12 lat za śmiertelne pobicie didżeja. Adrian S.: Mam nadzieję, że mi wybaczycie

Czytaj dalej
Fot. Jacek Bombor
Jacek Bombor

12 lat za śmiertelne pobicie didżeja. Adrian S.: Mam nadzieję, że mi wybaczycie

Jacek Bombor

12 lat więzienia dla Adriana S. za skatowanie didżeja Krzysztofa Lindego podczas suto zakrapianej imprezy w lokalu Nowe Zacisze w Jastrzębiu-Zdroju. Taki wyrok zapadł wczoraj przed Sądem Okręgowym w Rybniku.

12 lat więzienia dla Adriana S. za skatowanie didżeja Krzysztofa Lindego podczas suto zakrapianej imprezy w lokalu Nowe Zacisze w Jastrzębiu-Zdroju. Taki wyrok zapadł wczoraj przed Sądem Okręgowym w Rybniku.

Uznając winnym pobicia ze skutkiem śmiertelnym 28-letniego dziś Adriana S. sąd oparł się na relacji świadków, przede wszystkim Andżeliki Ł. (była jedyną trzeźwą osobą feralnej nocy, to barmanka pracująca w barze - red.), opinii biegłego lekarza, badającego obrażenia poszkodowanego, jak i zeznań samego oskarżonego, który częściowo przyznał się do winy. - Mam nadzieję, że mi kiedyś wybaczycie - zwrócił się do bliskich ofiary.

Sprzeczka po siedmiu piwach

Sąd po odczytaniu wyroku odtworzył dramatyczne zdarzenia nad ranem 28 sierpnia ubiegłego roku. Adrian S., dobrze zbudowany, wysportowany, kojarzony z ruchem kibolskim w mieście, przyszedł do lokalu na imprezę koło północy. Pił do rana, niemal do zamknięcia.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Bombor

25-letnie doświadczenie w zawodzie. Zaczynałem jeszcze w Trybunie Śląskiej, która w 2004 roku połączyła się z Dziennikiem Zachodnim. Przez kilkanaście lat pracowałem w Rybniku, najpierw jako reporter, później przez ponad 12 lat byłem szefem oddziału. Najbardziej lubię opisywać sprawy kryminalne, sądowe. Dobrze czuję się w tematyce górniczej. Obecnie jestem kierownikiem redakcji online, odpowiadam za pracę serwisu dziennikzachodni.pl.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.