O tym, czy to się uda ma odpowiedzieć studium wykonalności. Wczoraj w Szczecinie podpisano umowę na jego realizację za prawie 9 mln zł. Studium ma być gotowe jesienią 2019 r. Realizacja prac na torach w latach 2020-2023.
Nie jest typową gwiazdą - z długimi nogami. Ale potrafiła swoje warunki fizyczne przekuć w atut. Gra najczęściej dramatyczne role, choć sprawdza się również w komedii. Widzowie pokochali ją jako Natalię Borowik w serialu „Ojciec Mateusz”.
Rozmowa z dr. n. med. Jackiem Topą, chirurgiem z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Szpitalu Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie, o tym, że u części ciężarnych może dojść do nieodwracalnych zmian - trwałych uszkodzeń powłok...
Największe emocje i niezadowolenie potrafi wywoływać odcięcie od źródełka. Łódzcy radni wracają do pomysłu pojawiającego się co jakiś czas: zakazania sklepom przy ulicy Piotrkowskiej sprzedawania alkoholu.
Jak, co roku rozdano nagrody prezydenta miasta za aktywność i osiągnięcia w poszczególnych dziedzinach.
Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło w styczniu, ale wczoraj 10-letni Aleks i 12-letni Kamil, w ramach Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, odebrali nagrody od wicewojewody śląskiego Mariusza Trepki. W urzędzie zrelacjonowano także to, jak...
Na uratowanie zawieszonej linii tramwajowej nr 46 (Łódź - Zgierz - Ozorków) samorządom może zabraknąć pieniędzy.
Nowoczesna broń, warta prawie ćwierć miliona złotych, trafiła właśnie na wyposażenie lokalnej służby więziennej. Funkcjonariusze, oprócz np. wyrzutników pocisków obezwładniających, mają dodatkowo dostać w najbliższym czasie m.in. kamizelki...
Mieszkańcy akademików Politechniki Łódzkiej skarżą się, że dymy z pobliskiej fabryki drapią ich w gardło. Władze uczelni przyznają, że wiedzą o problemie. Właściciel zapewnia, że z kominów wychodzi jedynie para wodna.
Jako jedyne wezmą udział w akcji "Polskie Himalaje" organizowanej z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Warszawska spółka proponuje nam wykup mieszkań, a my z prokuraturą próbujemy udowodnić, że wcale nie jest właścicielem naszego budynku - tłumaczą byli lokatorzy komunalni.
Dom mediowy MullenLowe MediaHub przygotował kolejny raport pokazujący, dzięki którym gwiazdom najwięcej zarabiają polskie stacje telewizyjne. Od kilku lat niekwestionowaną liderką jest tu Magda Gessler i jej „Kuchenne rewolucje”. W minionym roku...
Kiedy byłem mały, czyli jak to się po śląsku mówi – za bajtla - to musiałem chodzić do piekarza po chleb. Tam się jednak ustawiały długie kolejki, bo chleba czasami brakło, zatem musiałem przyjść jakieś dwie godziny wcześniej i czekać.
Młodzi ludzie pewnie nie pamiętają, ale był czas, w którym Rosjanin, niejaki Anatolij Kaszpirowski, leczył niekonwencjonalnie „wszystkich ze wszystkiego”, stosując hipnozę nawet z okienka telewizyjnego.
Największa przeprowadzka w mieście? Jeszcze do niej daleko, ale już wiadomo, że będzie.
O miniatury sławnych budowli Głos Szczeciński zabiegał już od 2011 roku. Takie małe modele stojące przed historycznymi obiektami posiada wiele miast, nie tylko polskich. Gdy wyszliśmy z naszą propozycją, wszyscy pytani byli „za”. Potrzeba było...
O tym, ile jest erotyzmu w pojeniu koni, dlaczego robią muzykę w wyłącznie kobiecym gronie i jak kujawskie pieśni gra się przed zagraniczną publicznością - mówi Małgorzata Żurańska-Wilkowska, wokalistka zespołu Jakim Cudem.
