Rozmowa z dr. Aleksandrem Łaszkiem, głównym ekonomistą Forum Obywatelskiego Rozwoju.
Pomorska Kolej Metropolitalna jest na najlepszej drodze do złamania kolejnej symbolicznej bariery - 4 mln pasażerów w skali roku. Bardzo udany dla linii był szczególnie październik, co jest w głównej mierze zasługą studentów.
Rekordowe zainteresowanie gruntami w Gdyni. Tylko w tym roku miasto sprzedało gminne tereny za ponad 41 milionów złotych. To już teraz najlepszy wynik w historii, ale jest szansa, że zostanie jeszcze wyśrubowany.
Policjanci, zamiast wystawiać mandaty, będą częściej pouczać za wykroczenia? To pokłosie protestu funkcjonariuszy. „Mam nadzieję, że raz na zawsze skończymy z windowaniem statystyk i rozliczaniem funkcjonariuszy z liczby wystawionych mandatów” -...
Wyjeżdżając z Polski miał na karku dziewiętnaście lat i wiele pomysłów na przyszłość. Teraz wraca do rodzinnego miasta, mając na koncie dwie autorskie płyty, które spotkały się z bardzo pochlebnymi recenzjami na całym świecie. Michał Martyniuk,...
Radny Łukasz Hamadyk na odchodne, czyli na zakończenie swojej pierwszej i ostatniej kadencji, prosi władze miasta, by obok in vitro dofinansowywały też naprotechnologię. Miałaby to być alternatywa dla tych, którzy z in vitro, np. z powodów...
- Piszą do mnie głównie kobiety z Polski. Setki osób. Na spotkaniach autorskich przychodzą jedna podrugiej. Zwierzają się, pytają o radę, dzielą się intymnymi historiami, opowiadają o trudnych, czasem traumatycznych doświadczeniach - mówi Regina...
Restauracja La Nonna Siciliana z Torunia dostała trzy poziomki od Magdy Gessler i widnieje już w przewodniku na lata 2018/2019.
Większość bydgoskich basenów należy do szkół. W związku z tym pierwszeństwo mają uczniowie. Klienci indywidualni mogą popływać po godz. 17.
W czasach wielkiego kryzysu przełomu lat 20. i 30. ubiegłego wieku gwałtownie wzrosła liczba bezrobotnych, także w Bydgoszczy. Wszechstronna pomoc niesiona im od czasu do czasu okazywała się być także okazją do nadużyć i kradzieży.
W czasie prac modernizacyjnych w Filharmonii Pomorskiej nie zaprzestaniemy koncertowania - mówi Maciej Puto.
Kobiety samotnie wychowujące dzieci i legalnie pracujące na etacie w praktyce straciły prawo do wsparcia. Wszystko przez wieloletnie zaniedbania dotyczące przepisów korzystania z funduszu alimentacyjnego.
Teatr. W poniedziałek, 19 listopada, od godz. 7.30, rusza sprzedaż biletów na festiwal teatralny Boska Komedia w Krakowie. To od lat najważniejszy przegląd tego, czym żyją polskie sceny.
Społeczeństwo. Rząd znowu szykuje specjalne zasady waloryzacji świadczeń wypłacanych z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
Polacy przodują w częstości i ilości stosowanych antybiotyków. Wynika to z przekonania o ich szybkim działaniu w przypadku różnych chorób. Należy podkreślić, że antybiotyki działają wyłącznie na bakterie, niektóre również na grzyby, ale żaden nie...
Z kilkudniowym opóźnieniem, ale udało się rozstrzygnąć drugą edycję koluszkowskiego budżetu obywatelskiego. W głosowaniu wzięło udział 12 projektów.
Kilkaset tysięcy ludzi maszerowało 11 listopada ulicami Warszawy, by uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród nich Mateusz Koszela z Nowogrodu Bobrzańskiego i Aneta Chrin z Drągowiny, o których mówi dziś cała Polska.
