W powiecie ostrowskim do obsadzenia jest 171 mandatów w radach miast i gmin. Stara się o nie 570 osób. Najwięcej w Ostrowi Mazowieckiej oraz gminach Andrzejewo i Małkinia Górna, najmniej w gminie Stary Lubotyń.
Iwona Okrąglińska, radna gminy Czerwonka, prowadząca z mężem gospodarstwo, została prowadzącą program w TTV „Piękne i odważne”, który wchodzi na ekrany 11 października.
Maturę zdali 50 lat temu: w 1968 roku. Chodzili do dwóch klas, ale mieli wspólnego wychowawcę. Zaprzyjaźnili się i jubileuszowe spotkanie urządzili wspólnie. Dawnych uczniów klas elektrycznych skrzyknął Alfred Pieszczochowicz.
W czerwcu powiat ostrołęcki dołączył do rejonów, w których rolnicy nie mają gdzie oddawać folii, zdjętej z balotów.
Jakie są radości i problemy nauczycieli? O najważniejszych rozmawiamy z Marią Morawską, szefową ZNP w Ostrowi Mazowieckiej.
- Miałam praktykę w Galerii Ostrołęka, to były wakacyjne zajęcia z dziećmi - wspomina nauczycielka wiedzy o kulturze w I Liceum Ogólnokształcącym, a także opiekunka w internacie liceum, Katarzyna Dziekońska. - Wtedy po raz pierwszy zobaczyłam, jak...
- Na skrzyżowaniu ulic Lotha i Lelewela potrzebne jest drugie lustro, żeby było widać samochody jadące od strony cmentarza - twierdzi czytelnik ze Słupska. Drogowcy mają inne pomysły na organizację ruchu w tym miejscu.
Przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na ul. Piotrkowskiej zabrało się kilkunastu członków „Akcji narodowej”, aby wyrazić swoje niezadowolenie z rządzących.
Politycy PiS trąbią, że prezydent Łodzi Hanna Zdanowska nie utrzyma stanowiska, nawet jeśli wygra wybory. Po co w to mieszać wybory?
Pijany proboszcz z Sosnowca spowodował kolizję. Stracił prawo jazdy i parafię. Tylko takiej „reklamy” Kościołowi brakowało. Odpływ wiernych jest u nas najszybszy w świecie.
Zmiana klimatu i sytuacji hydrologicznej spowoduje, że województwo łódzkie zacznie zamieniać się w pustynię. Jednocześnie dochodzić będzie do powodzi w dolinach największych rzek regionu, czyli Warty, Pilicy i Bzury.
Mieszkańcy bloku przy ul. Filmowej 5 w Słupsku chcą, by naprawiona została fontanna stojąca na deptaku przy ul. Bema.
Słupski SOR odesłał 90-letnią kobietę po udarze z ropiejącą raną odleżynową do poradni. Kobieta jest leżąca i niesamodzielna.
W ciągu ostatnich 20 lat w fotografii dokonała się prawdziwa rewolucja. Pary, które wówczas brały ślub nie pozowały na tle morza, nie słyszały o kreatywnej sesji, a o oryginalnych zdjęciach w balonie czy na torze rajdowym nie było mowy. Królowały...
Młode pary prześcigają się w pomysłach jak zadowolić podniebienia gości. Menu weselne, to jedna z najszerszej komentowanych kwestii na przyjęciu. Jakie są aktualne kulinarne trendy?
Poszło o cztery wielkie powierzchnie reklamowe na komunalnych budynkach zarządzanych przez spółkę miejską, Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
W 1945 r. Karlino odebrało Kołobrzegowi miano stolicy nadmorskiego powiatu. Polskie władze zdecydowały, że miasto u zbiegu Parsęty i Radwi zdecydowanie bardziej nadaje się na ich siedzibę niż zrujnowany, nadbałtycki port.
Dom Nadziei Andrejuk z miejscowości Soce zwyciężył w XIV edycji Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim.
Co prawda studenci wrócili na uczelnie już tydzień temu, ale to w weekend i wczoraj część białostockich uczelni zainaugurowała rok akademicki.
