Studiów Azjatyckich, rozmawia Paweł Patora.
Wierzyciele spółdzielni mieszkaniowej „Śródmieście” (w upadłości od 1 października 2014 r.) wyrazili wczoraj zgodę na zawarcie z nią układu.
Harcerze Chorągwi Łódzkiej ZHP od 20 lat porządkują groby polskich żołnierzy z Legionów, którzy polegli w walkach na Wołyniu w 1916 r.
Pół promila kierowcy autobusu wycieczkowego Klasa musiała czekać na innego kierowcę, co opóźniło wyjazd uczniów na zieloną szkołę.
Nie znają słów „tego się nie da”. Potrafią przenosić góry i zarażać innych optymizmem. Kobiety, mamy, wyjątkowe osoby, dzięki którym chce się chcieć
Fabian urodził się z rozszczepem wargi i podniebienia. Wiktor nie może chodzić. Mamy chłopców razem z nimi dźwigają ciężar choroby.
Bycie mamą to rewolucja, o której powiedzieć mogą naprawdę coś sensownego tylko jej bohaterki. Macierzyństwa nie jest w stanie nauczyć żadna szkoła.
O tym, jak ciężko jest być rodzicem, dowiadujemy się, kiedy sami jesteśmy rodzicami. Wtedy też doceniamy rolę matki w naszym życiu.
Jest ich dwójka – Maja (lat 12) i Borys (lat 6). Dzięki nim w domu gwar i ruch jest taki, jakby było ich trzy razy tyle. Jedynym miejscem, w którym się potrafią skupić, wyciszyć, jest... kuchnia. I przy jedzeniu (delektują się potrawami, smakują...
Pokazały nam, że zawód, który wykonują, jest ciekawy. Wspierały nas, kiedy obrałyśmy podobną drogę i zaczęłyśmy odnosić sukcesy w tej samej dziedzinie.
Problem ze zbyt małą liczbą miejsc w żłobkach występuje niemal wszędzie. Sprawdzamy, jak starają się z nim poradzić samorządy.
W czwartek, 25 maja, w galerii Inspiracje odbyło się kolejne spotkanie literackie, którego głównym inicjatorem są członkinie sekcji literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Świebodzińskim Domu Kultury.
Aśka Adamiecka ma lat 17. Gotuje, tylko jeśli musi. Woli, zamiast stać przy garach, wyprawę do szkolnego bufetu na porcję ruskich pierogów. I od razu dodaje, że kiedy była młodsza, pierogi musiały być odsmażone, teraz woli gotowane.
Co w planie z okazji Dnia Matki mają nowosolanki? Przede wszystkim wspólne wyjście do Parku Krasnala, to najlepsze miejsce dla dzieci
Czytelniczki: - Przypomnijcie, jak wyglądało macierzyństwo w PRL-u i napiszcie, jak wygląda teraz
Przed nami już 14 Międzynarodowy Turniej Skoku o Tyczce im. Tadeusza Ślusarskiego. Memoriał jest poświęconym pamięci tragicznie zmarłego, wspaniałego tyczkarza, który pochodził z Żar i tutaj zaczynał swoją sportowa karierę w Sokole. Choć w sobotę...
Mamy sprzątają, mamy gotują, z mamami najlepiej wychodzi się na dwór. Podpytaliśmy przedszkolaków o ich mamy i o to, jakie mamy są idealne
Po raz 34 biegacze pokonają połowę dystansu maratonu, w tradycyjnym biegu majowym w Nowej Soli. Szykują się wielkie emocje
Kto zachęcił do przyjścia na trening? Kto był na każdym meczu i ściskał kciuki? Kto zbiera wycinki z gazet o występach? Oczywiście mama
Każda matka ma swoją intuicję, mądrość i jak każda kobieta, ze wszystkim sobie radzi
Ponad 2,6 miliona Polaków oglądało, jak gotuje Julia Cymbaluk
- Chętnie poczytam o miejscach, gdzie można pójść z dzieckiem - podpowiedziała nam Małgorzata Adamowicz, fotografka z Gorzowa
O historii Dnia Matki piszemy na prośbę Małgorzaty Bułak-Bałachowicz z Ciecierzyc
Tamara Pałka-Zakrzewska i Barbara Pełka-Hek to kobiety, które wykonują męskie zawody. Tylko nam opowiedziały, jak do tego doszło i jak sobie radzą w codziennym życiu
Łodzianki przed 30. upijają się w męskim stylu. Już co trzeci pacjent poradni alkoholowej przy ul. Niciarnianej jest kobietą...
Nie tak miało być - chciałoby się powiedzieć po trzecim meczu Stelmetu BC z BM Slam Stalą w Ostrowie Wlkp. Wygrali gospodarze 92:78.
- Dzieci idą w swoje strony, a mamę zostawiają samą – mówi pani Halina. A pani Wiesława wie, że dzieci ani jej, ani męża nie zostawią.
Zakład artystyczno-fotograficzny Aleksandra Stepanowa w Lublinie, ulica Krakowskie Przedmieście w domu pokapucyńskim. Wykonywał wszelkie roboty w zakres fotografii. Klisze przechowują się lat kilka i na żądanie można mieć kopje - takimi słowami w...
Rezygnacja Intercity z zakupu dartów zagraża Pesie, jej załodze i podwykonawcom. Czy też programowi „Luxtorpeda”? - pytali w Sejmie posłowie.
Mieszkańcy z Szymborza będą się odwoływać i protestować.
„Przewróciło się niech leży...” - śpiewały Elektryczne gitary.
Chyba wszyscy znają wspaniałe nadmorskie wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. W naszym regionie też są, choć nie tak okazałe.
Podobno skrajnej biedy wśród dzieci w Polsce już prawie nie ma. Choć jeszcze rok temu w nędzy żyło ich ponad 700 tys. Z biedy wyszły dzięki 500 plus, oczywiście. Chętnie podkreślają to szczególnie prawicowe media.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.