Kazimierz Szynal urodził się 100 lat temu. W dniu, w którym Polska odzyskała po 123 latach niepodległość. W minioną niedzielę cała liczna rodzina świętowała w Ostrowicach okrągłą rocznicę urodzin seniora. Był tort, szampan. Odczytano życzenia od...
11 listopada, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się oficjalne otwarcie magazynu solnego. Na otwarcie muzeum regionalnego w Drawsku od lat czekało wielu miłośników historii. Nie wszyscy oni pojawili się na ceremonii...
Na ul. Pogonowskiego pomiędzy ulicami Zieloną i 1 Maja rozpoczęło się sadzenie drzew.
Starosta ma już „w głowie” koalicję w powiecie. Na dziś wyżej stoją akcje koalicji Porozumienia Samorządowego z Prawem i Sprawiedliwością.
To ma być nowa atrakcja turystyczna w powiecie koszalińskim, oddalona od Koszalina o kilkanaście kilometrów. W Niegoszczy w gminie Mielno został w piątek otwarty ogród botaniczny.
To ma być nowa atrakcja turystyczna w powiecie koszalińskim, oddalona od Koszalina o kilkanaście kilometrów. W Niegoszczy w gminie Mielno został w piątek otwarty ogród botaniczny.
To ma być nowa atrakcja turystyczna w powiecie koszalińskim, oddalona od Koszalina o kilkanaście kilometrów. W Niegoszczy w gminie Mielno został w piątek otwarty ogród botaniczny.
Pochodzi z małej wioski na Kaszubach. Początkowo czuła się przez to gorsza. Kiedy traktowano ją z pobłażaniem, ona po prostu cicho i spokojnie robiła swoje. W końcu ją zauważono. Dzisiaj jest wielką gwiazdą kina i teatru .
Jest projekt nowego cmentarza. Burmistrz znalazł miejsce, żeby nie zabrakło miejsc na pochówki, ale też by nowa nekropolia nie była zbyt oddalona od centrum. Nie każdy chciałby jednak tam mieć bliskich.
W skali od zera do 10 niektórzy nowosolanie oceniają życie w swoim mieście nawet na 11, ale przyznano też dwa razy zero. Średnia wychodzi ponad 7 punktów.
Rozmowa z Bogdanem Michalcem, szefem policyjnego „Archiwum X” w Krakowie, które wspólnie z prokuraturą od 2011 roku wyjaśnia sprawę poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary.
Jak można zmienić swoje osiedle? Jakie zmiany dokonały się na ul. Św. Cyryla i Metodego w Zielonej Górze?
Pracownik nie może odmówić sprzedaży spodni, bo „zrobił już kasę”. Jeśli chodzi między klientami z odkurzaczem, można zapytać, czy to na pewno dobry pomysł. A łopatkę powinni panu zmielić - mówi reporterowi GL Jan Kaźmierczak, wojewódzki inspektor...
Zaprzysiężenie nowego burmistrza Sulechowa - jak i radnych - odbędzie się na uroczystej sesji rady miejskiej 23 listopada br. Ale my już dziś zapytaliśmy Wojciecha Sołtysa o plany, związane z objęciem urzędu. Czy sam magistrat czekają zmiany?
Taki tor, po jakim będą jeździć pociągi na estakadzie kolejowej, to wyjątek w skali Polski. Pod szynami nie będzie podkładów, nie będzie tłucznia. Nowe rozwiązanie sprawi, że pociąg będzie jechał ciszej. Koniec remontu jednak się opóźni.
Poznaj uroki Parku Braniborskiego. Co kryje w sobie to niezwykłe miejsce w Zielonej Górze?
- W okopach tatuś był telegrafistą. Raz zasnął, a był bardzo ważny telegram... Tatusia wzięli pod sąd polowy... - opowiada Łucja Korycińska z Zielonej Góry, córka Wacława Jurkojcia, legionisty.
Sąd Okręgowy w Słupsku przyznał dwóm córkom nieżyjącego działacza Batalionów Harcerstwa Polskiego w Słupsku po 30 tysięcy złotych za bezprawne pozbawienie go wolności w 1946 roku.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.