W piątek i sobotę Kępice obchodziły 50-lecie nadania praw miejskich. Jednym z punktów była premiera nowego herbu miasta.
W tym roku w Słupsku i powiecie słupskim odnotowano już 82 zachorowania.
Czy lasek niedaleko ul. Mickiewicza w Nowej Soli powinien przypominać park z ławeczkami i koszami na śmieci?
We wrześniu obok starej szkoły powstanie piękna i nowoczesna podstawówka. Trafią do niej dzieci z dwóch placówek, które teraz funkcjonują osobno
Wraca sprawa rywalizacji lubuskich stolic o siedziby urzędów
- Mamy wrażenie, że nikt o nas nie pamięta - mówią mieszkańcy os. Braniborskiego, które od lat czeka na większy sklep. Czy teraz coś się zmieni?
Skwierzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku można już nazwać seniorem. Działa dwie dekady.
Najciaśniejsza szkoła w Gorzowie będzie rozbudowana. - Wielka radość. Tyle lat starań! - cieszy się dyr. Jerzy Koziura.
- Tacy ludzie zasługują na godną pamięć - mówi Adrian Romaniszyn o naszej akcji odnowienia pomnika Franciszka Walczaka
W poniedziałek zaczyna się głosowanie nad budżetem obywatelskim 2018. Masz 13 lat? Masz głos! Nie zmarnuj go. Weź udział w konsultacjach
O związkach z Przylepem, lataniu, koncercie jubileuszowym rozmawiamy z liderem zespołu Ich Troje - Michałem Wiśniewskim
W drugim przetargu najkorzystniejszą ofertę złożył Ursus i najpewniej autobusy tej spółki trafią do Zielonej Góry.
Trwa rozbiórka jednego z budynków na terenie Stilonu. Jedni są zdania, że to zabytek. Inni, że trzeba go rozebrać. Kto ma rację?
Mieszkańcy masowo „ratują” dzikie zwierzęta, np. ptaki, którym nie służy upał. Tymczasem robią im jeszcze większą krzywdę
Grzegorz Schetyna ogłosił, że PO nie zgadza się na przyjmowanie uchodźców. - To wyrachowana taktyka, aby wygrać z PiS - oceniają eksperci.
Jeden z chodników jest zamknięty dla pieszych z powodu dziury.
Ostatnie dni upłynęły w Grodzie Kopernika pod znakiem muzyki filmowej oraz występów młodych aktorów teatralnych z różnych miast Polski.
Prezydent i starosta przyznali nagrody z okazji Dnia Samorządowca.
Dziś przyglądamy się majątkom radnych Rady Powiatu w Żninie. Połowa z nich zasiada w tym gremium po raz pierwszy.
Dr Sławomir Drelich, politolog i etyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika: - To będzie raczej kongres pod znakiem wielkiego sukcesu i propagandowego uderzenia całego rządu i partii.
Przy ulicy Staszica 14 stoi niewielka kamieniczka. Z nią związana jest historia jednego z najwybitniejszych obywateli Białegostoku - Michała Goławskiego. Wywieziony przez Sowietów, po wojnie nie wrócił do Polski.
Związkowcy z Solidarności tryumfują: przed Sądem Okręgowym wygrali ze szpitalną spółką Centrum Dializa.
O konferencji Życiodajna Śmierć opowiada dr Andrzej Guzowski z Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB
Premiera fabularyzowanego dokumentu poświęconego Wydarzeniom Zielonogórskim odbyła się w zielonogórskim Cinema City w niedzielę, 28 maja. Producentem godzinnego obrazu jest "Gazeta Lubuska".
Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych - w tym roku według trochę innych kryteriów. Niebawem uczniów czekają kolejne zmiany.
Prawie 300 beczek z niebezpiecznymi odpadami, zakopanych pod ziemią, wydobyto w Przyjmie. To kolejny punkt na mapie Wielkopolski, gdzie ktoś nielegalnie podrzucił ekologiczną bombę.
Umowa dożywocia - najlepsza forma zabezpieczenia interesów osób starszych? Warto rozważyć podpisanie takiej umowy zamiast bardziej popularnej darowizy.
Z okazji rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich minister obrony narodowej przesłał list, który w niedzielę, 28 maja, wojewodzie podczas uroczystości przekazał Bogdan Ścibut, dyrektor generalny Ministerstwa Obrony Narodowej.
Jeden z koszalińskich ogrodów obchodzi 65. urodziny. To pierwszy, powojenny ogród w mieście.
Podczas poniedziałkowej akcji ewakuowano około tysiąca lokatorów. Na stacji paliw MZK zaparkowały autobusy, tam podawano ciepłe napoje. O godz. 22 mieszkańcy mogli wrócić do domów.
Wczesnym rankiem 18 maja 1944 roku nasze oddziały weszły do ruin klasztoru na Monte Cassino. To był mój najszczęśliwszy dzień, bo udało się nam to, czego nie mogli dokonać inni - Polacy zwyciężyli Niemców. Wśród żołnierzy odnalazłem też...
Już teraz warto zapamiętać i zapisać sobie w kalendarzu datę 12 czerwca i godz. 17.00. Dlaczego? Bo to właśnie tego dnia odbędzie się w naszym mieście dość nietypowa impreza „Gem, skecz, mecz”.
Kolejny artykuł z cyklu "Mroczna strona miasta"
Prezydent chce, byśmy zrezygnowali z aut i wybrali komunikację miejską. Więc... podnosi ceny biletów. Gdzie tu konsekwencja?
Kolej obniżyła ceny biletów do Warszawy. PolskiBus.com odpowie tym samym.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.