Tadeusz Truskolaski powołał swoich trzech zastępców. Zostali nimi wiceprezydenci z poprzedniej kadencji. Tuż przed świętami ma do nich dołączyć czwarty - z Forum Mniejszości Podlasia. Nieoficjalnie mówi się, że szanse na to stanowisko ma Adam...
Ostatnie zeznania Janusza S., jednego z najbogatszych bydgoszczan, ponoć rzucają nowe światło na zabójstwo dyrektora PZU w 1999 roku.
Zaczęło się od błahostki - zablokowanego wjazdu na podwórko. Gdy emocje wzięły górę, syn sąsiadów „przewiózł” kobietę na masce samochodu, aż ta wyleciała w powietrze i uderzyła o asfalt.
Według statystyk, codziennie dwa samochody zderzają się z dzikimi zwierzętami. Jeśli kierowcy nie mają polisy AC, za ich naprawę płacą sami.
Łódzki Salon Ciekawej Książki okazał się w tym roku nawet nie przedpokojem do literatury i był ilustracją o wiele szerszego zjawiska niż posiadanie możliwości zorganizowania takiej imprezy.
Organizacja tegorocznych świąt będzie tylko nieznacznie droższa niż przed rokiem. A pensje w tym czasie wzrosły przeciętnie o 7 procent.
Projekt uchwały radnych Koalicji Nowosądeckiej zakłada, że Ludomir Handzel otrzyma najniższe dopuszczane ustawowo wynagrodzenie dla prezydenta miasta. Proponują też cięcia diet w radzie. - To populizm - komentują przeciwnicy.
Na rozpatrzenie w sądzie czeka akt oskarżenia w sprawie skażenia wodociągu w gminie Łapanów, a prokuratura właśnie wszczęła postępowanie dotyczące kolejnych nieprawidłowości. Tym razem chodzi o ustalenie, czy podejrzewana o skażenie firma przez...
Blisko 90-letni Ira Goetz, mieszkaniec Nowego Jorku i około 40-letni Phil Weiser, prokurator generalny Kolorado mieszkający w Denver mają wspólne korzenie i właściwie wspólną przyszłość Pierwszy ocalał z holokaustu, jako 14 -latek, podobnie jak...
Na drogi wyjechały już pierwsze solarki w tym sezonie
Jaślanka Roksana Węgiel wygrała w niedzielę finał tegorocznego konkursu Eurowizji Junior w Mińsku na Białorusi. Zaśpiewała po polsku i angielsku piosenką „Anyone I Want To Be”. Kim jest zdolna trzynastolatka?
Rząd chce stworzyć nową instytucję odpowiedzialną za rozwój badań medycznych.
Nie jesienią br. jak pierwotnie zapowiadano, a dopiero na wiosnę przyszłego roku rozpoczną się prace związane z budową wiaduktu na ul. Słowackiego w Trzebini. Opóźnia się również zakończenie remontu wiaduktu na drodze krajowej 79.
Po aktorach i muzykach rynek reklamowy dostrzegł i pisarzy. Jednych to oburza, innych cieszy, bo to zjawisko traktują jako dowód na atrakcyjność i popularność literatury
28 listopada 1907 roku umiera Stanisław Wyspiański. Za życia niedoceniany, dziś uznawany za geniusza. Silnie związany z Krakowem, w którym urodził się, tworzył i umarł. Kochał to miasto i nienawidził go.
Ksawery Pruszyński. Żył zaledwie 43 lata, jednak jego życiorys wystarczyłby na kilka scenariuszy filmowych Kiedy zginął w wypadku samochodowym w czerwcu 1950 r. wielu miało mu za złe jego powojenne wybory polityczne, jednak nikt nie mógł mu...
- Kierowca płaci za parkowanie w strefie, a potem może jeszcze zapłacić mandat za blokowanie przejazdu - twierdzi nasz czytelnik ze Słupska.
W mieście ciągle rośnie ilość wywożonych śmieci, a nie wszyscy, którzy zdeklarowali, że będą je segregować, to robią - to jedna z podstawowych przyczyn konieczności podniesienia opłat za wywóz śmieci w mieście.
Łódzcy posłowie PO zgłosili prawie 20 poprawek dotyczących Łodzi do projektu przyszłorocznego budżetu państw. Ich łączna wartość to ponad 500 mln zł.