Choć do Wszystkich Świętych jest bardzo dużo czasu, to obecnie prawie w każdym sklepie możemy kupić znicze, a także wkłady do nich. Ich wybór właśnie teraz jest olbrzymi.
Elektryczny volkswagen nagrodą w konkursie dla taksówkarzy - ta wiadomość najbardziej zelektryzowała po podpisaniu ekologicznego porozumienia między szczecineckim ratuszem a Kronospanem.
Opublikowanie nagrania, w którym premier Morawiecki mówił o dziesiątkach tysięcy dla Aleksandra Grada, eksperci odczytują jako wewnątrzpartyjną rozgrywkę. W sprawie zabrał głos Marek Falenta.
O pieniądzach, o nowej ustawie i o tym, że pomoże, jeśli rektorzy białostockich uczelni postanowią je połączyć. O tym wszystkim mówił wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Był gościem na inauguracji roku akademickiego Politechniki...
W poniedziałek pięciu kandydatów na prezydenta Gorzowa odpowiadało na pytania gorzowian i redakcji. Była też runda kandydat pyta kandydata i pytania od publiczności, która dopisała. Wszystko można było śledzić „na żywo” w internecie.
- Ciągle w Polsce pokutuje tak zwany mit Jerzego Giedroycia - zapomnij o Kresach! - mówi ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który w poniedziałek (8 października) był uczestnikiem konferencji naukowej w Zielonej Górze.
Plany związane z budową nowoczesnej hali sportowej w Zbąszynku robią wrażenie. Pomysłów co do wykorzystania obiektu nie brak.
Mieszkanie socjalne przy ul. Mełgiewskiej 40a zajęła „na dziko” w 2014 roku. Była wtedy w 9 miesiącu ciąży. Na pomoc rodziny nie mogła liczyć. Mieszkała z braćmi, z jednym jest w konflikcie, a drugi ma problem z narkotykami. W takich warunkach nie...
Witold Bańka, który przyjechał w poniedziałek do Białegostoku zapewniał o przychylności resortu dla naszego miasta. Przekonywał, że hala sportowa może liczyć na pieniądze z ministerstwa, czeka jednak na wniosek władz z pozwoleniem na budowę.
Pszczew/Stoki. W Stokach ma powstać kolejna chlewnia. Jej ostateczna budowa stoi jednak pod znakiem zapytania. Sporo wątpliwości w tej sprawie mają sąsiedzi, wójt nie wydał ostatecznego pozwolenia. Inwestorzy nie kryją rozczarowania. W walce o...
Katastrofa smoleńska, Euro 2012, „sukces” Andrzeja Dudy, wprowadzenie „500 +” i premier Morawiecki. Te elementy, jako wiodące w procesie odzyskania przez Polskę niepodległości pojawiły się w gazetce w bydgoskiej szkole.
Znamy już tematy wykładów przygotowanych na najbliższy semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapowiadają się ciekawie.
Jedni mają ich na swoim koncie nawet około 200, a inni zaledwie kilka. Kończy się kadencja, więc sprawdzamy, ile interpelacji złożyli poszczególni radni.
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu od kilku miesięcy domaga się od wojewody ponad 2 milionów złotych, których nie przekazano na funkcjonowanie zespołów ratownictwa medycznego w 2015 r. Sprawa może zakończyć się w sądzie.
Około 400 tys. teczek archiwalnych oraz książek z biblioteki archiwum zostało przewiezionych do Warszawy.
Stulatka Eleonora Kaczmarek także pojawiła się dziś w Filharmonii Zielonogórskiej, by razem z innymi seniorami rozpocząć świętowanie w ramach XX Lubuskiego Tygodnia Seniora. Recepta na długie, szczęśliwe życie? Zdaniem pani Eleonory to praca,...
Żyjemy w mieście, w którym jest dużo zieleni, ale też w mieście zmotoryzowanym. Na 352 tysiące bydgoszczan mamy aż 200 tysięcy samochodów.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.