25 października w Cinema City w Zielonej Górze odbyła się premiera filmu „Gazety Lubuskiej” pt. „Kresy”. Nie mogliśmy zaprosić wszystkich chetnych, stąd kolejny seans w poniedziałek, tym razem w sali biblioteki wojewódzkiej.
Polowania zawsze budzą spore emocje. Tak było też w weekend w podkoszalińskich lasach. Mieszkańcy okolicznych domów mają szereg wątpliwości co do organizacji imprezy. I to w takim miejscu.
W środę 31 października, będziemy mieć Halloween. U nas święto to budzi wiele kontrowersji, ale lubią je dzieci i młodzież.
Mieszkańcy Szczecinka w najbliższą niedzielę ponownie idą głosować. Czy w wyborze burmistrza pomoże im debata między kandydatami?
To oczywiście tylko nasze przypuszczenia, bo samorządowcy wciąż próbują się dogadać, jednak wygląda na to, że „sklejenie” koalicji w mieście będzie wyjątkowo trudne. Inaczej w powiecie. Tutaj prawdopodobnie będzie po staremu. Ale poczekajmy...
Misjonarz z Lubelszczyzny został odznaczony za zasługi w dziele misyjnym. W jego ślady idzie 31 księży z archidiecezji lubelskiej, którzy pracują na wszystkich kontynentach.
Dopiero brak pieniędzy na koncie sprawił, że niektórzy rodzice zorientowali się, że nie złożyli wniosków o przyznanie świadczenia 500 plus w nowym okresie zasiłkowym. Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zostały dwa dni na dostarczenie...
Wydawało się, że finał drugiej tury wyborów prezydenckich w 2014 roku raz na zawsze zakończy sprawę zbycia udziałów przez gminę Białystok w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. To, że do niego doszło, to cena polityczna, jaką zapłacił...
Nasi studenci mają masę świetnych pomysłów, tylko często brakuje im wiedzy związanej z pierwszymi krokami - mówi dr inż. Maciej Kopczyński z Politechniki Białostockiej
W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy stawianiu drewnianego mostku na Obrze. Przeprawa połączy Bulwar Jana Pawła II z ul. Winnica i jeszcze w tym roku będzie do dyspozycji pieszych oraz rowerzystów.
Prowizoryczne przejście dla pieszych pod wiaduktem nad ulicą Batorego znów jest zamknięte. Ponownie rozpoczęły się prace w miejscu wąskiego gardła. Mieszkańcy liczą, że kolejnych niespodzianek nie będzie.
Datki na renowację zabytkowych nagrobków w dniu Wszystkich Świętych będzie zbierało sto osób. To m.in. artyści, historycy, społecznicy, harcerze.
Zielonogórzanie podsumowują starą radę, ale przede wszystkim przekazują nam uwagi i oczekiwania wobec nowej. Warto posłuchać mieszkańców i poznać ich opinie.
Kobiety na Pomorzu i Kujawach żyją średnio 81 lat, a mężczyźni 74 lata. Panowie odchodzą szybciej przede wszystkim dlatego, że mniej dbają o zdrowie, a często wręcz unikają kontaktu z lekarzami.
Przy ulicy Promiennej we Włocławku jest kilkadziesiąt suchych drzew. Czekają na zakończenie postępowania administracyjnego. Ale i w centrum miasta takich nie brakuje.
Proces Mirosława R., ps. "Ryba" oraz Dariusza L., ps. "Lala", oskarżonych o porwanie i pomoc w zabójstwie dziennikarza Jarosława Ziętary, rozpocznie się 8 stycznia. Dwaj byli ochroniarze Elektromisu, zdaniem prokuratury, 1 września 1992 roku...
W poniedziałek 29 października, w zielonogórskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się pokaz filmu „Kresy”, który wyprodukowała "Gazeta Lubuska".
