Wakacje w Bydgoszczy upłyną pod znakiem korków

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Wakacje w Bydgoszczy upłyną pod znakiem korków

Sławomir Bobbe

Mocno już nadwyrężona cierpliwość bydgoskich kierowców wkrótce znów przejdzie ciężką próbę - następny w kolejce do remontu jest bowiem wiadukt w ciągu al. Armii Krajowej. Zwężenie jezdni do jednego pasa zwiększy korki na i tak zapchanej al. Stefana Wyszyńskiego.

- Rozpoczynają się prace związane z rozbiórką i budową wschodniego wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi (w kierunku do Osielska) w ciągu ulic: Wyszyńskiego i Armii Krajowej (na wysokości nekropolii) - ostrzega Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Wczoraj na miejscu pracowała zaledwie jedna koparka, ale już przygotowywano oznakowanie i informacje dla kierowców jadących w kierunku Osielska. Pierwsza i najważniejsza z nich - w związku z remontem wiaduktu zmieni się organizacja ruchu w tym miejscu.

- Tuż za stacją benzynową, firma przygotuje przejazd ze wschodniej jezdni ulicy Wyszyńskiego (prowadzącej do Osielska) - na zachodnią (prowadzącą do miasta) i ruch w obie strony poprowadzi po wiadukcie zachodnim. Zachowa przy tym przepustowość konstrukcji. Auta od strony Osielska do miasta pojadą dwoma pasami, a w kierunku przeciwnym jednym.

Prace potrwają do końca roku. Jest też szansa, że po modernizacji wiaduktu przyjdzie czas na jego sąsiada. Stanie się to najwcześniej za 2 lata.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.