W pierwszej turze wyborów Wojciech Bakun zdobył prawie 42 proc. poparcie. Kontrkandydat z PiS, Janusz Hamryszczak, ledwo przeszedł do drugiej tury. W drugiej turze Bakun zmiażdżył rywala.
Rozmowa z Andrzejem Bieluczykiem z białostockiego Stowarzyszenia Grupa Wschód o akcji „Światło Pamięci Niezwyciężonym na 100-lecie odzyskania Niepodległości”.
Rozmowa z Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego.
To prawdopodobnie najbardziej niecodzienna sprawa jaką musiał się zająć rzecznik dyscyplinarny szczecińskiej palestry. Bada, czy dwaj znani adwokaci naruszyli zasady etyki...pisząc bloga dla mężczyzn.
Nowy-stary prezydent otrzymał w niedzielę ponad 100 tysięcy głosów. Teraz będzie miał aż pięć lat, aby zrealizować swoje obietnice. A obiecał niemało.
Bez konsultacji z rodziną zlikwidował dziecięcy grób brata, a resztki jego szczątków przeniósł do grobu matki. Teraz może mieć problemy z prokuraturą, bo jego brat tak się zdenerwował, że zawiadomił Prokuraturę Rejonową w Słupsku o możliwości...
Park Wodny Trzy Fale rozpoczął proces rekrutacji pracowników. Poszukiwani są m.in. specjaliści ds. kard i personel do obsługi klientów. Oferty można składać już teraz. Praca od 1 czerwca 2019.
Wzniesiony w XVI wieku kościół pw. św. Michała Archanioła jest najstarszą budowlą w Łomży i jednym z najstarszych obiektów tego typu w północno-wschodniej Polsce. To tu nad wiernymi czuwa Matka Boska Łomżyńska, nazwana później Matką Boską...
Żeby upiec chleb trzeba było zaorać i zasiać pole, później zebrać zboże, wymłócić je i zmielić w żarnach na mąkę - opowiada o życiu przed stu laty Artur Gaweł, dyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Osowiczach.
Wczoraj w Toruniu i powiecie w trzech komisariatach została tylko kadra kierownicza: na Rubinkowie, Podgórzu i w Dobrzejewicach. Protestujący funkcjonariusze pochorowali się na „psią grypę”, jak sami to określali. Wczoraj w Toruniu na L4 była...
Tylu zastanawiało się, w której spółce skarbu państwa po pokazowym odejściu z ministerstwa od edukacji zostanie przytulona Marzenna Drab, szefowa PiS w okręgu z Toruniem, Włocławkiem i okolicą. W innym miejscu, czyli jakimś samorządzie nie mogła -...
Nie wiedząc nawet, czy Górny Śląsk wróci do Polski, a jeśli tak, to jaka jego część, Sejm Ustawodawczy 15 lipca 1920 roku utworzył województwo śląskie i nadał mu, jako jedynemu w kraju, autonomię z własnym sejmem i skarbem.
Wlepisz miesięcznie 55 mandatów, założysz 37 blokad na koła… Jesteś dobry, możesz liczyć na 500 zł premii od komendanta straży miejskiej. Wynik kolegi: 16 mandatów, 14 blokad i aż 53 pouczenia raczej się szefowi nie podoba, więc jego premia będzie...
W pięcioosobowym zarządzie województwa w nowej kadencji PSL będzie miał jedno miejsce. Walczą o nie Stanisław Rakoczy i Antoni Konopka. Wygrana któregokolwiek z nich nie oznacza jednak końca problemów ludowców.
Posłowie po raz kolejny lekceważą zdanie 160 tysięcy wyborców, którzy chcą Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Obywatelski projekt ustawy o utworzeniu UM tylko na chwilę opuścił sejmową zamrażarkę.
Bydgoski ratusz unieważnił przetarg na międzynarodowy projekt kontrolowania stanu środowiska w zatrutym Łęgnowie. Czas goni, nie wiadomo, co dalej.
W tym roku niepotrzebne mi są historyczne rekonstrukcje z marszałkiem Ziukiem, ułanami czy politykami w melonikach, by w wyobraźni przenieść się do czasów, w których po zaborach powstawało państwo polskie. W tym tygodniu na przykład z...
