8 GRUDNIA 1919 - Mocarstwa określają wschodnią granicę terenów, na których Polska może stworzyć swoją adminstrację. Linia ta po II wojnie światowej zostanie nam narzucona jako wschodnia granica.
W zagródkach Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łagiewnikach przechadza się dwoje nowych mieszkańców – żuraw i sarna. Spędzą tu nie tylko zimę, ale pozostaną na stałe.
To już piąta edycja budżetu obywatelskiego w Częstochowie. Zakończono głosowanie, wybrano projekty do realizacji.
W 2019 roku trzy gminy z powiatu zawierciańskiego planują utworzenie budżetu obywatelskiego. To dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy sami będą mogli zdecydować, na co zostaną wydane pieniądze.
Ruch na pierwszym przebudowanym odcinku DK 63 został już całkowicie przywrócony. Prace napawiają optymizmem władze.
PiS przoduje w zatrudnianiu przy Europarlamencie bliskich i krewnych. Pracę znalazła tam córka szefa MZS, syn sekretarki Jarosława Kaczyńskiego i Beata Fido, aktorka znana ze „Smoleńska”. Rekordziści mają kilkunastu asystentów.
Wspominając bohaterkę, sanitariuszkę Ewelinę Nowak, przedstawiamy dzieje jej macierzystej jednostki. Żołnierze 14. pułku piechoty przelewali krew w Kołobrzegu, dotarli też do Łaby.
Przed nowym sezonem ścianę wojskowego oddziału Muzeum Oręża Polskiego ozdobi wielkoformatowe malowidło. Oprócz walorów artystycznych mural będzie też edukował mieszkańców i gości miasta.
Warsztaty terapii zajęciowej w Modrzewcu (gmina Rąbino) kończą działalność. Bliscy uczestników są mocno przestraszeni.
Rozmowa z Krzysztofem Zacharzewskim, burmistrzem Złocieńca. Ma 47 lat. Z wykształcenia jest filozofem. Rządzi od 2014 r. Wcześniej był prezesem Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Drawy”.
30 listopada skończył działalność gabinet lekarza rodzinnego POZ MSW w Złocieńcu, ale jego pacjenci nie pozostaną bez opieki. Los podobnego gabinetu w Drawsku Pomorskim też jest niepewny. 1.400 pacjentów POZ MSW z Drawska poważnie obawia się o...
- W pierwszym dniu roboczym, gdy powinniśmy wystawiać elektroniczne zwolnienia, system nie działa - zaalarmował nas wczoraj Marek Twardowski z Porozumienia Zielonogórskiego.
- Tu powinno być więcej zieleni, jaśniej, bardziej kolorowo - mówią nam mieszkańcy o deptaku u zbiegu ul. Hawelańskiej i Wełnianego Rynku. Miasto chce go zmodernizować. Już w przyszłym roku ma być projekt zmian. A jak zmieniliby go mieszkańcy?
Zapowiadana przebudowa Hali Arena może kosztować znacznie więcej, niż zapowiadano pod koniec ubiegłego roku. Nieoficjalnie pada kwota nawet 70 milionów złotych. Pieniądze na remont wyłożą Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Jeśli pracownik odbierający śmieci zauważy, że nie są one prawidłowo podzielone, zawiadomi ratusz. A urzędnicy nałożą na mieszkańca karę.
Inspiracją do napisania książki "Listy z osiołkiem" stały się listy z II wojny światowej. Znaleziono je w 2013 roku w jednym z rozbieranych białostockich domów.
Moc atrakcji dla zielonogórzan na święta Bożego Narodzenia 2018 w Zielonej Górze.
Mieszkańcy Żar z ruchem Zieloni oraz Eko- Lubusz wczoraj kolejny raz protestowali przed wycinką drzew w parku przy al. Jana Pawła II. Według pierwotnych planów pod topór miało pójść ponad 200 drzew. Spotkali się przy Błękitnej Bramie, przed...
Już od kilkunastu dni Marcin Reczuch pełni rolę wójt gminy Dąbie. Ma wysoko zawieszoną poprzeczkę przez swoją poprzedniczkę, wieloletnią wójt Krystynę Bryszewską.
