Nie ma dnia bez porażających informacji o rannych lub zabitych pieszych. I to na pasach. Śmierci wywinęła się 14-letnia bydgoszczanka, ale jej przykład wskazuje, jak niebezpiecznie jest na zebrach.
Poznańscy radni mają do wyboru cztery warianty darmowej komunikacji dla uczniów. Wszystkie wywodzą się z kręgu koalicji. Trzy zgłosiła Lewica, jeden – wspierany przez PO – prezydent. Kto zwycięży? Czy zdrowy rozsądek, czy przedwyborczy populizm?...
Obcy wykonawca stara się tylko jak najtaniej wykonać remont. Nasz musi się liczyć też z tym, jak będzie wyglądał w oczach znajomych, sąsiadów - pisze do redakcji „GL” Wiktor Kulisz.
- To, co nas cieszy najbardziej to poprawa bezpieczeństwa - podkreśla Renata Laszczka-Rusek, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Rok 2017 należał do drużyny SumoMasters z Politechniki Białostockiej. Po serii zwycięstw w Europie i w Pekinie, sięgnęli po najwyższe trofeum w zawodach robotów sumo.
Po raz pierwszy od kilku lat polisy OC zaczęły tanieć. W ostatnim kwartale ubiegłego roku za ubezpieczenie samochodu płaciliśmy o blisko 6 proc. mniej niż w poprzednim kwartale. Mimo spadku cen wrocławianie płacą za ubezpieczenie auta najwięcej.
Urbaniści miejscy opracowują plan miejscowy dla Nowych Jeżyc. Chodzi o tereny po Wiepofamie, Goplanie i Powogazie. Powstanie tam osiedle oraz park.
- Neonaziści? Nie jest dobrze i już trochę strasznie. Rozmowa z dr. Patrykiem Tomaszewskim, politologiem z UMK w Toruniu.
Gorzów Wlkp. - Zastanawiam się, czy następnym razem też będę chciał pomóc - mówi Czytelnik Paweł Misiak, który przez kilkadziesiąt minut nie doczekał się na przyjazd patrolu policji.
Dodatkowe pieniądze dla uczelni regionalnych, skutki finansowe nowych przepisów, problemy studentów uczelni niepublicznych - o tym dyskutowano w środę (24 stycznia) w Bydgoszczy z wicepremierem Gowinem.
Mamy dobrą wiadomość dla rodziców przedszkolaków z Międzyrzecza. Nawet bardzo dobrą! Do 15 czerwca przy Szkole Podstawowej nr 3 powstanie nowe przedszkole i skończą się ich problemy ze znalezieniem miejsc dla dzieci w gminnych placówkach.
Jeszcze w tym roku w budynku, w którym mieszczą się biblioteka oraz izba pamięci, powstaną stomatologia i rehabilitacja. Plany są też takie, by do Babimostu przyciągnąć lekarzy - specjalistów. A wszystko w ramach NFZ!
Jeszcze niedawno Straż Marszałkowska była służbą dbającą o porządek w parlamencie. Wkrótce będzie to jedna z kilku... służb specjalnych.
Sukces bydgoskiego regionalisty: IPN wznawia śledztwo w sprawie mordów w fordońskiej Dolinie Śmierci.
Nowe inwestycje w stolicy powiatu pojawiają się nie tylko w przeznaczonej do tego strefie. Sporo dzieje się również w mieście. Przykładem jest siłownia, która powstaje w dolnej części Krosna Odrzańskiego.
Podczas okupacji niemieckiej powiat świecki poniósł bardzo duże straty. Dźwigał się z nich powoli. Przełomowe były lata 60., gdy w Świeciu pojawił się kombinat papierniczy.
Miały być dotacje na szkolenia zawodowe, kursy językowe i studia podyplomowe. I to ogromne. Po pierwszym zalewie wniosków wstrzymano przyjmowanie kolejnych. Ponowna rejestracja miała ruszyć w najbliższych dniach. Dziś urzędnicy nie potrafią...
Pobór młodych ludzi do wojska rosyjskiego był jedną z bezpośrednich przyczyn wybuchu powstania styczniowego w 1863 r.