Zespół internistyczno-chirurgiczny krapkowickiego szpitala jako pierwszy na Opolszczyźnie założył pacjentowi metalowy stent, by jego jelita mogły normalnie pracować. To alternatywne rozwiązanie dla stomii.
Liczę na Kacpra Płażyńskiego, który chwali się swoimi znajomościami w rządzie PiS, że spowoduje, by Gdańsk nie był dyskryminowany - mówi prezydent Paweł Adamowicz.
Aleksandra Dulkiewicz. To ona stoi za sukcesem wyborczym Pawła Adamowicza. Wcześniej znana raczej z łagodnego usposobienia, w kampanii prezydenckiej pokazała pazur, często idąc na ostre zwarcie. W niektórych kręgach zyskała sobie nawet przydomek...
Jak przebiegał proces odradzania się państwowości na terenie obecnego województwa podlaskiego? Dlaczego nie wszyscy mogli cieszyć się z niepodległości Polski już 11 listopada 1918 r.?
Wczoraj w regionie nie stawiła się nieco ponad jedna piąta strażaków wyznaczonych do służby w jednostkach liniowych. W Bydgoszczy podobno pojawiło się ich tylko 14... Połowa policjantów z KMP jest już na zwolnieniach lekarskich.
Rozmawiamy z nowo wybranym na burmistrza Wasilkowa Adrianem Łuckiewiczem.
Dlaczego - i za co - Niemcy podczas wytyczania granic po I wojnie światowej na Pomorzu zgodzili się oddać Polsce pół jeziora i jedną wieś? Co z tym wspólnego miał ks. Kurt Reich, niemiecki patriota? I jaka tajemnica związana jest ze śmiercią...
W polityce ważniejsze jest to, co ludzie mają w głowach, niż to, co jest prawdą. A w głowach mają to, że Kaczyński jest obrońcą Polski prześladowanej przez podły świat - mówi prof. Stefan Chwin, pisarz i historyk literatury.
Narodowcy nie rozważają dołączenia do Zjednoczonej Prawicy - przyznaje Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego, współorganizator Marszu Niepodległości
Stanisław Łobacz z Suwałk z mundurem związany jest od najmłodszych lat i odnosi się do niego z wielkim szacunkiem.
Uczniowie bydgoskich szkół podlegających miastu moją prawo wyboru, mogą chodzić na etykę lub religię bądź na oba przedmioty jednocześnie.
Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
Co roku 1 listopada i w Dzień Zaduszny Polacy odwiedzają cmentarze. Ozdabiają groby kwiatami, zapalają znicze. Wspominają bliskich... Ale za tymi świętami kryją się zmieniające się mody i wielki cmentarny biznes.
W schronisku dla bezdomnych zwierząt trwają ostatnie zakupy za pieniądze z ubiegłorocznego projektu „Zwierzęta w Łodzi są ważne” w ramach budżetu obywatelskiego.
Obserwując ostatnie wydarzenia odnoszę wrażenie, że państwowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości są kiepsko przygotowane. Pomijam już pretensje o to, że taka piękna okrągła rocznica nie została wykorzystana jako okazja do promocji Polski,...
Rozmowa z ks. Mieczysławem Puzewiczem, inicjatorem wielu programów pomocy bezdomnym, więźniom, uchodźcom, dzieciom ulicy itp.
Nad historią średniowiecza „panował suwerennie”. Studentów uczył, że należy samodzielnie dążyć do prawdy, zamiast przepisywać teorie innych badaczy. I choć kochał Kraków, z sentymentem wspominał Kresy, z których pochodził. Dziś pożegnamy prof....
Saszan ma zaledwie 24 lata - a już wkroczyła do świata celebrytów. Jest w tej chwili jurorką show „Śpiewajmy razem. All Together Now” i prezentuje swoją drugą płytę - „Hologram”.
Jest coś bardzo symbolicznego w tym, że z okazji Święta Niepodległości najbardziej udała nam się narodowa kłótnia. „Sto politycznych awantur na stulecie” nigdy nie zostało zgłoszone jako oficjalny projekt obchodów, a szkoda, można by go przecież...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.