W Szkole Podstawowej w Sławsku stwierdzono akty agresji psychicznej i fizycznej. Bezradni rodzice proszą o pomoc różne instytucje. Sprawę monitoruje Kuratorium Oświaty.
- Dostałem wezwanie do zapłacenia kary za brak biletu parkingowego sprzed prawie pięciu lat - mówi kierowca ze Słupska.
Jutrzejsze obrady rady miasta zapowiadają się pracowicie. Nie tylko ze względu na budżet. Radni zadecydują o zmianach na mapie, w instytucjach kultury i roku niepodległości.
Słupski magistrat wyszedł z pomysłem wsparcia metody zapłodnienia in vitro. Konkrety dopiero mamy poznać.
Kinomani w Polsce oraz na świecie mogli niedawno zobaczyć film „Twój Vincent”. To pierwszy film animowany techniką malarską poklatkową. Koszalin też miał wkład w ten wyjątkowy projekt.
Zapadają kolejne wyroki w sprawie zwolnień w szpitalu w Białogardzie. Tym razem sprawy wygrało sześcioro związkowców „Solidarności”.
Wójt gminy Szczecinek zamknął drogę do wyrobiska - placu budowy koło wsi Dziki. Po czym ponownie ją otworzył, co nie kończy pytań związanych z wyrobiskiem.
Studenci z Koła Naukowego Prison działają na rzecz resocjalizacji więźniów, ale też dzieci, które żyją z matkami w zakładzie karnym.
Czy w 2018 roku jest szansa na powrót pediatrii do wschowskiego szpitala? Dyrekcja nie składa broni, rodzice się martwią, a co w tym temacie przewiduje NFZ?
To, co zostało
Piotr Ś. oskarżany o „czyszczenie" kamienic ma trafić na osiem miesięcy za kratki. Sąd wydał wyrok za oszustwo 82-letniej Teresy Juszczak.
Śpiewanie bez nut daje nam totalną wolność w wykonywaniu utworów. Czujemy, że Duch Święty nas prowadzi - mówi Agnieszka Baca Tomaszewska - założycielka chóru Gospel Joy.
Grę na harfie laserowej wkomponowałam w mój show z laserowym smyczkiem jako dodatkowy efekt - być może uspokajający - mówi Katarzyna Szubert, poznańska skrzypaczka.
Sąd umorzył sprawę, którą Henryk Smolarz z PSL wytoczył za list oskarżający go o wyłudzenie dotacji.
W jaki sposób Kościół współpracuje z prokuraturą przy wyjaśnieniu pedofilii wśród księży? Szef kościelnej komisji odmawiał złożenia zeznań.
Piwniczne zakamarki zwykle kryją domowe wiktuały. W piwnicach Artusa również znajdziemy smakowite kąski: literaturę, sztukę, filozofię.
Rozmowa z Henrykiem Taczyńskim, szefem firmy „Taczbud” o kulisach wstrzymania budowy schroniska dla zwierząt.
To stało się między świętami a Nowym Rokiem. Po kilku tygodniach samotnej pracy Marian Rejewski pokazał przełożonym pierwszą odszyfrowana niemiecką depeszę.
Rozmowa z Grzegorzem Raukuciem, prezesem firmy Dr. Bee, dzierżawiącej zakład upadłej Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów Słowianka w Szczecinku.
Po 1989 roku polska armia przechodziła nieustanną restrukturyzację. Likwidowano garnizony, rozformowano całe dywizje. I co z tego mamy?
Wrocławscy policjanci testują kamery na mundurach. Ma je m.in. drogówka. Niektóre interwencje nie mogą być nimi nagrywane. Prawo nie pozwala
To jest opowieść o winie i o godzeniu się ze stratą. Każdy ją zna - mówi Mariusz Treliński.
Miasto znów szuka firm, które zajmą się budową Muzeum Pamięci Sybiru. Choć siedziby wciąż nie ma, pamiątek związanych z zesłaniami Polaków na Wschód przybywa
Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne można by przypisać kierowcy. Ten mógłby zyskać gdy ma „na stanie” więcej niż jedno auto.
Wyższych pensji o 15 proc. od stycznia i pakietu osłon dla nauczycieli żądają związkowcy z ZNP.
Do 100 sekund mają trwać filmy w wyjątkowym konkursie, który organizuje „Głos Wielkopolski” na 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w 2018 roku.
Ciężkie, impregnowane olejem skafandry zastąpił lekkimi kurtkami, które przebiły się do codziennej mody. Jeden z ich sztandarowych modelów w różnych wariacjach produkowany jest do dziś.
Na Wigilię ryby z jeziora Gruszka i racuchy. Była i słoma leżąca w izbie do drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia. Potem stawała się wyściółką miejsc, gdzie kury wysiadywały jaja.
Głęboko wcięta w ląd, prawie niewidoczna zatoka na wyspie, której sercem jest bajecznie żółta plaża. To filmowe miejsce, kiedyś zagubione na Morzu Andamańskim, dziś roi się od turystów.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy startuje w niedzielę 14 stycznia. Będzie to 26 finał. W naszym mieście imprezy ruszą kilka dni wcześniej.
Godło z londyńskiej siedziby polskiego rządu na uchodźstwie zajmuje dziś honorowe miejsce w głubczyckim muzeum. Jego losy związane są z premierem Stanisławem Mikołajczykiem i Władysławem Zarembą, ludowcem spod Baborowa.
Wstają rano, idą do pracy na niemal cały dzień, po czym wracają do domu, by pobyć z bliskimi. Od sąsiadów i innych osób wyróżnia ich „jedynie” stan konta. Taki stan, który pozwala na życie luksusowe.
Felieton Krzysztofa Szubzdy.
Przy okazji 56. Plebiscytu na Najlepszych Sportowców podsumowujemy rok 2017 w lubelskim sporcie. Jaki on był dla kolarstwa?
Białystok we wrześniu 1939 r. stał się swoistą Ziemią Obiecaną dla różnych rozbitków. Ukrywali się tu artyści uciekający przed śmiercią z rąk Niemców. Azyl znajdowali też komuniści, m.in. Władysław Gomułka.
Felieton Grzegorza Żochowskiego.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.