Radni wybrali Jarosława Stawiarskiego na marszałka województwa, ale nie ustalili mu pensji. To ma być nadrobione na najbliższej sesji.
Jakiego pieczywa nie kupować, który chleb jest najzdrowszy dla osób z problemami żołądkowymi i o tym, że gluten nie taki straszny, więc nie wszyscy powinni eliminować go z diety - mówi Karolina Szczygieł, asystentka w Zakładzie Dietetyki...
Zamknięte ulice i chodniki oraz zakazy ruchu i zatrzymywania się – tak od niedzieli wyglądają okolice Strefy Kultury w Katowicach. Do tego wzmożone kontrole na drogach przy wjeździe do centrum Katowic oraz liczne patrole w rejonie Spodka. Wszystko...
Nieustająca troska rządzącej partii o elektorat (jego liczebność i wierność PiS-owi) stoi za - jeszcze nieoficjalnymi - działaniami grupy senatorów, którzy chcą rozszerzenia klauzuli sumienia. Jak napisała „Rzeczpospolita”, prawo do odmowy...
Dobra wiadomość dla seniorów. Firmy, które zapraszają ich na prezentacje, podczas których wciskają drogie garnki czy pościel, mają być surowiej karane. I to prawdopodobnie już od przyszłego roku.
Z Aliną Witkowską, mediatorem sądowym, sędzią w stanie spoczynku, rozmawia Dorota Abramowicz.
Jarosław Brzozowski, miejski rzecznik praw konsumenta, opowiedział m.in. o prawach konsumentów związanych ze zwrotem i reklamacją zakupionych przez nas towarów.
Rząd zapowiada atomową rewolucję w naszym kraju. Mimo to chce dalej inwestować w węgiel i zapowiada wstrzymanie inwestycji związanych z energią wiatrową.
Starostą został Tomasz Jaskuła. To zaskoczenie tak samo jak kandydowanie Jaskuły na radnego powiatu. Wcześniej zrezygnował z ponownego ubiegania się o fotel burmistrza Lubniewic. Mówił, że zostawia politykę, bo chce mieć czas dla rodziny.
Do Sejmu ma trafić inicjatywa obywatelska dotycząca zmiany polskiego godła. Czy kryją się za nią też cele polityczne? Orzeł miałby mieć koronę, ale z krzyżem. O tym, czy taka zmiana ma sens i o historii polskiego godła rozmawiamy z dr. Januszem...
W poniedziałek 26 listopada rozpoczął się remont na najważniejszym skrzyżowaniu w mieście. Przez najbliższe cztery tygodnie będzie wymieniane torowisko. Uważać muszą piesi i kierowcy.
- Lekarz nie wpuścił mnie do gabinetu, bo bał się zabłoconych kół wózka - mówi Czytelniczka. W przychodni usłyszeliśmy, że błoto na kołach to raz, a dwa - gabinet jest... za mały.
Co wywołuje radość? Bezpieczeństwo, dotyk, rozmowa, czasem koncert. Mówią nam o tym nagrodzeni wczraj laureaci konkursu Społecznik Roku.
Spinraza to lek na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), który jest refundowany w 22 krajach europejskich. Do Kancelarii Premiera oraz Ministerstwa Zdrowia wpłynęła petycja o refundację tego leku w Polsce, o co chorzy i ich rodziny walczą od 15 miesięcy....
Żagańskie Stowarzyszenie Amazonek za rok świętuje 20 - lecie istnienia. Historie kilku z nich Aleksandra Sołtysiak, opisała w wydanej niedawno książce „Nadzieja kwitnie najdłużej”, której promocja odbyła się w październiku w Domu Harcerza w...
Mało który festiwal w naszym mieście ma tak długą tradycję, jak Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Choć impreza i emigrowała i ewaluowała, to ostatecznie szczęśliwie osiadała w Baju Pomorskim i ma się tam całkiem dobrze.
Czesław Chociej i Andrzej Kicman opowiadają o genezie powstania Pomnika Bohaterów Ziemi Białostockiej. Twierdzą, że nie był wzniesiony ku czci utrwalaczy władzy ludowej, jak to dziś niektórzy przedstawiają.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.