20 grudnia br. będziemy wiedzieć, ile pracowni architektonicznych zamierza zaprojektować śródmieście Dąbrowy Górniczej. Wyzwanie to ogromne, bo obejmuje cały 4-hektarowy teren za Pałacem Kultury Zagłębia, a także m.in. plac Wolności.
Rada miejska w Żarach zatwierdziła składy i przewodniczących poszczególnych komisji. Zgrzyt nastąpił, gdy radny, Tadeusz Płóciennik, który w radzie miejskiej Żar zasiada po raz pierwszy zawnioskował o zmianę komisji.
Żary są jedynym miastem w lubuskiem, która nie doczekała się nowego budynku, choć rozmowy na temat inwestycji toczą się od 2014 roku. Kilka dni temu miasto przekazało pod budowę kolejną działkę.
Urząd Miasta wysłał do ministerstwa sportu wniosek o uzyskanie dofinansowania na modernizację stadionu Rakowa. Jest już projekt i pozwolenie na budowę, ale miasto stawia ministerstwu warunek - zgodnie z obietnicą chce ponad 20 milionów zł dotacji.
Do końca listopada na naszych drogach zginęło 151 osób. To dokładnie tyle ile w całym ubiegłym roku. A pierwszy weekend grudnia przyniósł dwie kolejne ofiary śmiertelne.
To ewenement nie tylko w skali krajowej, ale i światowej – przyznaje Romuald Schmidt, prezes Polskiej Federacji Bocci. Wczoraj w Rudzicy w gminie Jasienica została oddana do użytku pierwsza w Polsce profesjonalna sala do gry w boccię,...
Ulica Zwycięstwa w Gliwicach, czyli najważniejsza ulica tego miasta, nie zamieni się w deptak. Ale pojawi się tu ograniczenie prędkości do 30 km na godz. Będzie nią także jeździł tzw. pojazd alternatywny o napędzie elektrycznym, ale szczegółów...
Tegoroczna Barbórka dla górników z regionu konińsko-turkowskiego nie przebiega w wesołej atmosferze. Wciąż niewiadomo, czy będzie dla nich praca w niedalekiej przyszłości. Jednocześnie Konin chce pozyskać środki z europejskiej platformy wsparcia...
Lubuski Urząd Wojewódzki nie wyjaśnia dlaczego odwołany został wicewojewoda Robert Paluch. Sprawą zajmuje się CBA.
O pomysłach na walkę ze smogiem, zachętach dla ludzi młodych wspieraniu start-upów mówi zastępca prezydenta Poznania, Katarzyna Kierzek-Koperska, która odpowiada za Biuro Rzecznika Konsumentów oraz wydziały: Ochrony Środowiska, Działalności...
Wielka gala "Zielona Góra bez barier 2018". Sprawdź, kto otrzymał nagrody i wyróżnienia.
Od 1 grudnia lekarze są zobowiązani, aby zwolnienia L4 wystawiać w formie elektronicznej. Opolski oddział Porozumienia Zielonogórskiego informuje, że problemy z systemem e-zwolnień odnotowano m.in. w Zdzieszowicach, Ozimku i Otmuchowie. Zakład...
Kolejni gospodarze rezygnują z produkcji trzody chlewnej. Twierdzą, że nie mają już z czego dokładać. Są rozgoryczeni i oczekują pomocy.
Blisko 100 rodzin znalazło już swoich darczyńców w ramach akcji Szlachetna Paczka. Finał zaplanowano na najbliższy weekend. Na pomoc czekają jeszcze trzy rodziny.
„Macierzyństwo od początku i bez końca. Antropologiczna opowieść” w Muzeum Etnograficznym, to ekspozycja bez precedensu. Już samo zderzenie sztuki ludowej ze sztuką współczesną może wydawać się działaniem nieco karkołomnym, a gdy do tego dodać...
Pozostawiona podczas rozbiórki budynków dawnej fabryki nici „Odra” wieża z zegarem zostanie zburzona. Jej stan groził zawaleniem.
W chorobie nie zawsze chce się rozmawiać, opowiadać o swoich dolegliwościach. Często potrzebuję posiedzieć w samotności. A najlepszym towarzyszem samotności jest książka – mówi Ewa Kowalska.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.