W piątek Rybnik pożegnał zamordowaną 17-letnią Alicję. W pogrzebie nastolatki w parafii św. Barbary w Boguszowicach oprócz rodziny i najbliższych wzięło udział wielu młodych ludzi. Nietypowe kazanie, podczas mszy pożegnalnej, upominające młodzież,...
Rzym, Barcelona, Kraków - tu toczy się akcja najnowszej książki Tadeusza Biedzkiego (wyd. Bernardinum). Autor znany z reportaży z podróży tym razem wziął się za fikcyjną opowieść, która zaczyna się kilka tysięcy lat temu.
Natalia Czerwonka - łyżwiarka szybka, srebrna medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014 0 znów powalczy o medal. Tym razem w Pjongczangu w Korei Południowej To dla Natalii Czerwonki będą trzecie igrzyska olimpijskie. Debiutowała...
Minął słodki, tłusty tydzień, a następny zapowiada się jeszcze słodziej, choć walentynkowy lukier zmiesza się z... popiołem. Średnio łaskawy okazał się w tym roku kalendarz dla tych, co lubią nabrać się na sercowe (serdeczne?) czekoladki, komedie...
Tydzień po tragedii na ulicy Łowickiej. Poszkodowani i mieszkańcy wciąż nie mogą się otrząsnąć po tej traumie i szacują straty.
Koszulki z hasłami ideologicznymi zalewają internet. Problemy poruszane w debacie publicznej oraz sposób jej prowadzenia ma odzwierciedlenie w garderobie.
Podpisane z hukiem porozumienie w sprawie budowy obwodnicy Białych Błot to pic na wodę. A auta wciąż masakrują miejscowość.
Żuławska Kolej Dojazdowa doczekała się filmu dokumentalnego na swój temat. Produkcję można już zobaczyć w internecie. - Kolej to nie tylko tory, to nie tylko pojazdy, ale przede wszystkim ludzie - mówi Filip Bebenow.
Szkoła podstawowa mieści się na parterze, a liceum na piętrze budynku przy ul. Kościuszki.
Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast dostali zakaz startowania do dwóch samorządów jednocześnie. Od najbliższych wyborów zacznie ich też obowiązywać dwukadencyjność, a mandat będą sprawować przez 5 lat.
Wstrzymał słońce, ruszył Ziemię - to o Koperniku wiedzą wszyscy. Jednak historia jego życia wciąż kryje niejedną zagadkę. Czy fabularyzowany dokument „Tajemnice de Revolutionibus”, który zobaczymy go 19 lutego w TVP 1 , o godz. 22.05, wyjaśni...
W sobotę 10 lutego w Gdyńskim Centrum Filmowym premiera dokumentalnego filmu „Gdynia, Moje Miasto”. Z Jerzym Radosem, reżyserem, rozmawia Gabriela Pewińska.
Doktor Urszula Neskoromna to ginekolog, położnik z ponad 50-letnim stażem pracy. Dziś ma 75 lat, ale o odejściu z zawodu jeszcze nie myśli. Przyjmuje już czwarte pokolenie swoich pacjentek.
Była premier Beata Szydło przyznała swoim ministrom w minionym roku nagrody w wysokości od 65 do 82 tys. zł. Czym się zasłużyli?
Ile boisk piłkarskich działało przed wojną w Słupsku? Niestety znacznie więcej niż teraz. Stadionów i boisk nie brakowało. Na samym kompleksie Aucker przy ulicy Zielonej było ich kilka, nie tylko z obecnym stadionem Gryfa. Boiska były też w...
Robert i Basia Dominiakowie z Bytowa właśnie wyruszyli w dziesiątą samochodową wyprawę Nordkapp. Cała trasa zajmie im dwa tygodnie.
O pozwolenia na budowę dziewięciu budynków wielorodzinnych zabiega w ratuszu właściciel działki między ulicami Żeromskiego i Mickiewicza w Słupsku. Jest więc szansa, że ten rejon centrum miasta przestanie szpecić.
Już od poniedziałku na deptaku przy ul. Wojska Polskiego mają się pojawić barierki, które uniemożliwią przejazd przez trakt pieszy w kierunku dworca PKS przy ul. Wileńskiej. To początek szykan, które czekają kierowców na ul. Wojska Polskiego.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.