W szpitalu MSWiA do końca tygodnia bez rehabilitacji. Wszyscy fizjoterapeuci wzięli zwolnienia lekarskie

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Małgorzata Pieczyńska

W szpitalu MSWiA do końca tygodnia bez rehabilitacji. Wszyscy fizjoterapeuci wzięli zwolnienia lekarskie

Małgorzata Pieczyńska

Fizjoterapeuci na L4, zero zabiegów rehabilitacyjnych i nerwy pacjentów - tak wyglądał poniedziałkowy poranek w bydgoskim szpitalu MSWiA.

- Na rehabilitację czekałam 11 miesięcy - nie kryje zdenerwowania pani Agnieszka. - Specjalnie zwolniłam się rano z pracy, aby przyjechać na zabiegi. Niestety, na drzwiach zakładu rehabilitacji wisi kartka z informacją, że wszyscy fizjoterapeuci przebywają na zwolnienia lekarskich i zakład jest nieczynny. A co z nami pacjentami? Czy te zabiegi będą oddane w innym terminie?

Takich zdezorientowanych pacjentów w szpitalu MSWiA było 23 września więcej. - Czy to ma związek ze strajkiem fizjoterapeutów? - pytali i załamywali ręce.

Solidarni z protestującymi

Skontaktowaliśmy się ze szpitalem, ale na odpowiedź wciąż czekamy. Sprawdziliśmy też, jak sytuacja wyglądała wczoraj (23 września) w innych bydgoskich szpitalach.

- Nasi fizjoterapeuci pracują normalnie, choć solidaryzują się z protestującymi - mówi Marta Laska, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy.

Z kolei Dorota Ratuszek-Sadowska ze Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Oddział Terenowy Bydgoszcz przy szpitalu Jurasza dodaje: - Na razie pracujemy, ale jak będzie jutro, trudno powiedzieć. Czekamy na efekty wtorkowych rozmów z ministrem zdrowia. Dziś w pracy jesteśmy ubrani na czarno. Wywieszone są też plakaty o proteście. Po lipcowych aneksach magister fizjoterapii z 10-letnim stażem zarabia 2100 zł na rękę. To żenujące.

W Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Biziela w poniedziałek (23 września) fizjoterapeuci pracowali normalnie. Podobnie było w przychodni Gryf-Med. W Bizielu pojawiły się też plakaty informujące o niskich zarobkach i problemach tej grupy zawodowej.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

  • ile zarabiają fizjoterapeuci
  • czego domagają się rehabilitanci
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.