Po przeszło 35 latach znika z Łodzi Nike. I niech stali bywalcy naszej przecież dumy i wizytówki, czyli zespołu handlowo-konsumpcyjnego wylansowanego - co symptomatyczne - jako centrum kulturalne, nie wpadają w szał.
Wśród najbardziej stresujących Polaków sytuacji znajdują się, według naukowców, m.in. święta Bożego Narodzenia. I to z wielu powodów - mówi psychiatra prof. Dominika Dudek. - Święta uwypuklają te wszystkie problemy, z którymi człowiek się boryka,...
Ozdobiona araukaria zamiast choinki, obowiązkowo pasterka, tradycyjna ryba na stole w Nowy Rok, efektowne tańce odpędzające złe moce. Czyli jak Boże Narodzenie spędza się na świecie.
W przyszłym roku powstanie tu miejsce do aktywnego wypoczynku, która ma przyciągnąć turystów z całego regionu
Łodzianka Joanna Kopcińska została rzecznikiem rządu. Nie jest jednak pierwszym politykiem z naszego regionu, który dostał tak ważną misję. Kariery rzeczników w zależności od wpadek, kończą się różnie...
Kiedyś syn opowiadał, jak wygląda nasz dom i wyliczał: kuchnia, łazienka, kaplica... - mówi z uśmiechem Tomasz Wigłasz, pastor parafii ewangelicko-augsburskiej w Białymstoku. Nam zdradza, jak wyglądają święta w pastorskiej rodzinie i czym różnią...
Szlachetna Paczka dotarła w tym roku do 537 rodzin w naszym regionie. Każdej z nich żyje się niełatwo. Ale w każdej zapanowała radość. I to jest wielka wartość tej akcji.
Trzy lata temu w Laboratorium Wspomaganego Rozrodu w Policach doszło do pomyłki podczas zabiegu sztucznego zapłodnienia. Na świat przyszła dziewczynka, która nie jest biologicznym dzieckiem kobiety, która ją urodziła.
Choć minęły już ponad 22 lata od śmierci Darii Relugi, ból bliskich nie mija. Są pustka po stracie dziecka i świadomość, że morderca nie poniósł odpowiedzialności.
Przemiły jest ten klimat opłatkowych spotkań, których wysyp właśnie się szczęśliwie kończy. Miłośnicy dobrej zmiany łamią się opłatkiem z drugim sortem, lewica życzy wszystkiego najlepszego prawicy, zapamiętali samochodziarze ślą uśmiechy do...
Festiwal narodził się w Toruniu, ale od 2000 roku jest organizowany gdzie indziej. Są starania, by wrócił.
Nie wyobrażam sobie Wigilii w innym miejscu niż dom rodzinny - mówi Ewa Wachowicz, Miss Polonia z 1992 roku, dziś znana kulinarna celebrytka, autorka telewizyjnego programu „Ewa gotuje”
Dzień w dzień zajmują się polityką na różnych szczeblach. I tak przez cały rok. Co się dzieje, kiedy siadają w Wigilię Bożego Narodzenia przy stole z najbliższymi? Mówią o polityce, dyskutują z rodziną, kłócą się? Sprawdziliśmy też, czy są...
Wedding planner, czyli konsultant ślubny. Zawód coraz popularniejszy także na Śląsku. To praca dla osób kreatywnych, zorganizowanych, opanowanych. I lubiących adrenalinę. Dałabym sobie radę? Sprawdziłam.
Rzadko kiedy w naszym lęku przed śmiercią uciekamy w duchowość. Raczej próbujemy go przytłumić ucieczką w aktywność - mówi reżyser „Ataku paniki” Paweł Maślona.
Im bliżej Wigilii, tym więcej pracy mają Mikołaje - jest im coraz trudniej, bo oczekiwania dzieci względem prezentów rosną
Województwo podlaskie ma budżet na 2018 r. Uchwalili go w czwartek radni sejmiku głosami większościowej koalicji PSL-PO przy sprzeciwie PiS.
