W przyszłym roku czeka nas remont ul. Rokicińskiej i budowa nowych odcinków al. Schieblera i al. Rodziny Poznańskich. Przebudowywanych będzie kilkadziesiąt ulic.
Na Dolnym Rynku choinki sprzedawał sam św. Mikołaj. Najpopularniejsze są tradycyjne świerki. Wśród jodeł królują kaukaska, kalifornijska i koreańska.
Dwaj 33-letni Gruzini włamywali się do mieszkań w różnych miastach kraju Zostali zatrzymani przez policję, gdy okradli mieszkanie na Widzewie.
Uplasował się wysoko w ogólnym rankingu, a wśród szpitali III stopnia jest pierwszy.
Zdzisław Ardzijewski, prezes koła PZW Karaś Miastko, wygrał wybory na nowego prezesa Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku.
Czytelnicy „Expressu Ilustrowanego” od kwietnia domagali się przywrócenia linii 57 na poprzednią trasę. O ich problemach i postulatach pisaliśmy wielokrotnie.
„Grucha”, „Czarny”, „Guzio”, „Sandu”, „Siwy” - jeśli zobaczycie któregoś z nich, pilnujcie portfeli i torebek! Kradną głównie w tramwajach i na targowiskach.
Czwarty odcinek cyklu poradnika "Jak wygrać z łódzkim smogiem"
Rozmowa z Mieczysławem Strukiem, marszałkiem województwa pomorskiego.
Janusz Bęben z Niechobrza to kolejny wygrany w loterii Nowin „Mieszkanie za czytanie” . Główna nagroda, czyli mieszkanie w Rzeszowie, nadal czeka na właściciela.
Szanse prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka na drugą kadencję są dużo większe, jeśli w drugiej turze zmierzy się z kandydatem PiS. Jak podkreślają eksperci, prawdziwym zagrożeniem dla kandydata Platformy może być „ktoś trzeci” reprezentujący...
Miasto powtarza przetarg na obsługę Toruńskiego Roweru Miejskiego. Preferowane będą oferty tych firm, które szybciej uruchomią wypożyczalnie.
Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprezentowała wczoraj projekt budżetu województwa na 2018 rok. W co województwo zainwestuje?
O tym, jaką przygodą było tworzenie książki dla dzieci niewidomych i niedowidzących, rozmawiamy z Luizą Wróblewską z fundacji Black Butterflies.
Jeden ze szkieletów znalezionych na terenie kolegiaty nosi ślady autopsji, przypisywanej nawet profesorowi Strusiowi - opowiada o nim prof. dr hab. Janusz Piontek, dyrektor Instytutu Antropologii UAM
Pawłowi Kukizowi nie udaje się zmiana ustroju poprzez całkowicie nowy system wyborczy, silną prezydenturę i referenda jak w Szwajcarii.
O wyeksponowaniu kolegiaty i podejściu do miejskich zabytków rozmawiamy z Joanną Bielawską-Pałczyńską
Kupując ryby, warto uważać! Tym bardziej, że kontrole Inspekcji Handlowej wykazały sporo nieprawidłowości w sklepach sprzedających te towary.
O roli placu po rewitalizacji rozmawiamy z zastępcą prezydenta Poznania Mariuszem Wiśniewskim.
Sąd w Bydgoszczy zwróci się do strony niemieckiej po informacje na temat trzech oskarżonych o zabójstwo Dariusza S. pod Tucholą.
Jeśli będziecie na placu Kolegiackim, pomyślcie, że w tym miejscu stali Napoleon Bonaparte, Fryderyk Chopin, dwóch carów Rosji, cesarz Wilhelm I, król pruski... Dokładnie tutaj działa się - i dzieje się wciąż - historia!
Historię placu Kolegiackiego można opisać za pomocą wydarzeń i dat. Wskazują one momenty doniosłe związane z kościołem i kolegiatą oraz katastrofy, z których jedna zmieniła jego rolę w przestrzeni miasta na długie lata.
Wuefista z Golubia-Dobrzynia, który latem objechał Polskę na rowerze, będzie opowiadał o wyprawie na Festiwalu „Śladami Marzeń”.
Historia odkryć archeologicznych na obszarze placu Kolegiackiego może być mierzona sensacyjnością ich obrazu oraz siłą przekazu.
Dwie z pięciu części miasta obsługiwać ma firma Alba. Oferty na pozostałe sektory były zbyt drogie - uznał prezydent.
Trwające ponad półtora roku badania na placu Kolegiackim przyniosły bogaty zbiór rozmaitych dewocjonaliów, świadectw religijności dawnych mieszkańców Poznania.
Po nieudanym meczu z greckim Arisem Saloniki Stelmet BC wraca do walki o ligowe punkty. Będziemy zdecydowanym faworytem w Lublinie.
Kiedyś Gorzovia Gorzów była zdobywcą Pucharu Polski u pań i panów oraz czołową ekipą ekstraligi. Dziś walczy o utrzymanie w pierwszej.
Według firmowej legendy pierwsze urządzenia grupowego alarmowania dr inżynier Henryk Kruszyński, prezes bydgoskiego Teldat-u, wykonał w domowej pracowni. To był początek 200-osobowej firmy produkującej dla wojska.
Kiedyś Gorzovia Gorzów była zdobywcą Pucharu Polski u pań i panów oraz czołową ekipą ekstraligi. Dziś walczy o utrzymanie w pierwszej.
Potężny zbiór numizmatów znalezionych przez archeologów stawia kolegiatę poznańską na pierwszym miejscu podium pod względem liczby odkrytych monet w kościele
Akt oskarżenia napisany został w... 1998 r. Sprawa dotyczyła 9487 pokrzywdzonych. Wczoraj w sądzie okręgowym zapadł ostatni wyrok.
Historia Kolegiaty Marii Magdaleny pełna jest tragicznych wydarzeń. Świątynia nie miała szczęścia ani do czasów, ani do ludzi, ani do… warunków pogodowych.
Pytaniem o polowanie ministra Szyszki wprawiliśmy sąd w intelektualną palpitację. Na próżno - tajemnica rozstrzygnięcia w sprawie bażantów pozostanie nieodgadniona.
Pragniemy przywrócić przestrzeń placu mieszkańcom i turystom, jak to się robi w innych miastach europejskich - Krzysztof Urbaniak z pracowni Urbantech, który wygrał konkurs na rewaloryzację placu Kolegiackiego.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.