To określenie śmierci, pełne nadziei, pochodzi od św. Bonawentury - człowieka wielkiego umysłu XIII wieku, z rodziny św. Franciszka z Asyżu - i dobrze oddaje chrześcijańską wizję śmierci, ukazującą ten moment kresu życia człowieka, którego...
Piotr Stramowski zaczynał od awangardowego teatru. Sławę i popularność przyniosły mu jednak komercyjne filmy Patryka Vegi - „Pitbull” i „Botoks”. Dziś wraz z żoną aktorką Katarzyną Warnke jest jedną z gwiazd polskiego świata celebrytów.
Adam Borowicz z do Szkocji wyjechał za pracą. Był budowlańcem. Teraz prowadzi... program kulinarno-podróżniczy w programie drugim telewizji publicznej.
28-letnia Paulina D. została zgwałcona, a potem brutalnie zamordowana w sobotni poranek, 20 października. Za jej oprawcą, 39-letnim gruzińskim imigrantem, został wydany list gończy.
Jesus Imaz, gwiazda Wisły Kraków, opowiada m.in. o dramatycznej wyprawie z żoną do Morskiego Oka, kiedy interweniować musiała karetka pogotowia ratunkowego
Prezydent Andrzej Duda nie chciał 11 listopada maszerować na tle celtyckiego krzyża i ja mu się wcale nie dziwię. Instynkt go tym razem nie zawiódł. Zawiódł za to jego opcję polityczną lata wcześniej, gdy wdała się w romans z tak zwanymi...
Krowa, mućka, krasula - tak zwyczajowo się określa zwierzę, bez którego trudno byłoby wyobrazić sobie krajobraz polskiej wsi. Nim na tym tle pojawi się opowieść o przestępczym procederze Dominika K., warto kilka słów podać o tym...
Amerykańska Częstochowa, czyli prowadzony przez ojców paulinów kompleks kościelny w Doylestown w stanie Pensylwania, to miejsce - także w części cmentarnej - które ciągle się tworzy, buduje, powiększa.
Rozmowa z Janiną Ochojską, założycielką i szefową Polskiej Akcji Humanitarnej
Rozmowa z ks. Adamem Trzaską, kapelanem hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie
Remont Łódzkiego Domu Kultury opóźni się mniej więcej o sześć miesięcy, do marca przyszłego roku.
Izabela Cabańska oraz Mikołaj Leśniak, tancerze z Klubu Tańca Sportowego PAKTAN w Słupsku, zostali wicemistrzami Polski w tańcach standardowych. Zawody odbyły się w sobotę, 21 października, w Ciechocinku.
W niedzielę II tura wyborów. W naszym regionie głosowanie odbędzie się w 15 gminach. W dogrywce mieszkańcy będą wybierać włodarzy na kolejne 5 lat.
- Jadąc ulicą Mickiewicza, trudno przejechać przez ulicę Wojska Polskiego lub w nią skręcić. Tam potrzebna jest sygnalizacja świetlna - proponuje nasz czytelnik.
Lekarz weterynarii, ornitolog, podróżnik, dyrektor warszawskiego ZOO Andrzej G. Kruszewicz nie ma złudzeń - nasz stosunek do zwierząt najlepiej określa słowo hipokryzja.
Jak poinformował nas Rafał Konon, wicestarosta słupski, most na rzece postawi firma, która wygrała przetarg na przebudowę poniemieckiego mostu.
Rodzina ze Szczecinka jest zszokowana tym, że grób ich bliskiej osoby został przysypany ziemią przy kopaniu sąsiedniej mogiły. Zarządca cmentarza tłumaczy, że to nieuniknione, bo powoli zaczyna brakować miejsc do pochówku.
Blisko 12 milionów złotych miałaby kosztować przebudowa dawnej wieży ciśnień w Szczecinku w obserwatorium astronomiczne z planetarium. Miasto mówi: pas.
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koszalinie podpisało porozumienie o współpracy z firmą MPS International Sp. z o.o.
Wracamy do tematu “tajemniczego” remontu wałów w okolicy Będowa. Wody Polskie uspokajają mieszkańców i twierdzą, że być może wkrótce wały doczekają się gruntownej modernizacji.