Nie ma już we Włocławku ulicy 20 stycznia. Przez lata nazwa ta nawiązywała do dnia, gdy Włocławek opuścili Niemcy, a wkroczyli Rosjanie.
Tereny turystyczne, lasy, jeziora - z tym kojarzy nam się gmina. Ale jest jeszcze cała masa zabytków godnych uwagi i odwiedzenia. Jakie perełki kryje?
Artysta Stanisław Białowąs ma pomysł na stworzenie w Zielonej Górze plenerów rzeźbiarskich. Materiałem do stworzenia dzieł mogłyby być drzewa z okolicznych lasów.
Mieszkańcy są zmartwieni stanem ul. Dębowej, która przechodzi w trasę na Czarną. Wedle nich, oprócz zbyt wąskiej nawierzchni, znak o końcu terenu zabudowanego jest postawiony w złym miejscu. Kierowcy jeżdżą przez to zbyt szybko, stwarzając...
Nawet 1,2 tys. mieszkań może powstać dzięki pieniądzom pozyskanym przez ZKZL z Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych. Dodatkowo miejska spółka chce za te środki kompleksowo wyremontować śródmiejskie kamienice oraz przychodnie...
Kaliski Sąd Okręgowy nie miał wątpliwości, że Jacek i Hanna Gasik nie powinni być zatrzymani w sprawie śmierci Remigiusza H. Dotarliśmy do uzasadnienia wyroku, które nie pozostawia wątpliwości, że interwencja policji była bezpodstawna, biorąc pod...
W styczniu zaczęła się w mieście śmieciowa rewolucja. Ale w gminach dookoła Gorzowa trwa... czwarty rok. I co? I ludzie już się przyzwyczaili!
Klamka zapadła. W tym roku miała ruszyć budowa prawie dwukilometrowego chodnika prowadzącego przez całą wieś. Niestety powiatowi zabrakło na to pieniędzy.
- Informacja spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Umowę mieliśmy na rok - przyznaje wójt Izabela Bojko. Urząd miasta zdążył odwołać zawarcie umowy na godzinę przed podpisaniem.
Pięć przetargów nie wyłoniło wykonawcy remontu elewacji szkoły podstawowej nr 1. Jakie są przyczyny, że w dużym mieście powiatowym nie ma nikogo, kto by wziął to zlecenie.
Pierwsze w tym roku kamery na budynkach wspólnot mieszkaniowych kupione przez miasto zostały zamontowane. To jeden ze sposób walki o czyste elewacje.
W środę w międzyrzeckim Sądzie Rejonowym zapadł nieprawomocny wyrok pięciu miesięcy więzienia dla Piotra Korcali.
W szpitalu ginekologiczno-położniczym w Opolu powstał jedyny w regionie specjalistyczny ośrodek diagnostyki i leczenia niepłodności. To jedyna taka placówka w województwie i jedna z nielicznych w kraju.
10 i 12 lat. W takim wieku byli chłopcy, z którymi korespondował 28-letni pracownik jednej z placówek szkolno-wychowawczych z powiatu opolskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty, został też zawieszony w obowiązkach służbowych. Ma zakaz zbliżania się do...
Po ulicach Włocławka od kilku dni jeździ w pełni elektryczny autobus. To pierwszy taki pojazd w naszym województwie. Niestety, po kilku godzinach jazdy musi wracać do bazy ładować akumulatory.
W zabytkowych kościołach w Rozdrażewie, w Koźminie i Starymgrodzie w powiecie krotoszyńskim trwają prace konserwatorskie dofinansowane z budżetu Unii Europejskiej. Wkrótce rozpoczną się też prace w Krotoszynie i w Zdunach.
Historię piszą zwycięzcy. Dowodzi tego przedwojenne zdjęcie rynku.
Niemieckie wydawnictwo wydało książkę z rozdziałem o znanym Żydzie z Koszalina. Napisał go koszalinianin Zdzisław Pacholski. - Dzięki tej historii dostrzeżono nas z Berlina - mówi
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.