Wojciech Mąka

Zespół nauki antyterroryzmu. Co robi miasto, by poprawić bezpieczeństwo w bydgoskich szkołach

Ubiegłoroczne ćwiczenia antyterrorystów w Szkole Podstawowej nr 48 w Bydgoszczy. Oby taki scenariusz nigdy się nie spełnił się naprawdę. Na wszelki wypadek Fot. Dariusz Bloch/archiuwm Ubiegłoroczne ćwiczenia antyterrorystów w Szkole Podstawowej nr 48 w Bydgoszczy. Oby taki scenariusz nigdy się nie spełnił się naprawdę. Na wszelki wypadek miasto zabezpiecza szkoły
Wojciech Mąka

W 2017 roku na systemy zabezpieczenia szkół wydano 300 tys. zł. W tym roku pójdą na to kolejne pieniądze

Tylko dwa zdarzenia z ostatnich miesięcy w Bydgoszczy. W pobliżu szkoły przy ul. Pomorskiej padły strzały. Niektórzy myśleli, że doszło do tego na szkolnym boisku. Rodzice zabierali dzieci z placówki opowiadając, że jakiś uczeń „podobno” został ranny. Nic takiego nie miało miejsca - ale faktycznie, strzały w pobliżu szkoły padły. Postrzelony mężczyzna nie chce współpracować z policją, więc o co chodziło, na razie nie wiadomo.

Do innego dość niebezpiecznego zdarzenia doszło w budynku szkoły przy ul. 3 Maja. Tam nie ma bramek. Do szkoły wtargnął mężczyzna, którego ścigali policjanci - nie chciał się dać wylegitymować patrolowi na ul. Gdańskiej. Nic dziwnego - był poszukiwany listem gończym. Chciał się schować w szkole. Ostatecznie został zatrzymany. Skończyło się na strachu...

Zdjęcia i przekroje

Podobnych zdarzeń w Bydgoszczy nie ma wiele - w całym ubiegłym roku odnotowano może pięć przypadków wtargnięcia do placówek oświatowych postronnych osób. Czy mogły spowodować zagrożenie dla uczniów? Nigdy nie można tego wykluczyć.

W styczniu br. prezydent miasta rozporządzeniem powołał do życia specjalny zespół, który ma pracować nad poprawą bezpieczeństwa w bydgoskich szkołach. W jego skład wchodzą policjanci, strażacy, strażnik miejski, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Przeczytaj dalszą część artykułu

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Wojciech Mąka

Zajmuję się szeroko pojętą tematyką sądowa i policyjną - od relacjonowania procesów po sprawy kryminalne . Nie stronię także od opisywania spraw związanych z samorządem - zwłaszcza w kontrowersyjnych aspektach. Prywatnie jestem miłośnikiem historii II wojny światowej na jej europejskich teatrach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.