Remont estakady kolejowej wymaga jeszcze wielu robót. Na oko reportera GL nie ma szans, by zakończył się one jeszcze w tym roku.
W pierwszej turze Henryk Matysik miał 725 głosów (46,33 proc.), a Tomasz Bączkowski 504 głosy (32,20 proc.). kto z nich wygra w niedzielę. Przesłaliśmy po trzy pytania każdemu kandydatowi. Odpowiedział jeden.
Andrzej Katarzyniec z KW Stowarzyszenie Nasze Miasto zdobył 3 968 głosów (38,75 proc.), a Daniel Marchewka z KW FZG Ludzi - 3 176 głosów (31,02 proc.). W niedzielę kandydaci zmierzą się w drugiej turze.
W Bobrowicach wpływy z podatków na mieszkańca wynoszą aż 3.424,08 zł. To znacznie więcej niż w Gorzowie czy Zielonej Górze. Ostatnie miejsce w zestawieniu - z kwotą 868,68 zł - zajmuje Brzeźnica. A jak wypada Twoja gmina?
Mieszkańcy pytają nas, czy miasto w przyszłym roku znów ogłosi program dofinansowania do wymiany pieców. Jesienią i zimą nadal zalega w wielu miejscach gruba warstwa duszącego dymu.
Szatkowanie zwłok, wymiana fragmentów szkieletów pomiędzy grobami i umieszczanie w mogile zwierząt. Takie zwyczaje pogrzebowe miały ludy zamieszkujące nasz region dwa tysiące lat temu. Także późniejsze pomysły naszych przodków mogą zaskakiwać.
Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, medalistą w rzucie młotem o pierwszej „popełnionej” książce.
-Trudno jest zaakceptować niepełnosprawność. Ktoś musi w tym pomóc - mówi Janina Ochojska. Z założycielką i szefową Fundacji PAH rozmawiamy o rehabilitacji, wychowaniu osób niepełnosprawnych kiedyś i dziś
Pociągi przejeżdżające przez włocławskie osiedle Zazamcze są zmorą mieszkańców, szczególnie włączane przez maszynistów bardzo głośne sygnały dźwiękowe.
Grzyby poczuły ciepło, złapały w kapelusze poranną mgłę i wreszcie, na koniec sezonu, wyrosły. Ku uciesze grzybiarzy w naszym regionie.
Radni Rady Osiedla Stare Miasto przyjęli uchwałę w sprawie wniosku do prezydenta miasta i do Rady Miasta o ujęcie w przyszłorocznym budżecie środków na rewitalizację Ogrodu Jordanowskiego przy ulicy Solnej.
- Przewodniczący, któremu nie spodobały się wyniki głosowania próbował połknąć pieczątkę, by nie podbić protokołu. Widocznie doszedł do wniosku, że bez pieczątki, wyniki nie wypłyną z komisji. Byliśmy zmuszeni wezwać jego matkę, by przemówiła mu...
Trudno sobie wyobrazić, by przy trasie szybkiego ruchu, w centrum miasta, w sąsiedztwie dwóch galerii handlowych - Plazy i Pestki, obok salonu samochodowego Nissan, w otoczeniu wysokich bloków mieszkalnych ktoś uprawiał ziemniaki, kapustę, buraki,...
Sąd będzie wyjaśniał, czy w wyborach do rady gminy Szastarka dopisywano wyborców. Tego dotyczy złożony protest wyborczy. Jak na razie na Lubelszczyźnie jest ich niewiele, ale przed nami druga tura wyborów samorządowych.
Na 28. FilmFestival Cottbus zostanie pokazanych ponad 200 filmów. Wśród nich dwa fabularyzowane dokumenty wyprodukowane przez „Gazetę Lubuską” - „Wydarzenia Zielonogórskie 1960. Bitwa o Dom Katolicki” oraz „Kresy”.
Dzień Wszystkich Świętych wiąże się ze zmianą organizacji ruchu. 1 listopada niektóre ulice zostaną zamknięte, na innych wprowadzone będą objazdy. Należy spodziewać się korków.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.