Jeśli choć trochę interesujesz się futbolem - wiesz, że to najlepszy strzelec Ekstraklasy i filar Górnika Zabrze. Jeśli nie znasz się na piłce - musisz wiedzieć, że to najgorętsze nazwisko na Śląsku. Igor Angulo opowiada nam o życiu w Polsce i...
Pamiętacie Patryka Rybarskiego? Tak, to ten, który swoimi umiejętnościami tańca na rurze zachwycił jury i widzów „Mam talent”. Został też wicemistrzem świata w pole art, a dziś dzieli się pasją z innymi.
Postanowiliśmy wypytać grupę znanych osób związanych z Trójmiastem o ich wspomnienia świąteczne z grudnia 1989 roku.
Zaczyna się od folii i drutu. Z tego powstają choinki i dekoracje, które stoją potem na całym świecie. W jednym tylko mieście jest... 400 firm, które produkują nam święta.
Ewelina głaszcze Łukasza po rękach, włosach. Jakby cały czas sprawdzała, czy jest obok niej. Jej dotyk przywrócił mu przecież zdrowie. On z Zabrza, ona z Częstochowy. On w śpiączce po wypadku na niemieckiej autostradzie.
Oto nasz przegląd świątecznych atrakcji w Beskidach i na Jurze. Czas świąt Bożego Narodzenia można spędzić aktywnie i to nie tylko na stoku narciarskim. Zapraszamy...
Przed trzema dniami cieszyła się pięknym ciepłym dniem w Los Angeles, w przyszłym tygodniu może znaleźć się w Pekinie, Tokio albo na Kubie. - Rzeczywiście, od czasu, gdy zaczęłam latać Boeingiem 787 Dreamliner, świat mi się skurczył - przyznaje...
Kryminały ze Skandynawii to fenomen. A Camilla Läckberg to prawdziwa królowa szwedzkiego kryminału: sprzedała ponad 20 mln książek! W rozmowie z DZ opowiada o nowej książce, planach i rodzinnej miejscowości Fjälbacce.
Rozpocznie się też projektowanie nowych dróg w Mileszkach-Nowosolnej i przygotowania do budowy obiektu sportowo-kulturalnego dla Janowa i Olechowa.
Francuskie Ministerstwo Edukacji chce zakazać korzystania ze smartfonów i tabletów w szkołach. W regionie są równie stanowczy dyrektorzy. Po co telefon na przerwie? Dzieci chcą słuchać muzyki
Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennika Łódzkiego.
Pojechali na Islandię za pracą. Chcieli, aby ich córki miały lepsze życie. Tymczasem opieka społeczna odebrała im dzieci. Najmłodsze - niespełna dwa dni po porodzie.
Po powrocie z konferencji w Nagasaki poczuła się fatalnie. Lekarze nie ukrywali, że jest z nią źle. Kasia przyleciała z Bali, by spotkać się z matką.
Szopka ma nam uzmysłowić, że do czuwania przy żłóbku w Betlejem, w którym ułożono Dzieciątko Jezus, zostały wyniesione m.in. zwierzęta. Bo Bóg uczynił je świadkami swoich narodzin - mówią nam księża.
Straż Miejska obiecuje kontrole popiołu z podejrzanych pieców domowych. Ale dopiero od lutego.
Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego.
Politycy i środowiska społeczne toczą debatę na temat tego, czy należy utrzymać możliwość głosowania korespondencyjnego w dotychczasowym kształcie. Co na ten temat myślą Marcin Horała (PiS) i dr Tomasz Snarski, adwokat i pracownik naukowy UG.
Arcybiskup Tadeusz Wojda, metropolita białostocki, opowiada o tradycjach wigilijnych w domu rodzinnym, Świętach Bożego Narodzenia we Włoszech i Rwandzie. A także o tym, że muzułmanie na Zachodzie nie doceniają nas, nie traktują poważnie, bo my...
Zdaniem Przemysława Maliszewskiego, dyrektora opolskiego oddziału GDDKiA, śp. Władysław Bartoszewski był postacią kontrowersyjną i dlatego nie zasługuje na patronowanie rondu w Krapkowicach.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.