Na moście w Samociążku stanął znak zakazujący przejazdu ciężarówkom powyżej 16 ton. Problem w tym, że z tej drogi korzystają wywrotki dowożące piasek i kruszywa na budowę trasy ekspresowej S5.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym za deputat węglowy. Wypłatami ma zostać objętych 24 tys. osób, głównie wdowy i sieroty po górnikach. Ale projekt musi przejść jeszcze przez Sejm, pod którego obrady trafi w...
Czujniki jakości powietrza zostaną zamontowane na 160 szkołach podstawowych na terenie metropolii Poznań. Wszystkie podstawówki w Poznaniu zostaną w nie wyposażone, dzięki czemu uczniowie i nauczyciele będą mogli na bieżąco monitorować sytuację za...
Nowoczesne autobusy, które spełniają wyśrubowane normy EURO 6 zamówił PKS w Strzelcach Opolskich. Pierwsze wyjechały już na drogi.
O wizji na drugą kadencję dla miasta Gniezna, powstanie basenu oraz współpracy z gminami i władzami powiatu z prezydentem Gniezna Tomaszem Budaszem rozmawia Łukasz Cieśliński.
Spłacili kredyty, kupili mieszkania i działki budowlane. Ich zarobki skoczyły do góry. Dla radnych województwa to była opłacalna kadencja. Choć są tacy, którzy finansowo stracili. Ale nieznacznie.
Na początku września przyszła informacja o zmianie właściciela budynku. Potem pisma z nowym numerem konta, na który należy wpłacać opłaty za czynsz. W końcu mieszkańcy kamienicy przy ul. Kościuszki w Poznaniu otrzymali listy polecone, a w nich...
- Jakiś czas temu uzyskaliśmy w tzw. „sondażach” tylko 1 procent poparcia. I wydaje mi się, że to wtedy Jacek Jaśkowiak uznał, iż nas po prostu już nie ma, wypadliśmy z gry i do tego przeświadczenia bardzo się przywiązał - mówi Lech Mergler.
Rowerzysta, który został potrącony przez radiowóz, będzie musiał zapłacić za naprawę policyjnego samochodu? Sąd w Środzie Wielkopolskiej nakazał mu opłacić koszty remontu radiowozu. Potrącony rowerzysta i jego ojciec nie zgadzają się z tą decyzją...
Niedługo minie rok od tragicznego wypadku na DK 44 w Mikołowie, w którym zginęły dwie nastolatki, przechodzące przez pasy. Tragedia wydarzyła się 20 listopada 2017 r. Od tego czasu feralne przejście przebudowano. Czy to wystarczy, żeby zapewnić...
Mieszkańcy osiedla Maltańskiego każdego dnia martwią się, czy ich następna noc w domu nie okaże się ostatnią. Od lat bowiem żyją w niepewności. Być może teren, na którym dziś mieszkają zostanie sprzedany? Być może parafia wypowie im umowy?...
Rozmowa z prof. Włodzimierzem Musiałem, specjalistą-kardiologiem z Białegostoku.
Z Aleksandrą Hamberg-Fedorowicz, sekretarzem Rady Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP o programie “Kształtowanie Przestrzeni”.
Jeżeli środowe głosowanie posłów PE przerodzi się w obowiązujący w Polsce akt prawny, od 2021 r. nie będziemy mogli używać m.in. plastikowych jednorazówek.
Radosław Chmiel wyjechał z Rzeszowa do Liverpoolu kilka lat temu. Dzisiaj pracuje w słynnym klubie i zajmuje się również tłumaczeniem biografii sportowców. Ostatnio tłumaczył na język polski książkę o Jurgenie Kloppie.
Kamil Antonik był bohaterem pojedynku z Olimpią Elbląg. Dzięki jego dwóm trafieniom na konto Apklan Resovii powędrował kolejny komplet punktów.
Ubezpieczenie zdrowotne, na które ZUS każdego miesiąca odciąga od naszego wynagrodzenia składkę, umożliwia nam korzystanie z państwowej służby zdrowia. Leczenie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.
Czy kierowcy - seniorzy powinni przechodzić regularne, okresowe badania a tym, którzy ich nie przeszli należy zabierać prawo jazdy? Takie pomysły pojawiają się co jakiś czas.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.